Sari la conținut
P   T   R

Gran Premio Octo di San Marino e della Riviera di Rimini

Postări Recomandate

tocmai de-aia dupa ce trec iesirile la cald, ca de-aia se numesc iesiri la cald, e bine sa GET OVER IT! Nu s-o tii pe bosumflare la 40j de ani, in conditiile in care tu oricum ai fost unul din pilotii care-i arde pe fraieri pe pista. Putea sa dea mana pt poze si blitzuri, moment in care ii zicea lu' Marchez da-te-n plm de pustan cordit in gand si aia e. Dai bine la sponsori, dai bine pe ecran, arati ca ala mai destept cedeaza, arati ca esti batran si intelept lalala. Ce plm e asa greu. Sa moara Jimmy se iau si se mulg fazele astea pe toate partile cand ele sunt niste cacaturi de faze. Zici ca-s incepatorii aia care se crizeaza la masini pe strada si fac caz din orice.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un răspuns de genul ăsta ma așteptam. Din fericire, nu l-am jignit nici pe Rossi nici pe fanii săi ci doar am expus punctul meu de vedere legat de comportamentul lor (Rossi + fani).

Tu esti cel mai putin vizat de postarea mea. Sunt alti hateri deghizati in "deontologi" aici si nu imi place ipocrizia asta. Inainte de a fi aruncat cu pietre, era bine daca fiecare dintre ei ar fi facut un exercitiu simplu de imaginatie: "bah... daca eu as fi fost in locul lui, cum as fi procedat??? ". Cati ar fi putut sa ierte mizeriile facute pe pista de MiMi??? Lasand la o parte Sepang 2015, in cursa din Argentina, MM a jucat popice cu mai multi piloti, iar pe Rossi l-a scos INTENTIONAT! Cum poti sa te mai bati pe umeri si sa te pupi pe gura cu un asemenea caracter? Omul a avut demnitate si a incercat sa salveze o situatie penibila, creata de jurnalisti, atat cat s-a putut. Daca MM ar fi realizat cu adevarat ca a gresit, ca nu a fost fairplay in cursa si ar fi dorit cu adevarat sa isi prezinte scuzele, ar fi facut-o elegant, in privat, nu in fata camerelor.

» Post actualizat in 07 Sep 2018 09:16

Lasa ca a venit repede eroul tau sa ne spuna ca rossi e copilaro,in loc sa se abtina.

O fi rossi mai varstnic dar nu e senil,ca unii...

Da, nici unul dintre "deontologi" nu a remarcat ca Lorenzo a dat din nou cu mucii in fasole. Au remarcat insa foarte promt ca hodorogul nu a vrut sa dea mana cu Mimi. Cum plm sa isi permita sa ii dea tocmai el lectii de comportament lui Rossi?? Cel mai infect si cocalar pilot din grila???

Partajează acest post

Link spre post

era bine daca fiecare dintre ei ar fi facut un exercitiu simplu de imaginatie: "bah... daca eu as fi fost in locul lui, cum as fi procedat??? ". Cati ar fi putut sa ierte mizeriile facute pe pista de MiMi???

MM a jucat popice cu mai multi piloti, iar pe Rossi l-a scos INTENTIONAT!

Cum poti sa te mai bati pe umeri si sa te pupi pe gura cu un asemenea caracter?

Omul a avut demnitate si a incercat sa salv

41244090_1823457691101689_49388592796637

O Doamne, oare cum? :crack: :crack: Bai, serios, terminati cu caterincile astea pe care nici voi nu le credeti. Nu trebuie sa veniti cu discursuri din astea de politician aici, pe bune.

Cum plm sa isi permita sa ii dea tocmai el lectii de comportament lui Rossi?? Cel mai infect si cocalar pilot din grila???

"?????????"

tenor.gif

Uccio, tu esti? I-ai spart contul lui xt600?

Partajează acest post

Link spre post

Uccio, tu esti? I-ai spart contul lui xt600?

Ce perspicace esti!! Vezi, daca incepi sa gandesti??? :hug:

Partajează acest post

Link spre post

ah si sa nu uit :))))

41190768_691983921184123_444793824707870

Partajează acest post

Link spre post

@Method...lasa ma sa visez eu asa si tu viseaza in continuare... visul tau

nu zic... e logic ca ii va trebui o perioada de acomodare... dar nu l exclud asa drastic... de la succes... ramane de vazit...

ce vroiam eu sa zic e ca in caz ca Lorica o sa i puna probleme... sa vezi atunci reactii la Marq... dalea sportive specifice lui...

Partajează acest post

Link spre post

Marquez o să-i pună piedică lui lorenzo pe scări si lorenzo o să-i de-a cu poseta in cap lui marcel

Partajează acest post

Link spre post

Vaaai,iar traim in lumea viselor?Daca la anul Lorica va reusi sa fie atat de rapid cu noua pt el Honda incat macar sa se apropie de MM sa se considere mai mult decat multumit.Nu zic nu,si eu mi-as dori sa vedem in 2019 batalii pe viata si pe moarte intre coechipierii MM si Lorenzo dar asta e doar wishfull thinking.In mod real nu va exista asa ceva - Lorenzo in 2019 probabil isi va regla scaunul.

Poate dacă la plecarea de la Ducaţi îşi ia şi rezervorul modificat cu el are mai multe şanse.

Partajează acest post

Link spre post

uite vezi ca totusi au impartasit aceeasi parere :D

Partajează acest post

Link spre post

Marchez i-a zis bine, e a 2-a oara si tot bosulmflat esti, de ars oricum te ard pe pista deci ramai cu bosumflarea

....

tocmai de-aia dupa ce trec iesirile la cald, ca de-aia se numesc iesiri la cald, e bine sa GET OVER IT! Nu s-o tii pe bosumflare la 40j de ani, in conditiile in care tu oricum ai fost unul din pilotii care-i arde pe fraieri pe pista. Putea sa dea mana pt poze si blitzuri, moment in care ii zicea lu' Marchez da-te-n plm de pustan cordit in gand si aia e. Dai bine la sponsori, dai bine pe ecran, arati ca ala mai destept cedeaza, arati ca esti batran si intelept lalala. Ce plm e asa greu. Sa moara Jimmy se iau si se mulg fazele astea pe toate partile cand ele sunt niste cacaturi de faze. Zici ca-s incepatorii aia care se crizeaza la masini pe strada si fac caz din orice.

:10:

Ce mi s-a parut interesant a fost faptul ca Rossi si-a dat seama in timp ce se intampla faza ca el va iesi putin sifonat din asta la nivel de pr,va pica putin de mujic si atunci a incercat s-o dreaga "de ce sa ne dam mana,suntem ok,nu trebuie sa ne dam mana"....bine,el s-a contrazis singur adica relatia dintre voi e ok dar nu iti dai mana cu el...oricum nu l-a crezut nimeni.In fine,poate sa se comporte cum vrea el,e dreptul lui dar asta nu va schimba nimic.

In Argentina a avut perfecta dreptate sa nu treaca peste asta pentru ca acolo Marquez a fost chiar nesimtit,dar Marquez desi zice ca nu si-a schimbat stilul de mers de fapt el chiar a devenit foarte grijuliu in exprimarea pe pista nemaivand nici un incident de atunci cu nimeni - deci scopul a fost atins.Si asta e un lucru bun,pentru ca Marquez nu putea sa mearga asa.

Dar sa o tii asa cu grudge'ul....not cool.Chiar ca s-a comportat ca un copil bosumflat.

Ca o paralela imi aduc aminte de Alonso care mai la inceputul sezonului a fost scos in decor in cursa de Magnussen si intrebat dupa cursa ce parere are de treaba asta a zis ca e explicabil ca sangele e tanar :)

ce vroiam eu sa zic e ca in caz ca Lorica o sa i puna probleme... sa vezi atunci reactii la Marq... dalea sportive specifice lui...

Si eu sper sa ii puna Lorica probleme ca altfel iar ne uitam la defilare.

Reactiile lui Marc intradevar vor fi dure,e putin insane cand isi pierde trofeul si asta cred ca e singurul sau defect.Sper numai ca Lorenzo sa poata fi atat de rapid cu Honda.Dar,repet,nu cred ca asta se va intampla in 2019,prea devreme.Daca va fi cazul precum zici....pai sa rupi pe Yamaha,sa castigi cu Ducati,si apoi sa te bati cu Marcel si pe Honda...Lorenzo devine un fel de Jim Clark asa,un fel de mare clasic in viata.

Poate dacă la plecarea de la Ducaţi îşi ia şi rezervorul modificat cu el are mai multe şanse.

:crack:

Partajează acest post

Link spre post

post-34332-0-10284500-1536323767_thumb.jpg

Asta micu' vrea sa dea fum la galbeni acasa :)

Partajează acest post

Link spre post

puie rossi...tigan macaronar...retrage-te odata fosila oribila...ai dat destule coate si picioare...ai scos destui de pe circuit...AJUNGE...mai lasa si pe altii (Marchez)

Partajează acest post

Link spre post

Hai ca s-au impacat pana la urma:

41089617_1852869171493533_15917941177492

Partajează acest post

Link spre post

Mm pupä poala popii? :P

Partajează acest post

Link spre post

. Eu unul cand scriu nume fara majuscula o fac in semn de neapreciere, iar cu femeia nu am nimic.

De aia ti-ai scris numele cu j mic?

Dar uite ce suparat e ca nu fac ce doreste el,se plange in continuare.

Eu cred ca il mananca supararea ca a reusit lorenzo sa castige cu ducati.

In fine,e doar un pilot de teste acum...

E dezvoltator.

In orice caz, un lucru am apreciat mereu la Stoner: felul elegant si politicos in care isi exprima nemultumirile.. asta arata ca este un baiat educat si inteligent. Diferenta mare fata de prietenul Lorenzo.

E diferenta si de cultura, nu stiu cati strainezi cunosti tu dar iti spun eu daca nu stii. Stoner e australian si australienii se trag direct din englezi. Si englezii prin definitie sunt niste oameni exagerat de politicosi si manierati. Ei au inventat termenul de "gentelman". Si nu ieri, ci acu sute de ani. Un englez si daca iti da o bata in cap tot o sa o faca politicos. Asa ca nu poti sa-l compari pe Stoner cu taranul de Lorenzo care s-a nascut intr-un sat pe un deal intr-o insula in mare mediterana. Bine, n-as zice ca spaniolii sunt nesimtiti, din contra, dar au exemplare patrupede in proportie mai mare decat englezii/australienii.

Ca sa nu ne mai obosim cu scris

https://www.youtube.com/watch?v=0O0xSohVceo

Un taran.

Ce e de observat insa, este ça si atunci cand Rossi se zbate in probleme, și așa probleme nu a avut Yamaha cam de mult (credeam că anul trecut a fost rău, au vrut sa ne demonstreze că nu este asa) tot despre mâna lui este vorba.

Daca marquez ar fi el starul ăla, masculul ăla alpha, s-ar duce instinctiv Rossi sa-l pupe la dos. Până una alta insa toți îi miros urmele galbene lui Rossi. End of story până una alta. Marquez mai are timp sa mai doboare câteva recorduri însă nu mi-aș tine respirația in ce privește schimbarea caracterului.

In ce-l privește pe lorenzo, e bine să-și țină capacitatea de observare și mediere și în sezonul următor, o să ai a mare nevoie și o să vreau să-l văd vorbind atunci.

Nu, e vorba de faptul ca Marquez inca o data dovedeste ca n-a facut nimic intentionat impotriva lui Rossi, asa cum crede el. Si asta il roade si de-aia vrea sa se impace cu yellow puta. Oamenii cu un caracter mare stiu sa lase de la ei si sa se impace cu oameni si situatii si sa treaca peste divergente, yellow puta mai are de lucrat la caracter.. if ever.

Demnitate,auzi! :)) Banuiam eu ca creierele galbene vor interpreta in felul lor special!

Da cand urca pe podium si se felicita ca MM e pe 1 si Rossi e pe 3 atunci nu se ating,nu dau mana,nu se mai bat de complezenta pe spate?

Rossi a fost 'dăcât' taran, plus acum toata galeria galbena are ce chicoti cu saptamanile pentru ce a facut 'eroul' lor intru nesimtire...

:10: :ok:

Partajează acest post

Link spre post

puie rossi...tigan macaronar...retrage-te odata fosila oribila...ai dat destule coate si picioare...ai scos destui de pe circuit...AJUNGE...mai lasa si pe altii (Marchez)

Lasa steroizii ca iti cresc nervozitatea. Editat de P T R

Partajează acest post

Link spre post

Ce mai vb noi daca nu era faza asa din conferinta...?!...ufff....fata lui Rossi spune tot...un fel de : stai cuminte baietica ca nu merge asa de dragul presei si etc...

Plus ca daca Rossi dadea mana de dragul lumii tot ipocrit era ca nu era ceva ce doreste asa ca oricum o dai e nasol...:)))

@Method...mda o sa vedem la anul ce si cum...daca iese cu scantei sa vezi atunci cum ies la suprafata comportamentele celor 2 ...sunt buni rivali si la asta...sau poate se vor abtine...dreq stie...

Pana una alta ...dupa ziua de azi ...astia a lu Ducati par in forma buna...scantei sa iasa cu scantei...sa compenseze si cursa de la Silverstone

Editat de Buggy

Partajează acest post

Link spre post

Lasa steroizii ca iti cresc nervozitatea.

Cresc altceva nu nervositatea.

Tu esti ca aia de cred ca "la pitbull i se blocheza maxilarul"

Partajează acest post

Link spre post

Ce mai vb noi daca nu era faza asa din conferinta...?!...ufff....fata lui Rossi spune tot...un fel de : stai cuminte baietica ca nu merge asa de dragul presei si etc...

Plus ca daca Rossi dadea mana de dragul lumii tot ipocrit era ca nu era ceva ce doreste asa ca oricum o dai e nasol... :)))

@Method...mda o sa vedem la anul ce si cum...daca iese cu scantei sa vezi atunci cum ies la suprafata comportamentele celor 2 ...sunt buni rivali si la asta.

Bine punctat! Daca dadea mana, sareau haterii cum ca este ipocrit, ca a facut-o de ochii presei, pentru imagine, etc. Indivizii sunt setati.

Deocamdata are comportament de nevasta credincioasa. Il invata pe MM cum sa managerieze relatia cu Rossi, sare la gatu' lu' al batran, ca, vezi doamne, se poarta ca un copil, ce sa mai.. parca o vad pe Leana lui Costel. Da' de la anul, se vor indrepta cu pasi repezi spre un divort rasunator... sa vezi atunci declaratii la el: ca il sodomizeaza ala micu, ca soacra s-a mutat cu ei, ca au aparut incompatibilitati de caracter, ca numai el face munca murdara in cuplu, etc, etc.. Iar Marcel ii va raspunde cu acelasi zambet impertinent si inconfundabil " this is racing! " :D

Editat de xt600

Partajează acest post

Link spre post

Screenshot_2018-09-08_motogp_com_GP_OCTO

Pana una-alta Ducati pe primele locuri deocamdata la Missano...si deja sunt bine sub recordul de circuit.

Honda mere la fel de bine,Yamaha probabil iar nu va straluci in pofida galeriilor galbene si a declaratiilor lui Vinales cum ca "si-a regasit forma" care l-a consacrat dupa testul privat din Aragon.

Cred ca va fi batalie mare intre cei 3 (Ducati'urile + Marcel).Miza e ff mare aici.

Partajează acest post

Link spre post

Amice, esti idiot?!

Partajează acest post

Link spre post

Amice, esti idiot?!

Nu.Tu?

Partajează acest post

Link spre post

Quote xt600 (" this is racing! ")

Va fi : "i didnt expect"

Partajează acest post

Link spre post

Dii ţărane, diiiiiiiiiii!!! Hai cu murgu''''!!!!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.