Sari la conținut

Sfaturi trasee in Muntenegru?


DiarM
 Share

Postări Recomandate

Ieri am ajuns in kotor pt 2 sapt de plaja. Din belgrade pana aici au fost 500 km parcusi in 12ore. Primele 10ore au fost crima. Ploaie ceata burnita si 12 grade. Sa nu se mai planga nimeni de 35 grade in tara :))

 

Imi puteti recomanda ceva trasee de o zi pe aici? Doar cu asfalt si daca se poate cu link ca sunt pe telefon. Am trecut pe canionul tara dar era super tarziu si ceata si sus am stat 30min la un accident. Am zis ca o sa ma opresc la intoarcere. In rest stiu de drumul p14 pe care il am notat. Apropo stie cineva cat e amenda pt viteza? Am vazut ca stau cu radarul si au numai limita 50 si 60 desi se poate merge lejer cu 80 pe curbe ca nu e nimeni. Ieri daca a plouat am mers incet dar nu pot sa merg cu 40 in localitate ca imi moare motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

 

- Durmitor (aproape de Tara)

- Mausoleul de la Cetinje (aproape de Kotor, legi cu celebrele lor serpentine)

- Fiordul de la Kotor (ai de urcat pe jos in cetate dar se vede frumos de sus)

- Pe drumul dintre Durmitor si Kotor este manastirea Ostrog ( sapata in stanca...drumul este stramt si plin de serpentine)

 

Drumuri faine si vreme buna ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce au recomandat baietii ca si traseu am facut si eu acum 2 saptamani.

Legat de politie, pe noi ne-au prins la o linie continua, ne-au oprit, au zis ca e amenda 70e sau 20e fara chitanta. Direct, cu zambetul pe buze, fara alte porcarii sau verificari de acte. Platit 20e, ne au zis ca mai e un radar 5km mai sus, si aia a fost tot :)

Ai mare grija la sarbi insa, am inteles ca nu stau la discutii si e bine sa mergi regulamentar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfaturi.

Am reusit sapt asta sa ajung in dubrovnik si azi am urcat la cetatea din kotor. Daca e cineva interesat de preturi/ unde sa parchezi/ alte info lasati mi pm sau ceva. Sapt viitoare o sa incep plimbarile cu moto pt p14 skadar si muntele lovnejn sau cum se scrie

» Post actualizat in 02 Sep 2018 17:40

Azi am ajuns pe durmitor. Super liber traficul sus pe munte. Un ceh a ratat o curba si cazuse cativa m in rapa, statea intins si astepta ajutoare. Am intrebat daca vor apa, telefon sau ceva si mi a zis colegu putin sictirit pe limba lui ca ar fi ok.

post-64109-0-08488500-1535909903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...