Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

Sudsemnatu

Honda Silverwing FJS 600 D

Recommended Posts

Vand Honda Silverwing FJS 600 D, 2005 prima inmatriculare 2007, adus in tara in 2016, 40k km in crestere, ABS+CBS, 50cp, imobilizator HISS, parbriz inalt Kappa, mansoane progrip, sa retapitata, anvelope in stare f buna, Dunlop ScootSmart. Ulei si filtru schimbat in iunie, detin factura.

Modalitate de contact prin pm.

2500 de euro

Inmatriculat, se vinde doar cu fiscal

Bucuresti

Test cu banii in mana

Nu bate, nu troncane, nu are carene lipite cu soricei, carenele nu sunt zgariate etc. Nu pot spune ca e impecabil, ca poate nici nou nu a fost asa dar se prezinta intr-o stare f buna. Parbrizul nu e zgariat etc

Am atasat poze din luna iunie cand a fost desfacut si curatat la variator, curea etc.

post-42791-0-20989300-1533728971_thumb.jpg

post-42791-0-61395300-1533729105_thumb.jpeg

post-42791-0-24594600-1533729112_thumb.jpeg

mai multe poze cu utilajul cred ca ar ajuta. spor la vanzare !

O sa fac azi :) L-am postat doar aici si doar aici il las deocamdata. Cel mai bine pentru oricine e sa se deplaseze sa il vada, pozele pot fi facute astfel incat sa ascunda unele lucruri :)

Off-topic: am acelasi model de trusa de chei, geniala. :)

Seriozitatea lasă de dorit.

Am stabilit să ne vedem, m-am certat cu prietena ca am anulat alta întâlnire sa pot vedea motorul și @Subsemnatul nu a mai răspuns la telefon.

Am stabilit ca ne auzim la telefon cand ajung acasa la 7 si ca urmeaza sa stabilim unde ne intalnim, nu am stabilit o ora si un loc anume. Nu am gasit niciun apel de la tine si chiar daca nu as fi raspuns cred ca nu sunt obligat sa iti dau tie explicatii de ce nu am mai putut raspunde la telefon.

Puteai sa imi dai un mesaj privat sa vezi ce s-a intamplat, nu sa improstii cu noroi pe aici ca nu ma cunosti sa imi vb de seriozitate sau nu.

Bafta la examenul de permis!

» Post actualizat in 21 Aug 2018 04:46
Valabil! Edited by Sudsemnatu

Inca la vanzare. Cine o cumpara pe timpul iernii, pot oferi parcare subterana pana la primavara la 20 de grade constant.

post-42791-0-22807500-1540538034_thumb.jpg

post-42791-0-00402800-1540538042_thumb.jpg

post-42791-0-15024500-1540538048_thumb.jpg

post-42791-0-48986500-1540538053_thumb.jpg

Frumos exemplar. Bafta la vanzare.

Ca sa eviti situatiile ca cea de mai sus ai putea preciza o zona in care se poate vedea motorul si un interval orar aproximativ.

Succes

Ok, mersi de sugestie. Pentru ca nu mai circul cu el, l-am bagat la iernat dar nu i-am scos inca bateria, o sa i-o scot in curand sa o pun pe redresor.

Acaretul se poate vedea la Universitate in spate la Inter in timpul zilei cu un telefon cu o zi inainte sau daca vremea permite si am timp, ma pot deplasa eu cu el, asa sa il mai dezmortesc.

N-ai pentru ce. O sa vorbesc cu un amic care era interesat sa isi cumpere un scuter si poate iti va face o vizita.

P.S. As mai avea o amica interesata care vrea sa stie daca se poate conduce si cu B.

Nu, doar A

Cu B se conduce Piaggio MP3 de 300, daca e interesata, e plin olx ul de ele. Sunt chiar simpatice

Stiam ca se pot conduce cu B doar triciclurile si ATVurile si parca mai era chestia cu sub 125 CC.

Am drum prin zona si pot trece sa vad acaretul,doar ca doar dupa ora 5 am drum pe la Universitate. E posibil sa fie interesat amicul meu care isi cauta ceva micut si lejer de oras si as vrea sa stiu dinainte ce ii recomand. Ramane sa ne auzim si sa stabilim o vizita

Da-mi un mesaj privat si stabilim pt sapt viitoare. Cu siguranta SilverWingul meu nu e ce cauta el :) Ceva... micut de oras. E un maxiscuter de cruising mai degraba as zice. Eu il folosesc preponderent in oras dar na, are 250 de kile, nu te stecori cu el cum faci cu unu de 125cmc...

Am trimis mesaj :alcy:

La 26.10.2018 la 10:15, Sudsemnatu a spus:

Inca la vanzare. Cine o cumpara pe timpul iernii, pot oferi parcare subterana pana la primavara la 20 de grade constant.

post-42791-0-22807500-1540538034_thumb.jpg

post-42791-0-00402800-1540538042_thumb.jpg

post-42791-0-15024500-1540538048_thumb.jpg

post-42791-0-48986500-1540538053_thumb.jpg

Mai este valabil anuntul?

Da, da-mi mesaj privat sa stabilim daca vrei sa vii sa o vezi ca bateria e acasa pe redresor.

Anuntul este valabil. Tocmai am pus bateria pe redresor, e 100% :)

A venit vara si vreau sa ii fac revizia de primavara, ma voi ocupa dupa 15 aprilie de acest aspect. Astfel, scad 200 de euro din pretul afisat, bani pe care o sa ii investesc eu in revizie-ulei, filtre, placute ( care mai au cam 30%).

Mobra a iesit de la iernat si ma plimb cu ea in fiecare zi.

I-am efectuat revizia de primavara

-ulei motor

-filtru ulei

-filtru aer

- seturi placute fata si spate ( cele de stationare nu le-am schimbat)

-ulei grup transmisie

-verificat variator si restul

I-am facut plinul si o baie.

57176937_702568780159128_8703844855631052800_n.jpg