Sari la conținut

Pareri Kawasaki Versys model 2015


luk77
 Share

Postări Recomandate

Salutare

Astept cateva pareri despre modelul asta, pro si contra ,fiabilitate ,probleme specifice ,confort la drum lung etc..

O comparatie cu Honda Nc700X daca a avut cineva ambele motociclete

La 1,72 m ajung suficient cu picioarele jos?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Astept cateva pareri despre modelul asta, pro si contra ,fiabilitate ,probleme specifice ,confort la drum lung etc..

O comparatie cu Honda Nc700X daca a avut cineva ambele motociclete

La 1,72 m ajung suficient cu picioarele jos?

Cu Honda NC700/750X cred ca te vei descurca. Este suficient de joasa si de ingusta. Bine ar fi sa te poti urca pe una. Pe Versis 650 nu m-am urcat. Versis-ul 1000 este destul de inalt si lat intre picioare. Pentru mine nu este o problema, pentru ca sunt inalt, pentru tine insa, nu este optiune. Din pdvd al confortului, NX cred ca iti va placea. O motocicleta extrem de interesanta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E diferenta foarte mare intre 650 si 1000...oricum la genul asta de moto ce e sub 1000 mi se par lesinate rau...adica versys de 650 are motoru de er6n care e fiabil dar nu impresioneaza cu nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Versys ul de 650 ma refer

Honda Nc700X am acum ,imj place ,dar parca nu ma incanta la drum lung .E foarte manevrabila ,nu se simt cele 216 kg .

As incerca si Versys

» Post actualizat in 08 Sep 2018 11:21

Ca si inaltime pe hartie sunt apriximativ la fel

Honda 840 mm

Kawa 844

M am urcat pe modelul pana in 2010,si din cauza scaritelor care sunt pozitionate mai in fata ajungeam destul de greu jos.

Nu stiu cum era suspensia reglata ,proprietarul era mult mai inalt si mai greu decat mine.

Stiu ca este kit de coborare dar parca nu as face chestia asta ,eventual.mai vine as modifica saua sa castig vreo 2 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...