Sari la conținut
io, bogo

11 - Red Bull Ring – Spielberg Austria

Postări Recomandate

Hai cu egalarea!

Diiiiiiiiii!!!

asa sa fie! :peace:

diiiiiiii!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate probabil o sa fie încă o cursă fără podium pentru nea'rosi. Nu prea văd sa fie loc pentru el pe lângă cele două ducati'uri ,iar Marcel cu siguranță nu o sa stea deoparte.

Partajează acest post

Link spre post

True.Cursa pt Ducati dar poate fac cei 2 vreo ghidusie,si pe deasupra si Marquez poate sa isi bage coada.

Se anunta vreme schimbatoare,deci s-ar putea ca socotelile sa nu se potriveasca cu ce se va intampla duminica.Ducati'urile insa sunt bune si pe ploaie.Si mai nou si Lorenzo....de ce nu stiu.

https://www.youtube.com/watch?v=zHgAFsQ8zWY

Partajează acest post

Link spre post

Caterinca rau

Partajează acest post

Link spre post

Cineva il saboteaza pe Rossi, i-a cedat foaia...

Partajează acest post

Link spre post

Oliveira e spumos tare, in declaratii. Un fel de Petrucci. Cred ca daca sunt adusi amandoi in aceiasi conferinta de presa, asistam la cascadorii rasului. Tare si proba de desen. Cele mai simpatice layout-uri au fost cele ale lui Dovi (am ras maxim), MM si Lorenzo. Dincolo de caterinca, Lorenzo a spus un mare adevar: la anul, ca sa aibe o sansa in fata lui MM, trebuie sa isi valorifice atuurile pilotajului pe viraje, so.. cu cat mai virajat circuitul, cu atat mai bine pentru el. In plus, mai arata ceva.. omul a inceput sa isi faca lectiile pentru sezonul urmator. Rossi m-a surprins prin abordarea un pic prea serioasa.. ma asteptam sa fie mai glumet. Se pare insa, ca atunci cand vine vorba de racing, indiferent de context, devine foarte serios.

Partajează acest post

Link spre post

Atmosfera buna, arogantu' chiar inspirat cu 'dream circuit'ul pentru Ducati si ce crede el ca va fi cel pentru Honda! :D

Partajează acest post

Link spre post

Am ratat gpul, am vz vreo 20 min q2 moto2. Cum s-a dus ala cu mobra de parca facea surf!!!

Partajează acest post

Link spre post

Cine câștigă aici dacă plouă?

» Post actualizat in 10 Aug 2018 17:14

PS: Cică Il Doftore și-a pus deflector de apă la roata spate. Să mai spună că nu-l ajută Yamaha... :)

Partajează acest post

Link spre post

Cine câștigă aici dacă plouă?

» Post actualizat in 10 Aug 2018 17:14

PS: Cică Il Doftore și-a pus deflector de apă la roata spate. Să mai spună că nu-l ajută Yamaha... :)

Sunt sigur ca nu a cerut el asa ceva...el vrea electronica imbunatatita

Deflectorul ala are si ceva senzor

Probabil masoara debitul de apa :))

Asta da upgrade marca yamaha

Ar face bine sa invete japoneza.poate nu inteleg aia ce ii cere

Partajează acest post

Link spre post

Scuze pt off topic (oarecum), am un bilet pt cursa in plus, trebuia sa venim 4 prieteni si suntem doar 3...

Daca stiti pe cineva care ajunge la cursa si are nevoie de bilet, va rog PM.

Biletul este pe weekend, la tribuna T8, a costat 145 euro.

Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Toata ziua aud incontinuu : "Yamaha nu face ... Yamaha nu drege ..."

Mai sa fie, oi fi eu hater, dar cand a venit dupa Biaggi la Yamaha toata lumea s-a minunat si a zis ca ce troaca a gasit si ce racheta a facut din ea. Acum a venit langa Lorenzo si nu se mai poate domn'le .... o fi batranetea de vina ?

» Post actualizat in 10 Aug 2018 20:13

Atunci toti se minunau de partea plina a paharului, acum se uita si flegmeaza la partea goala.

Nu prea e sportiv ce se intampla ( si Rossi si Vinales arunca cu rosii in Yamaha ). La F1 McLaren a facut la fel cu Honda si pana la urma s-a dovedit ca nu era chiar asa ...

Partajează acest post

Link spre post

Oare o sa se termine vreodata discutiile astea despre Yamaha care e praf?Nu de alta dar si Honda a avut de-a lungul anului 2017 probleme mari pe acceleratie,de 2016 nu mai zic,Marquez se tot plangea dar nu am vazut nici pe departe atatea lamentari atunci cand a avut ala probleme ca acum la Yamaha.Si stai ca la inceput Rossi era furibund,Vinales nu mai zic,acum s-au mai linistit - Rossi cred ca isi da seama putin cate putin care e problema si incepe sa isi nuanteze discursul cum ca e un cumul de factori ca nu e asa usor ca nu e doar electronica etc,lui Vinales i-a dat Meregalli cu telemetria in cap pe sistemul "tu prima oara invata sa iei starturile si sa meri astfel incat sa nu se raceasca gumele dupa aia poti sa ne ceri noua performante" si i-a inchis gura.

Am mai zis - Yamaha in vecii vecilor nu va putea accelera precum Ducati - draq nici Honda care e cea mai buna motoreta de pe grila nu accelereaza precum Ducati....dar nici Ducati nu intra pe curbe precum Yamaha.Rossi vede doar unde pierde,unde castiga (sau cel putin unde ar trebui sa castige timp),acolo tace chitic.Marquez a recunoscut si punctele slabe si cele tari : "da,Ducati erau foarte puternici pe frane si la fel pe accelerare si linia dreapta,eu eram mult mai rapid ca ei in curbe".Ar trebui exploatate punctele tari ale motoretei pentru a compensa slabiciunile.In fine,discutia nici nu are rost ca ne invartim in cerc,sunt convins ca si peste 1 an de acum incolo vom despica firul in 4 cu privire la marea electronica pe care unii au crackuit'o sau ce zvonuri vor mai umbla pe atunci.

Am fi putut sa ne facem o idee daca pe a 3a Yamaha de uzina ar fi urcat cineva gen Lorenzo,Pedrosa,Zarco sau oricum un rider galonat.Asa,Maverick nu poate fi considerat pentru o comparatie,trebuie sa luam ca atare declaratiile lui Rossi.Acum fiecare cat si cum stie,daca vrea sa le creada sau nu...

Daca ploua nu il vad pe Marquez pe podium.Ducati'urile sunt ff puternice si pe ploaie...va iesi probabil si Rossi la bataie.

Partajează acest post

Link spre post

Pai asta-i de bine !

E la doar 49 de puncte distanta si , daca asta e cea mai proasta pista pentru ei, inseamna de de la cursa urmatoare va fi din ce in ce mai bine.

Diiii murgule diiii !

Partajează acest post

Link spre post

Pai asta-i de bine !

E la doar 49 de puncte distanta si , daca asta e cea mai proasta pista pentru ei, inseamna de de la cursa urmatoare va fi din ce in ce mai bine.

Diiii murgule diiii !

Cat entuziasm

Partajează acest post

Link spre post

Mue eurosporc, vivat BT Sport & Mobdro! Diiiii cu quali!!

Partajează acest post

Link spre post

Dii pe naiba...Bautista hater,Rins la fel...nesimtitii au driblat legenda si l.au scos din Q2.Morbidelli saracul si.a dat aportul au facut ei un trenuletz 1-2 dar degeaba.Da nu e problema ca spala Vinales rusinea in Q2,sunt precisa...

Partajează acest post

Link spre post

Va fi interesanta cursa de recuperare de main, desi la cat de slab a mers rossi...poate termina pe 6

» Post actualizat in 11 Aug 2018 12:37

Dii pe naiba...Bautista hater,Rins la fel...nesimtitii au driblat legenda si l.au scos din Q2.Morbidelli saracul si.a dat aportul au facut ei un trenuletz 1-2 dar degeaba.Da nu e problema ca spala Vinales rusinea in Q2,sunt precisa...

Viniales...sau zarcoiu

Partajează acest post

Link spre post

A aparut si Rossi in Q2

» Post actualizat in 11 Aug 2018 12:52

Cat tupeu pe Marquez ! Trebuie descalificat ! Nu se poate asa ceva !

@Zair - baga repede o contestatie !

» Post actualizat in 11 Aug 2018 12:53

Rossi rade la boxe. Rade de secunda lui Vinales ? sau de declaratiile cum ca Maverick va lucra minunat cu Forcada pana la sfarsitul anului ?

Partajează acest post

Link spre post

Super Quali,prea tare....s.au batut la miimi de secunda.Iar jokerul iar a reusit sa faca o magia.Jos palaria.

Pe partea ailalta cei de la Yamaha ar trebui sa ia caietul de la Zarco sa mai copieze si ei...

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

E ca la film, de ras si de plans: plangi dupa banii dati pe bilet si razi de aia care sunt in sala! :crack:

'Tu-l in bot de joker, asta omoara gp-ul de tot... Mi-ar fi placut sa ia mamba pole.

Editat de john17

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

A aparut si Rossi in Q2

» Post actualizat in 11 Aug 2018 12:52

Cat tupeu pe Marquez ! Trebuie descalificat ! Nu se poate asa ceva !

@Zair - baga repede o contestatie !

» Post actualizat in 11 Aug 2018 12:53

Rossi rade la boxe. Rade de secunda lui Vinales ? sau de declaratiile cum ca Maverick va lucra minunat cu Forcada pana la sfarsitul anului ?

A ras?

Ce om...

Trebuia sa planga ca e varza motocicleta?

Il doare in pix.

Editat de P T R

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Mi-ar fi placut sa ia mamba pole.

Era prea previzibil. Oricum or sa plece racheta la start ( Lorenzo, Dovi si Petrucci ). Dar, daca MM se va tine de ei, o sa fie interesant la final :D

» Post actualizat in 11 Aug 2018 13:00

A ras?

Ce om...

Trebuia sa planga ca e varza motocicleta?

Il doare in pix.

Hai , nu te mai oftica, ca intr-un an-doi , o sa iasa soarele si pe strada lui Yamaha. Poate-l aduc pe Marquez intr-o echipa cu Zarco ....

Asadar, Yamaha a ajuns cea mai proasta de pe grila. Mai proasta ca Ducati, mai proasta ca Honda, mai proasta ca Suzuki, mai proasta ca Ducati client, mai proasta ca Yamaha client :)

Eu zic ca ar fi momentul sa se mai potoleasca cu declaratiile si sa isi vada de munca de dezvoltare ( ambii piloti ). Marquez nu dadea atat din gura despre restul echipei in anul in care a mers nasol si a cazut in jumate din curse. Pererea mea este ca si Vinales si Rossi exagereaza prin media ( nimic nou aici ) si pun o presiune nesanatoasa pe echipa ( in ritmul asta nu o sa iasa nimic bun, doar mai rau )

» Post actualizat in 11 Aug 2018 13:08

Voi l-ati auzit anul trecut pe Lorenzo sa comenteze asa ? Anu asta i-a cam taiat macaroana lu nenea cu Dear Gigi. Sa nu inceapa in curand un foileton cu dear Jarvis ... :crack:

Editat de bimbominkia

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.