Sari la conținut

Duminica, 02 sept - tura mai lunga


robert_bobariu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atenție mare noaptea pe Siriu, in special in judetul Buzău. Curbele nu sunt semnalizate, pe multe porțiuni au dispărut complet marcajele de pe sosea, sunt multe denivelări foarte greu de observat și pe timp de zi. Mare atenție la căruțe nesemnalizate, la lăsarea întunericului ies furat de lemne.

Nu știu dacă ai mai făcut în jur de 1000 km\zi in Romania, dintre care aproape jumătate pe porțiuni virajate, dar va fi f obositor. Am făcut eu acum 3 ani 950 km într-o zi, și după 600 începuse să cam dispară placerea, după 700 începusem să mă întreb dacă mai e mult, iar după 800 se instalase o oboseala accentuata și trecusem in modul "pilot automat", dacă știi senzația. Și asta cu antrenament, cu o foarte bună condiție fizică și călare pe un cruiser mai mult decât confortabil. :)

Editat de Bart Bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am ajuns si eu acasa. Noroc ca nu mi-am mancat sandwich-urile de azi. Daca nu misca peste noapte, m-am scos!

 

Arata apetisant rau drumul spre Soveja...

 

Ianachime, TT si TA sunt "old fashion". Daca nu includem si Defileul Jiului, nu ma bag. Ori suntem in trenduri, ori nu!

 

Multumesc Bart de atentionare. Am mai facut drumuri lungi, dar de ceva timp mi-am cam pierdut antrenamentul. Insa asta e metoda de a-l recapata - apa, baie si bataie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto tura , mai ales portiunea Toplita - targu neamt si praid - gheorgheni , de Lepsa nu mai zic nimic ca se stie

ma chinuie sinuzita ca altfel ma bagam

have fun

 

@Bart Bz

VN -ul nu cred ca e indicat pentru ture lungi , trebuie sa incerci pe altceva

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt interesat de Iron Butt si nu am nicio chitanta. Robert are chitantele dar din alte considerente, nici el nu cred ca e interesat de asa ceva. A ajutat ca am fost doar doi insi, s-a mers intins si vioi, altfel nu aveam cum sa mergem atata drum in timpul asta. M-a pacalit Robert, a fost si nitel offroad :D

 

Cel mai important lucru este ca nu au fost niciun fel de incidente, tehnice sau de alta natura, nici macar o situatie limita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...