Sari la conținut

Motociclistii ploiesteni merg sa protesteze la Bucuresti


Postări Recomandate

Eu ma duc, nu ca motociclist, ca cetatean. Cine stie ce oportunitati apar...

Un baston, un gaz lacrimogen, un jet de apa...

 

Io nu ma duc. M-am saturat sa ma tot uit urat la o cladire goala...

Cam da! Nu prea inteleg cine si cum organizeaza, dar aia sunt cu ele in sus in vacanta...

 

Eu visez sa vorbesc din balcon, la fel ca Iliescu...

Vezi ca inaintea lui a vorbit verdet! Si la fel ca pe el l-am fi evacuat si pe iliescu daca nu s-ar fi inceput cu poc-poc...

 

Nu ma duc cu motoreta, civil este mai bine.

Na, e greu de manevrat busa, cu atat mai mult la inghesuiala!

 

Va iubim si va asteptam

Ceva gizmo-uri noi in dotare? Sa stie lumea, mai ales @petre, la ce sa se astepte :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca tot vin si baietii din diaspora, aduc si ei niste parfumuri, ceva whiskey mai ieftin, treninguri originale?

Intreb pentru un prieten...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is pline autostrazile catre Ro de panettone care vin in concediu in Romania.I doare in cazzo pe ei de PSD. Asta se intampla an de an , trebuie sa fii dus sa crezi ca vin special pt mitingul asta. Oricum cel mai probabil PSD-istii de varf sant prin concedii in Europa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un baston, un gaz lacrimogen, un jet de apa...

 

Vezi ca inaintea lui a vorbit verdet! Si la fel ca pe el l-am fi evacuat si pe iliescu daca nu s-ar fi inceput cu poc-poc...

 

Bah, eu ma duc sa pun mana pe putere, daca reusesc sa apar in balcon si fac un guvern provizoriu pe urmatorii 20-30 de ani va asigur ca scot tara asta din cakat. Conceptul de lege si ordine va capata un nou sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii? Ai participat, sau de la tv ca orice motociclist care se respecta?

amice? 100 de mii? am fost la concerte cu mai multa gloata. asta denota un singur lucru. populimea nu este pregatita pentru schimbare. punct.

 

nu m as mira sa iasa iar PSD ul la urmatoarele alegeri.

 

uite ce scrie un baiat destept

 

"! Din pacate...nu exista lideri remarcabili, autentici, doar catebva voci razlete...nimic semnificativ local, nici national...doar manifestanti neautorizati la discretia jandarmilor calare... Un simplu protest ilegal la adresa unui guvern legitim...asta e tot : " _ _ _ _ _ _ _ "... Total ineficient si fara nici o acoperire juridica oficiala (proclamatie, program, statut, cerinte, etc), miting haotic, revolta unui f mic procent din populatia cu drept de vot... fix apa de ploaie ca si finalitate, daca eliminam incarcatura dramatica a momentului si gravitatea faptelor guvernantilor care au dus la declansarea lui... Insignifiant ! Nu avem LIDERI... asta e tot ce conteaza"

 

plm. am fost azi in ikeea dupa niste cearceafuri , colcaiala acolo, se calca lumea n picioare. Carrefour plin ochi! Mall nu e loc! cum naiba bai?? ce saracie frate? du te in Detroit sau Montreal sa vezi acolo saracie....ai bai ca o ducem bine! la mine pe strada porche, suvuri mai scumpe decat garsoniera mea. de asta nu iese lumea in strada cu milioanele..o ducem bine bai! in kktul in care stam, ne convine de minune! avem Suvuri si motoare bengoase, dar spitale de toata jena. dar ne place asa, altfel eram aseara milioane pe strada....trist dar adevarat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

De ce eviti sa raspunzi intrebarii, scurt pe doi, ai fost ori ba? Daca raspunsul e nu, atunci tot textul de mai sus nu are valoare venind din partea ta.

 

Altfel insa, da, asa este, trebuie sa iasa milioane, ceea ce nu se intampla insa, si inseamna ca se accepta tacit actualul guvern. Ei bine eu nu accept, si ies in piata, diseara voi fi din nou, si maine, si tot asa, fix ca la ultimele proteste.

 

Alege sa iesi si tu, creste numarul, fapte maestre, nu vorbe, ca de astea sunt satul. Imi aduc aminte de un vers dintr-o piesa: "cand n-am ce pune in farfurie, ma doare fix in p.u.la unde arunc o hartie"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU am fost, si motivele sunt destule! nu are rost sa mai continui discutia. citeste mai sus, daca nu pricepi nimic...asta e!

 

si NU voi iesi nici maine. fiindca am iesit din 90 incoace si nimic nu s a schimbat. poti sa iesi pana faci peri albi! voi iesi in strada cand populimea vrea schimbare. pe moment NU se vrea! ce nu pricepi?

 

..in plus de asta , o duc de la bine spre Super! de ce plm sa ies?....de ce sa mi risc pielea fratica acum cand am pus pana pe puf?? nu nu! iesi TU! :crack: :crack:

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost aseara, am fost cu masina pentru ca am fost nevoit. Inca ma gandesc daca sa plec si asta seara sau sa raman si protesez in orasul in care locuiesc.In timp ce deficitul bugetar se adanceste, mediul privat isi incetineste activitatea, populatia imbatranesti, educatia este la PAMANT, sistemul sanatiar este ajutat de DONATIILE de pe facebook, viitorul in aceasta tara este sumbru. Am sa ies si am sa imi declar nemultumirea de fiecare data. Iniante de toate, ca barbati avem datoria de a proteja! Avem datoria de a ne proteja familia si cetatea ( tara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU am fost, si motivele sunt destule! nu are rost sa mai continui discutia. citeste mai sus, daca nu pricepi nimic...asta e!

 

si NU voi iesi nici maine. fiindca am iesit din 90 incoace si nimic nu s a schimbat. poti sa iesi pana faci peri albi! voi iesi in strada cand populimea vrea schimbare. pe moment NU se vrea! ce nu pricepi?

 

..in plus de asta , o duc de la bine spre Super! de ce plm sa ies?....de ce sa mi risc pielea fratica acum cand am pus pana pe puf?? nu nu! iesi TU! :crack: :crack:

Ghici ce, din populime faci parte si tu...populimea e constituita din indivizi, deci si tu faci parte din populime....daca tu nu vrei schimbare, atunci se explica tot, e alegerea ta...dar daca vrei schimbare insa astepti sa iesi in strada cand iese populimea, asta este ipocrizie.

 

Spui ca ai iesit din 90 incoace si nu s-a schimbat nimic....eu zic sa te gandesti mai bine...faptul ca ai iesit tu in strada, pe langa multi altii, poate ca a facut sa nu fie mai rau ca acum.

Pana la urma spui ca de ce sa iesi pt ca o duci bine..."bine"-le tau poate fi iluzoriu....poate ca financiar o duci bine momentan,dar ce o sa zici cand te loveste unul cu carnetul luat la Pitesti si ramai leguma (doamne fereste)? Fenomenul "Pitesti" este tot rezultatul coruptiei. Ce te faci cand in spital fiind, te pomenesti cu infectii spitalicesti? Tot de la coruptie vine si asta. Ce te faci cand vrei sa iti bagi copiilul la gradinita si ops, nu sunt locuri la stat...sau daca sunt, conditiile sunt asa cum sunt. Sau daca firma ta face restructurari pt ca este nevoita, din cauza "desteptelor" decizii ale conducerii, si esti pus pe drumuri. Am vazut destule cazuri in care cei care o duceau bine peste noapte au ajuns vai de ei. Sau daca la pensie te vei trezi ca tre sa ai cotizat atatia ani aproape degeaba.

Sau sau sau...sunt o gramada de aspecte subtile care te afecteaza zi de zi , doar ca nu iti dai seama.

 

Eu zic sa iti dai jos ochelarii de cal si sa vezi imaginea de ansamblu.

Si ghici inca ceva....acum poate iti e bine pt ca au iesit altii in strada pt tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...