Sari la conținut

Mecanic


Cualge
 Share

Postări Recomandate

oare nu era mai bine sa te consulti cu un mecanic inainte de achizitionarea mobrei??

 

la sectiunea de ''oferte de service''-uri gasesti destui mecanici priceputi!

...si daca ai fi mentionat si de mobra, ce ti-ai luat era mult mai usor....

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un sv650 2004, vreau sa vad ce zice un mecanic in primul rand de kitul de lant si ulei, fostul proprietar zicea ca a schimbat uleiul acum vreo 500 de km, iar de lant ca ar mai duce 1000, 2000 de km. O alta chestie e la schimbator, dupa ce se incalzeste sa dea dracii daca vrea sa mai intre in neutral, dar asta se pare ca e o problema des intalnita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care ati incercat sa ma ajutati si scuze ca raspund asa tarziu. Am ajuns la un mecanic si se pare ca kitul de lant trebuie schimbat cat mai curand. Cea mai ieftina varianta a mecanicului la care am fost e un kit de 150-160 de euro (cica e un kit standard pentru modelul meu), la care se mai adauga si manopera. Unde as putea gasi un kit mai ieftin, nu ma simt pregatit sa investesc prea mult sezonul asta :)). Sau ar trebui sa merg pe mana mecanicului cu kit-ul ala?

 

Si problema cu neutralul e din cauza ca s-au ovalizat discurile.

Editat de Cualge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atât costa kitul de lanț pentru sv, am avut fix unul din 2004 și la fel am plătit. Cât despre neutru, nu mi s-a întâmplat niciodată sa nu iasă fără probleme. Lasă lanțul, atenție la discuri pentru ca sunt destul de mult, undeva la 17-18 mils față/spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai dă-o dreq, pentru Vstrom a costat 450 lei kitul de lanț de la colegul nostru de forum. Lanț DID și pinioane JT.

 

Mergi la un mecanic bun, ăla cam vrea sa te facă de bani.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...