Sari la conținut

California Superbike School in Romania


CaliforniaSuperbikeSchool
 Share

Postări Recomandate

Pana acum s-a raspuns in limba romana, acum engleza combinata cu fragmente din citatul lui @sinner,care evident sunt in limba romana. Care e poanta?

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

You have gone a very long way in making a number of assumptions based on very limited information. I do not think there is a need to discuss with you here whether our PR and marketing is convincing enough. Nor whether our Business Plan, our entrepreneurial capabilities, our logistics are all up to your standard (if I understood correctly) - or to some standard that is mentioned as "pai NU puteti sa faceti".
The facts are the following:
- This is California Superbike School as it operates in the US, UK, Australia, Greece, Cyprus and on any of the racetracks in other countries where the CSS Team travels to.
- The objective is for Romanian Students to Discover the Art of Cornering as it is coached in any other country
- The Coaches are from the existing European team of CSS Coaches. All Coaches go through rigorous training to reach the coaching level that is the CSS Standard.
- We do not have any Romanian Coaches (until now).
- California Superbike School does not give country-wide rights, franchising, operational responsibility, or any other business model to someone just because that person loves motorcycles and is a huge fan of CSS. In other words, CSS Romania has not been initiated by a person whom you think has bitten more than he can chew.
We do not appreciate your post on any level. It is based on your own beliefs that evidently arise from other unpleasant experiences you may have had with businesses in Romania (or elsewhere).
Whoever comes to the School will be coached with the CSS Standard. Whether CSS has "finantare solida pentru a exista, nu pentru a reusi" is a secondary issue. And towards this, you, personally, are not helping with your post. A more constructive approach would be to wait and see what those that come to the first School Day will have to say after completing it.
Or even better, come see for yourself!

ai mancat cumva ciuperci??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite pretul nu e pretul. Ba e 290, ba e 325, ba e 325-taiat.

Ce rost are raspunsul in engleza? Doriti sa ne faceti sa credem ca a raspuns cineva , din staff, international? Sau cum? Se abordeaza putin gresit povestea, si este pacat, pentru ca este interesanta.

NUME EXACTE, ale instructorilor, se pot afla? Sa inteleaga lumea, pentru ce da banii? Eu cand ma duc sa cumpar un produs, inainte sa dau banii, vreau sa aflu tot ce e de aflat despre acel produs. Momentan, voi nu puteti furniza aceste informatii, si nu e ok. Sau , puteti? Nu intreb ca sa mai fac un post, chiar este interesanta povestea, si sunt in general, interesat, de cursuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasesti altele cu prezentare mai transparenta...

Asa este, la unele am si participat.

Ce nu inteleg, este de ce , cand cineva vrea sa faca ceva, nu isi asuma.

Cine este organizator-partener in RO? cine sunt instructorii? Succesul sta in detalii. Altfel, va fi o chestie on off.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, la unele am si participat.

Ce nu inteleg, este de ce , cand cineva vrea sa faca ceva, nu isi asuma.

Cine este organizator-partener in RO? cine sunt instructorii? Succesul sta in detalii. Altfel, va fi o chestie on off.

 

Salutare

O sa traduc o parte din ceea ce am scris in engleza, in urma cu doua zile. (Nu am intentionat sa jignim pe nimeni, folosind limba engleza)

“Aceasta este aceeasi California Superbike School care activeaza in SUA, UK, Australia, Grecia, Cipru ori in alta tara in care am ajuns “

 

Dincolo de afirmatiile oficiale de mai sus, se intampla ca Directorul CSS Romania sa fie Spyros Koutras, care este de asemenea Directorul scolii in Grecia, Cipru si Turcia. Spyos are o exprienta de peste 12 ani ca antrenor in cadrul CSS. Mai mult, a fost antrenat de insusi Keith Code.

 

In prima zi de scoala, Gary Adshead din echipa din UK va tine cursurile teoretice. Spyros si Nicos Tsoumanis ( tot din echipa greceasca) vor fi antrenori de circuit. Mai multi antrenori , in functie de necesitati ( numarul studentilor) , vor veni din echipa europeana, in functie de disponibilitatea lor.

 

Pretul de 290 de euro a fost valabil ca oferta “early booking”. Aceasta oferta a expirat pe 10 septembrie. Pretul actual este cel de baza, 325 euro. Oferta promotionala este inca valabila pentu cea de-a doua zi de scoala din 15 octombrie.

 

In Romania nu este niciun partener-organizator, in afara de o echipa de suport. Caliornia Supebike School vine si organizeaza in numele sau propriu.

 

Va rugam sa accesati pagina noasta web unde pot fi gasite mai multe informatii.

Editat de CaliforniaSuperbikeSchool
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut pe site ca intr-adevar pretul ptr sesiunea din sept e de 325€.

Un lucru care mi s-a parut foarte fain e ca fiecare student are alocat pentru partea de practica 1 instructor. Se lucreaza 1 la 1? E un aspect de avut in vedere, de o importanta considerabila.

In cei 325€/290€ sunt incluse si taxele ptr circuit?

Multumesc!

Si la cat mai multi inscrisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut pe site ca intr-adevar pretul ptr sesiunea din sept e de 325€.

Un lucru care mi s-a parut foarte fain e ca fiecare student are alocat pentru partea de practica 1 instructor. Se lucreaza 1 la 1? E un aspect de avut in vedere, de o importanta considerabila.

In cei 325€/290€ sunt incluse si taxele ptr circuit?

Multumesc!

Si la cat mai multi inscrisi!

Salut

De regula, fiind aceeasi metodologie si program ca si in toate celelalte tari, este un instructor pentru 3 cursanti. Experienta si pregatirea lor le da posibilitatea de a oferi feedback imediat in momentul efectuarii exercitiilor, fiecarui cursant in parte. Evident ca in suma amintita sunt incluse intrarile pe circuit. Si nu numai!

Zi buna!

» Post actualizat in 17 Sep 2018 08:00

Echipa CALIFORNIA SUPERBIKE SCHOOL pentru prima dată în România!

Ești așteptat indiferent de modelul de motocicletă deținut sau experiența ta în pilotaj.

Înscrie-te acum pentru a-ți înbunătăți încrederea și capabilitățile tale sportive.

Fiindca nu avem posibilitatea inregistrarii pe pista, inscrie-te pana vineri, 21 septembrie, pe https://superbikeschool.ro/inscrie-te-in-scoala/

 

https://www.facebook.com/Romaniasuperbikeschool/videos/698319650524052/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil la fel ca multi de pe aici am vazut filmuletele CSS pe internet si am incercat sa 'furam' la inceput din tehnicile de acolo. E clar ca scoala CSS este raspandita pe plan international si sunt sigur ca e mult mai structurata informatia decat la instructorii locali.

Dar aceasta structurare e cam ca la monitorii de ski, s-ar putea sa dureze mult sa ajungi la un nivel acceptabil si sa coste cam multi bani.

 

Pentru Romania si puterea financiara a bikerilor romani cred ca niste ore personalizate cu instructorii disponibili local (nu le mai dau numele sa nu zica CSS ca le fac un mare deserviciu) este mai avantajos decat sa astepti sa treci prin toate etapele cu CSS.

 

Dar este loc de toata lumea sub soare si urez CSS succes in afaceri in Romania!

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Fiind un motociclist destul de vechi, cu multi cunoscuti, amici si prieteni in acest domeniu, am fost intrebat despre acest curs ( merita, cum, cine si ce se face?). Sper sa supar pe nimeni daca am ales ca multora dintre sa le raspun aici, public.

 

Pe scurt, da, merita.

 

Orice curs care ne ajuta sa evoluam, sa rulam intr o mai mare siguranta sau ne pune la dispozitie uneltele pentru a performa, merita.

 

Multi se gindesc la pret, cheltuieli si au dreptate insa motociclismul nu este un hobby ieftin iar el nu poate fi pacalit.

 

Cu respect si consideratie, ii invit pe aceia care sunt nehotariti sa ia in considerare eventualele beneficiile unui astfel de curs pe termen lung. In acel moment poate va veti da seama ca multe accidente/incidente, poate, vor potea fi evitate, multe oase pot fi salvate si nu in ultimul rind mhlti bani pot fi economisiti.

 

Toate cele bune. Denis.

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

California Superbike School. Sau despre arta virajelor cu cea mai bună școală din lume.
Acum la prețuri care susțin pasiunea!

 

7 aprilie, 1 iunie, 28 septembrie.  Oricare dintre aceste trei zile este importantă, dacă ești pasionat
moto. Și mai ales dacă vrei să mergi în profunzime și să afli tot despre arta virajelor cu, probabil, cele
mai avizate tehnici din domeniu.
Vei învăța despre abilitățile de care ai nevoie pentru a conduce motocicleta - de orice tip ar fi
ea - în siguranță, despre o mai bună abordare a curbelor, despre incertitudini și cum acestea
pot deveni resursele tale de încredere.
Și pentru că nimeni nu îți poate înțelege pasiunea mai bine decât noi, optează pentru unul
dintre modulele din acest an - 7 aprilie, 1 iunie, 28 septembrie  - și beneficiezi de 25% discount pentru oricare dintre datele alese.

 

Mai multe despre CSS si calendarul nostru, aici  https://superbikeschool.ro !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...