Sari la conținut

Impulsuri in maneta de ambreaj


Postări Recomandate

Mi s-a rupt cablul de ambreaj -Sportster 1200 R -2006 . Am cumparat unul de la Barnett . Montat ca in carte cu jocul de rigoare de un sfert de tura desfacut ,reglat freeplay la 1-16".Uns inainte de montaj cu spray siliconic .-merge extrem de usor . Ambreaza / debraiaza de vis ...dar...ca tre sa existe si un dar, se simt in maneta de ambreaj fara a fi trasa (doar cu mana sprijinita pe ea fara a fi actionata deloc) atat la accelerare cat si la frana de motor impulsuri pe care nu le-am sesizat inainte de schimbarea cablului.Nu se simt impulsuri in mers constant sau in decelerare constanta ,doar cand e momentul pe acceleratie sau decelerare .Sunt eu paranoic sau " asa face toate"? Sa fi sensibilizat atat de mult cablul de ambreaj cu ungerea suplimentara cu spray siliconic incat sa sesizez orice miscare a acestuia data de cama de la ambreaj?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scz de intarziere am fost la Kronstadt si mnoh...Deci ...Placa de presiune nu se poate pune altfel .Iese prin desfacerea unei piulite care are si rolul de reglaj al acesteia si se introduce la fel O strange piulita Sunt doua placi care au intre ele trei bile de rulment gen Cablul e reglat la jocurile de fabrica ,aprox 3 mm .Daca era uzura in oala sesizam aceleasi impulsuri si inainte de schimbarea cablului de ambreaj Cat despre desfacerea capacului de ambreaj as face-o dar cum naiba vad ce e acolo in mers....Pe stander nu cred ca pot simula frana de motor in care este cel mai evident fenomenul.Pe accelerare vad ca a disparut dupa 50 si ceva de kilometri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...