Sari la conținut

Accident Frontal


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Un prieten motociclist din localitatea Gheorgheni a avut un accident frontal cu un autovehicul.

 

Motocicleta care a fost implicata e un Africa Twin.

 

Din cate am aflat accidentul a avut loc in localitatea Corund, judetul Harghita in data de 08.09, unde motociclistul a fortat o depasire.

 

Motociclistul are mijlocul (bazinul) dizlocat si un picior rupt, internat la Tg.Mures.

 

Revin cu detalii pe parcurs ce apar!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de bazin, sunt putini ortopezi in Ro care se ocupa corespunzator de asa ceva. In partea mea de tara, Floreasca e singurul spital unde se opereaza bazin. Sugereaza-i colegului sa se intereseze cat mai bine ce pot (si ce stiu) aia de la Tg Mures sa faca pt el, si daca la Cluj exista ceva mai bun. Macar sa ii vada radiografiile / tomografia un ortoped care opereaza pe bazin.

Depinde si ce inseamna "bazin dizlocat", nu e chiar un termen medical...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten motociclist din localitatea Gheorgheni a avut un accident frontal cu un autovehicul.

 

Motocicleta care a fost implicata e un Africa Twin.

 

Din cate am aflat accidentul a avut loc in localitatea Corund, judetul Harghita in data de 08.09, unde motociclistul a fortat o depasire.

 

Motociclistul are mijlocul (bazinul) dizlocat si un picior rupt, internat la Tg.Mures.

 

Revin cu detalii pe parcurs ce apar!

Salut!

 

Cum mai e colegul tau?

 

Am intrebat un prieten care locuieste in Tg.Mures(medic rezident, de altfel) si daca ar putea prietenul tau sa se intereseze de urmatorii medici sa se ingrijeasca de el, va fi pe maini bune:

 

Dnl. dr. Tiberiu Bǎțagǎ(dar e posibil sa fie plecat din tara la un congres)

sau dnl. dr. Adrian Ivanescu ori dnl. dr.Radu Chinezu.

 

Dar depinde pe cine a prins de garda, ca daca e la spital(banuiesc ca la judetean ca acolo ajung traumatismele), nu prea mai poate alege...

In orice caz sunt medici bunicei si acolo.

 

Sanatate multa si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la frontal a scapat numai cu atat...a avut mare bulan . Nu cred ca a atins masina prea mult .

 

Bafta multa colegului.

Ar fii zburat peste masina intr-un sant de vreo 4m, masina ar fii un Opel Corsa dar inca nu stiu detalii exact. Astept ca cei de la IPJ Harghita sa publice mai multe detalii!

» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:54

O fi sarit peste masina.

Exact!

» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:55

Legat de bazin, sunt putini ortopezi in Ro care se ocupa corespunzator de asa ceva. In partea mea de tara, Floreasca e singurul spital unde se opereaza bazin. Sugereaza-i colegului sa se intereseze cat mai bine ce pot (si ce stiu) aia de la Tg Mures sa faca pt el, si daca la Cluj exista ceva mai bun. Macar sa ii vada radiografiile / tomografia un ortoped care opereaza pe bazin.

Depinde si ce inseamna "bazin dizlocat", nu e chiar un termen medical...

Tatal lui a lucrat in domeniul medical, de aproximativ 1 an a iesit la pensie si sigur isi cunoaste colegii de breasla.

» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:57

LA tg mures ii fac inima bine.

Umor negru sau ce sa inteleg? Eu nu tratez astfel de evenimente cu umor, si eu am trecut pintr-un accident moto si chiar nu e amuzanta suferinta altuia.

» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:57

sanatate si recuperare rapida colegului!

:peace:

» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:59

Salut!

 

Cum mai e colegul tau?

 

Am intrebat un prieten care locuieste in Tg.Mures(medic rezident, de altfel) si daca ar putea prietenul tau sa se intereseze de urmatorii medici sa se ingrijeasca de el, va fi pe maini bune:

 

Dnl. dr. Tiberiu Bǎțagǎ(dar e posibil sa fie plecat din tara la un congres)

sau dnl. dr. Adrian Ivanescu ori dnl. dr.Radu Chinezu.

 

Dar depinde pe cine a prins de garda, ca daca e la spital(banuiesc ca la judetean ca acolo ajung traumatismele), nu prea mai poate alege...

In orice caz sunt medici bunicei si acolo.

 

Sanatate multa si bafta!

Multumim, sper sa aflu astazi sau maine cel tarziu mai multe, chiar nu stiu suficiente detalii.

Oricum apreciez indrumarile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fii zburat peste masina intr-un sant de vreo 4m, masina ar fii un Opel Corsa dar inca nu stiu detalii exact. Astept ca cei de la IPJ Harghita sa publice mai multe detalii!» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:54

Exact!» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:55

Tatal lui a lucrat in domeniul medical, de aproximativ 1 an a iesit la pensie si sigur isi cunoaste colegii de breasla.» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:57

Umor negru sau ce sa inteleg? Eu nu tratez astfel de evenimente cu umor, si eu am trecut pintr-un accident moto si chiar nu e amuzanta suferinta altuia.» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:57

:peace:» Post actualizat in 11 Sep 2018 10:59

Multumim, sper sa aflu astazi sau maine cel tarziu mai multe, chiar nu stiu suficiente detalii.

Oricum apreciez indrumarile!

Cu drag. Sper sa fie bine cat mai rapid!

Toate cele bune! >:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...