Sari la conținut

Recomandare genunchiere


M!ha!
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...

Dainese Knee V am probat la un coleg . Sunt super ins simt ca nu imi imbraca genunchiul, stau ca o nuca deasupra.

Am cumparat Acerbic Impact Evo 3.0 . De cum l-am pus pe mine pare ca de acolo sunt.

Din cautarea asta am constatat ca cel mai bine este sa probezi. Pot fi produse foarte bine cotate care tie personal este posibil sa nu iti vina .

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dainese Knee V am probat la un coleg . Sunt super ins simt ca nu imi imbraca genunchiul, stau ca o nuca deasupra.

 

Am cumparat Acerbic Impact Evo 3.0 . De cum l-am pus pe mine pare ca de acolo sunt.

 

Din cautarea asta am constatat ca cel mai bine este sa probezi. Pot fi produse foarte bine cotate care tie personal este posibil sa nu iti vina .

 

Acelasi model il am si eu. Ai grija ca sigur or sa-ti zgarie motocicleta. Acum am lipit niste protectii de gel in zona articulatiilor si nu mai am probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

:)) Tare asta cu pantalonii. Singura protectie pe care o au o pereche de pantaloni este un material rezistent la abraziune in zona rotulei gen kevlar si maxim un pad din burete.

Depinde de pantaloni. Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe net si FOX Launch Knee/shin guard. Cam 250 lei stiu ca am dat pe ele. Am de 5 ani, sunt cu barete incrucisate (sanse mai mici de rasucire zic ei...) ai doua sau trei variate, scurte, medii si lungi, le poti baga in cizme sau purta peste. Initial m-am gandit ca o sa cedeze sistemul de prindere pentru ca e putin diferit, dar purtate destul si tot tin de atatia ani. Nu zgarie rezervorul, stau bine pe picior si extrem de confortabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
La 19.09.2018 la 15:04, dupre a spus:

 

Acelasi model il am si eu. Ai grija ca sigur or sa-ti zgarie motocicleta. Acum am lipit niste protectii de gel in zona articulatiilor si nu mai am probleme.

Mi-am luat și eu recent același model și am observat că zgârie motocicleta. Îmi poți spune te rog ce protecții de gel ai folosit? Merci! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Ca sa nu mai deschid un topic...ce vreau sa fac. Am niste pantaloni textil revit ce vin cu protectie genunchi level 2, bune ce imbraca bine genunchiul. Problema e ca odata nu prea stau locului si al doilea stau un pic peste cizma fara posibilitatea de a le baga in cizma..ca de sunt in pantalon bagate. Genunchiere separate am..dar sunt cam masive si nu intra bine pe sub pantalon..iar peste nici atat.

Ce as vrea sa fac: exista niste genunchiere in plasa de genul spidi k net, dar nu as vrea sa cumpar toata tarasenia ci doar plasa in care se baga genunchierele, pe care apoi sa le prind de picior, separat de pantalon. Idei? Mod de aplicare..

 

Cam asa sunt cele de la spidi...Z139-026_image_1.png

 

 

 

Editat de tzunoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Poate ma ajutati cu niste informatii - as dori niste genunchiere care sa fie cat mai putin butucanoase in asa fel incat sa intre pe sub pantaloni - de genul celor de la dainese knee - dar altele. De ce altele - pentru ca cele de la dainese au ariciul prea mic si nu imi cuprind piciorul. Momentan, de purtat peste pantaloni am "leatt knee & shin guard dual axis" - dar bagate in pantaloni..nu mai pot indoi piciorul cu ele. Cum probat momentan nu pot - si nici nu e prea mare oferta la noi de probat..poate imi dati voi sugestii de genunchiere mai "finute". 

Am mai probat KNEE & SHIN GUARD 3DF HYBRID EXT ..dar tot nu prea pot indoi piciorul - bine mai exact nu imi pot trage pantalonii pana sus..stau cu ei oarecum in vine iar la incalecat animalul..arat ca un mos care nu poate ridica piciorul - zic eu din cauza pantalonilor..dar na.

Astept recomadarile voatre..cu multumiri anticipate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...