Sari la conținut

Nu se mai aude pompa de benzina 600 rr 2004


Robert46
 Share

Postări Recomandate

daca poti sa ridici rezervorul poti sa pui pompa pe direct sa vezi macar daca e din pompa sau nu. Daca bazaie pompa inseamna ca traseul e busit.

Ar mai putea fi si din senzorul de inclinare cum zicea si colegul mai sus. Ala iti taie curentul la pompa cand "vede" el ca motoreta e cazuta. Exista cazuri in care se strica.


Eu am avut tot ceva in genul ca nu mai bazaia pompa cand ii dadeam cheie. Am verificat-o separat si mergea, senzorul de inclinare l-am schimbat degeaba, releele la fel erau bune, ca sa desopar dupa multe diagnosticari pe la mecanici ca aveam un fir pe instalatie catre ECU care se impuscase.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca si asta :

 

- WD40 la kill switch

- incearca sa faci urmatoarele inainte sa pui contactul : cric ridicat, moto pe neutru

 

Am patit si eu la motoreta de la profil. Am rezolvat cu prima varianta de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am verificat cam tot ce se putea in afara ca nu am mai putut sa ridic sa rezervorul pentru a pune pompa pe direct.

Oricum pare sa fie de la senzor ,am atasat poza.

 

Stie cineva unde as putea sa gasesc senzor ?inlocuirea lui se face doar din cele trei fire ori mai trebuie facut altceva ?

 

Multumesc!


» Post actualizat in 05 Sep 2018 10:55

poza


» Post actualizat in 05 Sep 2018 13:13

Cred ca mai trebuia sa aiba o carcasa ceva peste dioda aceea sau ce e.
Difera senzorii intre ei de la modelul 2003-2006?
Plus ca nici nu cred ca era prins cum trebuie,atarna oarecum pe sub carena,bagat in spatiul gol dintre faruri.

post-96208-0-59764200-1536144895_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca si operatiunea asta si spune-mi daca asta era. Desfa saua, vezi ca langa baterie sau pe partea stanga a motocicletei este o mufa mare galbena, o desfaci, inauntru este un fel de pieptene metalic, il scoti si il cureti. pui la loc si ii dai cheie si pleci mai departe. :D

post-57068-0-24897100-1536305818_thumb.jpg

 

post-57068-0-08427800-1536305827_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as concentra pe identificarea piesei pe care ai pozat-o prima data.

Daca e intr-adevar piesa 4 din linkul pus de GoodKat , ala e senzorul de inclinare si n-ar trebui sa arate asa iar fara acel senzor montat in pozitia corecta nu-ti functioneaza pompa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...