Sari la conținut

Accident Calea Vacaresti


MAN!AC
 Share

Postări Recomandate

Am trecut acum 5 minute pe Calea Vacaresti si un FZ6S era implicat intr-un accident. Nh am putut opri, fiind pe contrasens. Politia era la fata locului, precum si un coleg motociclist cu un Multistrada sau ceva Yamaha Tracer.

Nr. moto accidentat este B-23-CRZ, FZ6S gri. Aceasta era cazuta pe partea dreapta.

De pe telefon nu pot pune poze...

Rider-ul nu stiu daca era la fata locului.

post-58913-0-33461700-1535992900_thumb.jpg

post-58913-0-74485300-1535992949_thumb.jpg

post-58913-0-81109700-1535993218_thumb.jpg

Editat de MAN!AC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul era constient, coopera, julituri la genunchiul drept si la glezna, durere la umarul drept.

 

Nu mi-am putut da seama de dinamica accidentului, din cate am inteles atat el cat si conducatorul autoturismului mergeau in aceeasi directie, auto lovit pe stanga fata (atat am reusit sa vad din ea, era deja departe de locul unde era baiatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traficul era , ca de obicei la orele 18.30 pe calea Vacaresti de la Dimbovita catre Big Berceni aglomerat. Riderul a incercat sa evite masina care ar fi incercat sa vireze la stinga , inaintind pe acelasi sens cu riderul, tamponarea s-a produs pe linia de tramvai. Clar ca auto a facut o contraventie flagranta, insa la ce am vazut eu cum aratau resturile materiale (plasticele) facute bucatele si imprastiate, moto avea viteza mare, mult, mult prea mare pt conditiile de trafic de la orele 18.30. Motociclistul a incercat cit de mult a putut sa evite insa viteza prea mare nu l-a ajutat, el a ramas intins pe linia tramvaiului de pe contrasens,masina, un SUV, era lovita in aripa stinga fata, pe colt.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cum de s-a stabilit deja viteza si nimic despre DOT ?

 

Macar sunt sanse ca mobristul asta sa aiba permis,pt ca nu s-a intamplat la Suceava...

 

Sanatate mobristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati dovada de lipsa de intelegere, poate nu stiu eu sa ma exprim. Plasticele, nu erau doar 2, erau mult mai multe bucatele, au lasat o trasa, urma pe o suprafata lunga. Intre primele resturi si locul unde era motociclistul erau destui metri.Din cauza accidentului, s-a mers incet, am avut timp sa observ detaliat dinamica accidentului. Pt colegul care zice ca nu ai unde sa-i dai tare, il instiintez ca linia de tramvai ramine libera, sint si citiva care merg pe ea, e linie continua, la risc, multi aleg sa scurteze timpul de mers in coloana si ii dau tare pe linia de tramvai Circul zilnic pe Vacaresti, nu stiu daca cei ce ma contrazic mai sus merg ocazional pe acea portiune de drum, sau comenteaza doar de placerea de a "dialoga". Exact inainte cu 200 m inainte de locul accidentului, o alta mobra de viteza m-a depasit tot pe linia de tramvai, a vazut politie si s-a repliat in coloana de masini.


» Post actualizat in 04 Sep 2018 03:43


In general , de pe la 18.00 in sus, sa vrei si nu prea mai ai unde sa-i dai gaz pe portiunea aia . Este atat de aglomerat, incat si tramvaiul o ia pe partea cealalta
Iar la mobra ...asta cu viteza este subiectiva . Sar plasticele de la o flegma mai hotarata, daramite la un accident.

Daca coloana merge cu 20km/h, tu vii pe linia de tramvai cu 60km/h, vireaza cel din fata stinga brusc, ai sanse sa eviti? Masina care i-a intors era si lunga.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...