Sari la conținut
GhostRider34

Intrebare pentru A2

Postări Recomandate

Buna ziua in scurt timp voi da de permis de A2 si as vrea sa stiu daca Kawasaki Ninja ZXR 400 este potrivita pentru A2 legal ma refer ca is nedumerit un prieten si-a achizitionat acest motor si mi-a spus ca e legal pentru A2 iar altul care are mna R6 si are categoria A a spus ca nu e legal ca e prea mare motorul..ma poate ajuta cineva ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CATEGORIA A2

- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale.

Partajează acest post

Link spre post

CATEGORIA A2

- motociclete cu puterea maximă de 35 kw, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0,2 kw/kg. şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale.

Aia stiu

Partajează acest post

Link spre post

deci are 47 KW inseamna ca nu e legal . dar mna sunt 12 KW in plus chiar conteaza asa mult adica pot sa iau dosar penal ?

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

.

Editat de Flower-Power

Partajează acest post

Link spre post

Atunci imi puteti recomanda niste motoare SS de categoria A2 care sa nu coste 3000-4000 de euro in sus ca nu as vrea sa dau pe un motor de inceput atatia bani ca voi cadea ca orice incepator

Partajează acest post

Link spre post

Sincer ...sunt de acord cu tine .

Este cam de rahan sa cazi de pe un ss de 1000 coco , sau de pe un naked ....de enduro nici nu mai vb .....si mie mi-ar fi rusine

Partajează acest post

Link spre post

Cred ca as face urmatoare "schema" sa dau de A2 nu imi cumpar motor imi strang bani si la 20 cand pot da de A sa-mi iau un Bmw S1000RR second hand la 6500 de euro ca am cautat si nu gasesc nici un super sport de A2 care sa fie legal. am gasit doar astea de A1 R125 CBR125 etc care abea prind 137 kmh si nu imi e chiar ok

Partajează acest post

Link spre post

Tin pumnii si te sustin, cu conditia sa nu te apuci de motovlog :P

Partajează acest post

Link spre post

deci are 47 KW inseamna ca nu e legal . dar mna sunt 12 KW in plus chiar conteaza asa mult adica pot sa iau dosar penal ?

Poti sa iei ce vrei tu atata timp cat ai bani. Un dosar penal nu e chiar asa scump...

» Post actualizat in 10 Aug 2018 18:36

Cred ca as face urmatoare "schema" sa dau de A2 nu imi cumpar motor imi strang bani si la 20 cand pot da de A sa-mi iau un Bmw S1000RR second hand la 6500 de euro ca am cautat si nu gasesc nici un super sport de A2 care sa fie legal. am gasit doar astea de A1 R125 CBR125 etc care abea prind 137 kmh si nu imi e chiar ok

Stii ca viteza legala in Romania e sub 137 km la ora?

Atunci imi puteti recomanda niste motoare SS de categoria A2 care sa nu coste 3000-4000 de euro in sus ca nu as vrea sa dau pe un motor de inceput atatia bani ca voi cadea ca orice incepator

Nu se iegzista!

» Post actualizat in 10 Aug 2018 18:38

PS Ce dreaqu e aia “mna”? Ca o tot repeti...

Partajează acest post

Link spre post

Poti sa iei ce vrei tu atata timp cat ai bani. Un dosar penal nu e chiar asa scump...

Bine ca esti tu destept ...de ce trebuie sa-i strici bucuria bajetului !!!

Ce uuuameni rai dom'le ...ce uameni rai

:P

Partajează acest post

Link spre post

Nu se iegzista!

stiu ca viteza e sub 137 dar mna vreau un motor mai puternic asa ca as face urmatoarea schema dau de A2 nu-mi iau motor si la 20 de ani imi iau A si imi cumpar motor numai bine strang bani..in plus ii vad pe foarte multi care circula prin oras cu 150 si n-au nici o treaba

Partajează acest post

Link spre post

PPS Complteaza-ti si tu profilu’, ca asa e frumos cand intri in casa omlui, sa spui si tu cate ceva despre tine...ca sa stim si noi ce hram porti.

» Post actualizat in 10 Aug 2018 18:43

stiu ca viteza e sub 137 dar mna vreau un motor mai puternic asa ca as face urmatoarea schema dau de A2 nu-mi iau motor si la 20 de ani imi iau A si imi cumpar motor numai bine strang bani..in plus ii vad pe foarte multi care circula prin oras cu 150 si n-au nici o treaba

Iar “mna”?! Nu mi-ai raspuns la intrebare...

Stii ca GhosRider, originalul, a sucombat pe la 150 la ora? Cica l-a calcat un tir pe cap. Stii cum arata un cap calcat de tir?

Partajează acest post

Link spre post
Postat (editat)

Omule, ai o mare problema si sunt sanse mari sa o sfarsesti prost tare daca gandesti in modul asta. Nu merge nimeni care n-a scapat de la ospiciul de nebuni cu 150 prin orase si n-are nicio treaba. Lumea e deja plina de tampiti, e adevarat, dar asta nu inseamna ca tre' sa te iei dupa ei. Vezi cat mai costa o inmormantare azi, poate iti mai vine mintea la cap.

"Super sport" de A2: Ninja 250/300/400, CBR500R, RC390, R3. La asta se pot adauga probabil si unele motociclete de A, daca au puterea limitata la 35KW (si inainte de limitare nu depaseau 70KW).

Editat de Razen

Partajează acest post

Link spre post

Bine ca esti tu destept ...de ce trebuie sa-i strici bucuria bajetului !!!

Ce uuuameni rai dom'le ...ce uameni rai

:P

Nu, ma, incercam sa-l dau spe enduro-touring, poate-i vand un KLE misto. Ca e de A2...

Partajează acest post

Link spre post

Este doar troll....da nah ..e plictiseala ca ie lumea la scuipat de draqnea ..se accepta :)

Partajează acest post

Link spre post

Iti dai seama ca nu-s atat de idiot cand sa ma sinucid sa merg prin intersectii cu 150 ca aia ca am vazut ce poate traficul din romania dar vreau un motor care sa nu fie nici melc dar nici Ninja H2R moderat dar se pare ca nu pot cum vreau eu. Am o prietena care e in Austria a dat de A2 si conduce Yamaha R6 si nu o opreste politia (nu stiu cum is legile la ei) dar totusi nu vreau un motor care abea prinde 100 kmh totusi..cu motoare de alea nu capeti experienta necesara

Partajează acest post

Link spre post

Este doar troll

Sper din toată inima să fie doar troll. Altfel e de plâns.

Partajează acest post

Link spre post

Iti dai seama ca nu-s atat de idiot [...]

Sa stii ca la cum pui problema nu e tocmai evident.

Partajează acest post

Link spre post

Iti dai seama ca nu-s atat de idiot cand sa ma sinucid sa merg prin intersectii cu 150 ca aia ca am vazut ce poate traficul din romania dar vreau un motor care sa nu fie nici melc dar nici Ninja H2R moderat dar se pare ca nu pot cum vreau eu. Am o prietena care e in Austria a dat de A2 si conduce Yamaha R6 si nu o opreste politia (nu stiu cum is legile la ei) dar totusi nu vreau un motor care abea prinde 100 kmh totusi..cu motoare de alea nu capeti experienta necesara

Ia-ti un scuter, fa 30000 km cu el si pe urma intoarce-re sati spun care-i urmatorul pas.

Prietena aia a ta ori te minte, ori ne minti tu pe noi.

Si vezi cu mna ala si cu profilul, nu te face ca n-auzi...

Partajează acest post

Link spre post

Cred ca cel mai bine e sa dau de A2 si sa astept pana iau A-ul

» Post actualizat in 10 Aug 2018 18:57

Ia-ti un scuter, fa 30000 km cu el si pe urma intoarce-re sati spun care-i urmatorul pas.
Prietena aia a ta ori te minte, ori ne minti tu pe noi.
Si vezi cu mna ala si cu profilul, nu te face ca n-auzi...

Cum adica cu profilul si ce are "mna" ul ala e deranjant sau ?

Partajează acest post

Link spre post

Ai citit tot ce ti-am scris? Ziceam sa-ti completezi profilul.

Si te intrebam censeamna mno, de-l tot repeti.

Cat desprea A, crezi ca o sa capeti mai multa experienta stand cu plasticul de A2 in buzunar decat conducand cativa ani o motoreta mai micuta?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.