Jump to content
Sign in to follow this  
Sinner-

Primul Moto Vlog / Race vlog din Romania

Recommended Posts

🚨NOU EPISOD VLOG!🚨

🎦 FULL VLOG LINK:

✅ SUBSCRIBE to it 
✅ SHARE it 
✅ ENJOY it

Prima etapa pe anul acesta, primul episod vlog din cadrul Moto RC - competitie televizata si transmisa Live pe Telekom Sport.

Am inserat si o mica surpriza, pe langa motoare, forja si benzine 😉.

eu CRED ca problematica rezidua dintr-un singur aspect:

cand ai trei pedale, dreptul este invatat ca reflex forever sa faca numai acceleratie si frana, stangul mereu o arde pe ambreiaj.

Bon, cand se reduce la DOUA pedale, incep ''parerile'' - adica, dintr-o data, creierul se vede degrevat de o 'povara' si incepe sa aibe 'optiuni si pareri'.
'Aaaa, acum ca nu mai fac nimic cu stangul, ce ar fi sa pun frana cu stangul' - evident se lipesc de parbriz, pt ca nu au finete in el.

Si tot asa, ideea este ca din ciclul acesta de 'moamaa, ce tare e, am doua picioare si doua pedale' - apare incurcatul frana cu acceleratie, pt ca deja creierul nu mai lucreaza pe modul 'reflex' ci 'proceseaza' = automat pierde timp.
Iar in cazul unor momente cruciale, acea peirdere de timp se traduce in precipitare, panica, si apasa l animereala pedale.

Am studiat foarte mult treaba cu psihicul de cand am inceput mai serios racingul.
Pilotii de curse (auto/moto) fac exercitii speciale pt reflexe si decizii split second.

Fara sa fac flame, dar daca sunteti interesati si pasionati de curse, check my vlog: 

thank you sir.

more to come :D 

Very nice! Felicitări pentru poziția din clasament!

Pai ce facusi Sinnere, aia e pozitie pe grila?! 😱

La inceput de sezon mereu este greu cu inceputul, dupa 5 luni de stat numai in birou si motociclismul practicat doar pe facebook, nu prea ajuta. :))

Dar mi-am revenit intre timp, ramaneti geana pe VLOG.

Din experienta popoarelor migratoare:

Cum sa folosesti un combinezon nou, pentru a nu muri de nervi ca te-ai intins pe jos!!

Anul trecut mi-am cumparat doua combinezoane noi, ambele au fost tavalite la prima, respectiv, a doua iesire - motocicleta zdrelita si etc.

Asadar, m-am gandit ca ar fi util ca impreuna cu al meu prieten bun sa prezentam o situatie de 'fentare' a combinezonului nou.

dubios ca in poza de iutub e scris in engleza dar clipul e in romana.

in rest, fani treaba.

Adriane, nu mai deschide topic nou pentru fiecare clip. Ti-am unit toate topicurile intr-unul singur.

Edited by adidas

1 oră în urmă, Sinner- a spus:

Din experienta popoarelor migratoare:

Cum sa folosesti un combinezon nou, pentru a nu muri de nervi ca te-ai intins pe jos!!

Anul trecut mi-am cumparat doua combinezoane noi, ambele au fost tavalite la prima, respectiv, a doua iesire - motocicleta zdrelita si etc.

Asadar, m-am gandit ca ar fi util ca impreuna cu al meu prieten bun sa prezentam o situatie de 'fentare' a combinezonului nou.

Am și eu o întrebare, băiatul care apare în clip ,e luat? Știe să gătească? Am văzut că piața o face..întreb pentru o prietenă 😂

Acum 28 minute, frigider a spus:

dubios ca in poza de iutub e scris in engleza dar clipul e in romana.

in rest, fani treaba.

Da, clipul este tradus cu SUBTITLES si in engleza si Italiana, este multa munca la ele si incerc sa get views de peste tot.

Acum 5 minute, adidas a spus:

Adriane, nu mai deschide topic nou pentru fiecare clip.

la o cautare simpla iti pot gasi cel putin 20 de topicuri mega stupide si idiotice in care nu s-a investit decat maximum 20 secunde pentru a insira niste cuvinte.

Creez content video de calitate si cu informatii utile, caterinca unele, viata la curse in romania despre care nu stie nimeni - nu vrea polemica pe subiectul acesta, moderati voi cum considerati.
Merci :)

@Flower-Power - e dat deja :)) 

Ti-am unit toate topicurile intr-unul singur, vei avea mai multa vizibilitate. Nu e vorba ca sunt 20 topicuri neinteresante, e vorba ca sunt multi retardati care nici macar nu-si dau interesul sa dea un search sau sa posteze ceva corect.

Auzi, nu vrei sa-ti mut topicul la Competitii Nationale si Internationale? Acolo nu sunt oligofreni.

O să îi spun! 😁

Chiar acum, adidas a spus:

Ti-am unit toate topicurile intr-unul singur, vei avea mai multa vizibilitate. Nu e vorba ca sunt 20 topicuri neinteresante, e vorba ca sunt multi retardati care nici macar nu-si dau interesul sa dea un search sau sa posteze ceva corect.

Auzi, nu vrei sa-ti mut topicul la Competitii Nationale si Internationale? Acolo nu sunt oligofreni.

Nu, sunt putine views acolo :) 
La generale mai da omul un click, mai un curios - de aceea creeam topic nou, 'hook' type title, etc. avea un sens ce fac ;)

Acum 1 oră, adidas a spus:

.................... Acolo nu sunt oligofreni.

Da de ce nu sunt acolo oligofreni ? ...aia nu stiu sa traga de gaz , sau nu au cuvintele la ei ?

Nu-i frumos din partea unui moderator ...macar o faceai in prv  :)))))

Acum 2 ore, adidas a spus:

Io sunt, in general, de acord cu moderatorii, dar aici a iesit un talmes-balmes. Postarile snt amestecate rau, nu mai intelegi cine la ce clip a raspuns, cinecu cine vorbeste, n-are nici cap, nici coada.

Acum 3 ore, Sinner- a spus:

La inceput de sezon mereu este greu cu inceputul, dupa 5 luni de stat numai in birou si motociclismul practicat doar pe facebook, nu prea ajuta. :))

Dar mi-am revenit intre timp, ramaneti geana pe VLOG.

Cum, ma, ca io stiu o gramada de reisari p-aici cu veleitati de instructori desi motociclesc numai “pa net”...

Ha ha :))) - mereu vor fi acest gen de specimene, important este sa nu ti incurci energiile cu ei si sa ti vezi de drum :D 

@Georgica_Popescu, ma stie lumea personal, nu ma ascund. Ma refeream la un grup asa, nu la toti. Lumea aici e destul de veche si multi se stiu intre ei.

@Speedy.K, da. Am sa ma ocup oleaca de topic cand am ceva timp liber.

Le. Gata, am curatat o parte din topic.

Spor!

Edited by adidas

Acum 4 ore, Sinner- a spus:

... 'hook' type title ...

Clickbait adica? :D

Click bite este la articolele de doi lei, cu barfa, scandal, zero idei, minciuni si furt.

Aici este vorba de un sport inc are se munceste asiduu si niste videos la care se baga ore de montaj ca la nebuni :)

peace. 🤗

New posting, 360 video

La 27.03.2019 la 13:59, Sinner- a spus:

Vin sub diverse forme.

Unique-Bargains-7-8%22-22mm-Handlebar-Mo

Apropos, daca sunteti pasionati de racing si vlogs, hit Subscribe la canalul youtube, urmeaza lucruri interesante!

Ai idee unde gasesc ceva de genul? Ceva decent, la pret decent..?

Multumesc.
Te salut!

Spor la treaba in acest nou sezon!

Salve, din pacate nu ma ocup de comercializarea pieselor moto :)
Cauta pe ebay, chinezariile mai ieftine, daca vrei calitate, cauta pe brand names ca pp tuning, gia, bonamicci, si multi altii