Sari la conținut

Duminica 9 sept: B - Transalpina + Transfagarasan - B, 777km, o zi


anonymous
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

Eu si cu inca un amic, Stefan, vom bifa acest traseu virajat, duminica. E posibil sa facem intai TF dupa care TA, mai vedem, in functie si de vreme.

Plecarea ~ h7 din Bucuresti.

Moto: f4i si f4i, race-ready.

Sunt invitati sa ni se alature in aceasta tura riderii pasionati de aplecat pe viraje, cu un stil de mers rapid, dar disciplinat, si cativa ani buni de experienta, inclusiv pe circuit.

Se va merge in ritm sustinut, stil 'Niko', mai blana pe alocuri, cu opriri scurte, doar pt strictul necesar si popasuri acolo unde chiar e cazul.

 

Sa aveti o saptamana faina in continuare si..asfalt uscat!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca am vazut pe facebook undeva ca e un triatlon pe partea spre Arges. Nu stiu daca doar sambata sau si duminica. Verificati.

nu cred ca va fi o problema pentru RIDERI'

ei merg APLECAT asa ca intra pe langa TRAIATLONISTI'😂😂😂

 

o sa vina rupti de la atatea curbe cu asfalt varza si cativa km de masini parcate pe margine de zici e semaforul de la universitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AlexAB: nu asta e scopul topicului, asa ca..nope.

@wawessh: ms, ne interesam. TF-ul e optional, TA obligatorie :)

@Ianachim: chiar oameni de calibrul tau cautam pt tura asta, daca ai vrea sa ni te alaturi, ar fi super! (y)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@AlexAB: nu asta e scopul topicului, asa ca..nope.

@wawessh: ms, ne interesam. TF-ul e optional, TA obligatorie :)

@Ianachim: chiar oameni de calibrul tau cautam pt tura asta, daca ai vrea sa ni te alaturi, ar fi super! (y)

multam de invitatie dar inca nu e de facut traseul ... si pana pe 18 nu voi fi prin tara poate ultimile wkenduri din sept sau ceva oct daca vremea va permite si nu s plecat pe thassos caci sincer decat un TA+ TT mai bine o insula pustie cu caracatita la gratar in aceeasi km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa vina rupti de la atatea curbe cu asfalt varza si cativa km de masini parcate pe margine de zici e semaforul de la universitate

 

Dupa o tura similara am zis ca nu ma mai duc cu moto pe TF veci! Asfalt de toata jena si aglomeratie maxima.

TA, in schimb, merita facuta chiar de mai multe ori in aceeasi zi.

 

Have fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand filmezi ai uneori tendinta sa risti mai mult, sa dea bine pe film. plm. dupa mine nu e o idee buna. dar na. cine sunt eu?

 

Mobre race ready, ani buni de experienta, circuit, stil "Niko", blana s.a.m.d

 

Nu cred ca stii cu cine stai de vorba!

 

Si toate astea pentru un amarat de TF, pe care il poate parcurge oricine, la orice ora, cu orice nivel de experienta.

 

TA este altceva, dar nici acolo nu e nevoie de experienta "circuitului", pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....doream sa ma bag si eu, dar cu race ready, ani de experienta , circuit, etc, mi-am dat seama ca e treaba serioasa, recorduri de doborat, si cum nu ma chinuie talentul asa de tare, mai bine stau in banca mea.

La modul serios acum, daca tot vreti sa va dati tare, si pe strada, macar faceti acest lucru intr-o zi lucratoare, cand e mai putin trafic. Presimt ca o sa fie omor de aglomerat in weekend atat pe TF cat si pe TA.

Plimbare frumoasa va doresc!

Editat de nooxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai ajuns intr-o duminica pe la 16 pe transalpina..vreo 3 masini am intalnit in 70 de km :) la modul cum am gandit traseul (tf primul), ar trebui sa fie ok traficul pe ta.

Mobrele sunt race-ready, dar le exploatam in limita sigurantei pe strada conform skillului nostru. Cine nu are experienta si gume, frane, etc f bine puse la punct, nu va putea tine ritmul cu noi si se va expune unor riscuri sau va ramane mult in spate. Riderii experimentati sunt bineveniti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este de apreciat ca se explica calr ca nu se merge la tarsait basinele.

ai oo si vrei sa te dai te duci altfel incurci si iti risti si pielea

daca deja sunteti 2 mergeti in drumul vostru nu va mai incurcati cu lumea de pe motocitastura'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam mult pentru o zi de duminica.Am fost saptamana trecuta pe TA si a fost ok insa am plecat de dimineata la 6.30 iar la 18.00 eram inapoi acasa, insa asta a fost sambata si a fost mai liber.MARE atentie la asfalt, pe partea cu Sibiu idiotii au peticit asfaltul iar la imbinarile cu cel vechi au presarat nisip foarte mult (vezi printscreen-ul de mai jos) iar pe partea cu Arges au peticit gropile iar surplusul de material l-au lasat acolo langa groapa, nu l-au mai strans.

post-43306-0-64776500-1536386167_thumb.png

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...