Sari la conținut
Karlos12

Honda Rebel 500 sau Yamaha MT 07

Postări Recomandate

Salut! Sunt on curs de scoala pentru A. Am un buget de 6500E si am de ales intre aceste 2 modele. Ambele sunt in stoc in Timisoara. Voi spre ce a-ti inclina?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai , tu sa spui. Care te atrage? Rebelul e un stil, mt ul altul. nu compari cruiser cu naked. Diferite ca design. Daca e de noua, ia ce iti place.

Partajează acest post

Link spre post

ia mt 07 tracer

Partajează acest post

Link spre post

Una-i una,alta-i alta... Banuiesc ca nu esti prea inalt,din moment ce vrei sa alegi dintre cele doua. Daca ar fi dupa mine,ar fi Honda. Pt ca...Honda si pt ca...e altceva. Iesi din tipare un pic. In rest,plusuri si minusuri gasesti la fiecare. Succes la examen!

Partajează acest post

Link spre post

Rebelul nou e fooarte misto! 07 e o mobra oarecare.

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Sunt pe YouTube o multime de user review-uri, pentru ambele modele. Uite aici un review foarte sugestiv pentru MT 07:

Ceea ce pot sa iti spun este ca motorul de pe MT 07 se regaseste si pe MT 07 Tracer si il astept cu mult interes si pe viitorul Tenere. Este considerat cam cel mai bun motor din lume, in clasa asta.

Si partea a doua:

Editat de xt600

Partajează acest post

Link spre post

Depinde ce iti place.

Eu am un MT 07 din 2017 si e o motocicleta superba din toate punctele de vedere. Am facut astazi 600 km pe ea si nu a comentat nimic nici la 170 constant pe autostrada :D. Am facuti deja 10000 km in 7 luni si nu am avut nicio problema.

Daca poti sa faci un test drive cu ambele chiar as recomanda inainte sa cumperi.

Partajează acest post

Link spre post

Am mers cu fratele mai mare al lui 07. ( MT 09) Este orgasmic ....

Partajează acest post

Link spre post

Una-i una,alta-i alta... Banuiesc ca nu esti prea inalt,din moment ce vrei sa alegi dintre cele doua. Daca ar fi dupa mine,ar fi Honda. Pt ca...Honda si pt ca...e altceva. Iesi din tipare un pic. In rest,plusuri si minusuri gasesti la fiecare. Succes la examen!

Daca si cu Honda iesi din tipare...ce sa mai zic. MT-ul all the way! Motor mai mare,ciclistica superioara.

Partajează acest post

Link spre post

1, 80. Am fost la un dealer pentru honda rebel. Cica odata cumparata trebuie mers cu ea la RAR pe platforma. Asa e la motociclete? Eu cand am luat masina noua am inmatriculato fara prezenta la RAR.

Partajează acest post

Link spre post

Pai nu are numere, trebuie sa le zici sa iti scoata numar rosu.

Partajează acest post

Link spre post

Probabil nu au fost inca facute CIV pentru 10 motorete modelul respectiv si trebuie facuta omologare individuala. Si eu la GSXS am patit la fel, dar s-a ocupat delaerul fara costuri pentru mine.

Partajează acest post

Link spre post

Eu am cumparat in acest an MT 07 si cei de la Yamaha mi-au dat toate hartiile, nu a trebuit sa merg eu la RAR cu ea. Numar rosu a trebuit sa ma duc sa scot eu, dar a mers repede (pe Bucuresti)

Partajează acest post

Link spre post

E diferenta mare de putere intre ele.

Eu as alege MT07, pentru ca nu poti sa dai gres cu el :)

Da, se merge la RAR pentru numere rosii. Nu inteleg de ce, dar asa s-a intamplat in cazul meu, acum o luna.

Partajează acest post

Link spre post

XSR 700... Platforma de MT07 si aspect de café-racer...

Partajează acest post

Link spre post

eu am inceput (a se citi, salivat la poze) cu Duke 390 dupa care am trecut la MT-07 si pana la urma m-am oprit la XSR 700.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.