Sari la conținut

Casca buget 2000-2200 RON


SuzukiRf600R
 Share

Postări Recomandate

Din cate mi-a mai zis lumea, cam astea doua ar fi de luam in seama, asa cum zici si tu.

 

Nu stiam ca exista viziera care-si schimba "culoarea" in functie de intensitatea luminii de afara. Foarte tare mi se pare si merci de recomandare!

 

De ce ai recomanda asta? Doar pentru ca este in bugetul meu si se pare ca si coloristic e tot pe acolo? Toata lumea vad ca lauda acest Air....

Pentru cine vrea sa citeasca despre casca recomandata, Arai Rebel...

 

https://www.motocard.com/en/blog/reviews/helmets/arai-rebel-casco-motos-sin-carenado/

 

Merci night de recomandare!

Vad ca te-ai prins de motivul recomandarii. Asa cum scrie si in link-ul tau, este o casca recomandata pentru naked.

Arai-ul a fost mereu mai silentios decat Shoei-ul. Se potriveste la culorile motorului tau si are acel vizor suplimentar care te ajuta pe vreme insorita. Gt-air imi pare asemenea unui cap de alien, un fel de pepenoaica pusa pe cap.

Tu pana la urma iti iei ce iti place, sunt banii tai, gusturile tale. Eu doar ti-am recomandat ceva de calitate si cam ce trebuie pentru motocicleta ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca te-ai prins de motivul recomandarii. Asa cum scrie si in link-ul tau, este o casca recomandata pentru naked.

Arai-ul a fost mereu mai silentios decat Shoei-ul. Se potriveste la culorile motorului tau si are acel vizor suplimentar care te ajuta pe vreme insorita. Gt-air imi pare asemenea unui cap de alien, un fel de pepenoaica pusa pe cap.

Tu pana la urma iti iei ce iti place, sunt banii tai, gusturile tale. Eu doar ti-am recomandat ceva de calitate si cam ce trebuie pentru motocicleta ta.

 

Am sa vad daca le pot proba pe undeva pe amandoua, chiar si la o tura daca lumea e darnica. Imi pun speranta in dual motors pentru Arai :)

Si bineinteles, voi alege ce imi place si la cati bani am. Plus ca abia suntem in octombrie (aproape) deci pana la ziua mea, mai scade pretul, mai apre o oferta, mai vine mos craciun fara ca eu sa stiu...

Editat de SuzukiRf600R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa vad daca le pot proba pe undeva pe amandoua, chiar si la o tura daca lumea e darnica. Imi pun speranta in dual motors pentru Arai :)

Si bineinteles, voi alege ce imi place, si la cati bani am. Plus ca abia suntem in octombrie (aproape) deci pana la ziua mea, mai scade pretul, mai apre o oferta, mai vine mos craciun fara ca eu ca stiu...

 

 

Daca nu sunt pe gustul tau, vezi la Ciprian la Yamaha. Arai defiant/rebel nu se mai produce. I-a luat locul modelul acela Renegade, care pe mine unul nu ma da pe spate. Insa o poti gasi pe Ebay pe Anglia tot la fel in maxim 2000 lei cu tot cu transport.

 

 

uite aici doua casti bune pe care oricand le-as alege daca asa avea un naked.

 

https://www.olx.ro/oferta/casca-arai-IDbmjd5.html#8571c4632e

 

https://www.olx.ro/oferta/casca-arai-quantum-st-pro-marimea-s-ID8S0gT.html#fccc8ae5c0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si eu am avut aceeasi problema in alegerea castii. Dupa toate review-urile facute de revzilla, sportbiketrackgear, fortnine s.a.m.d am ajuns la concluzia ca Shoei NXR e cea mai potrivita pentru suma asta de bani. E mai compacta decat GT-Air, mai putin voluminoasa si mai silentioasa.

Mai aveam in revista Shark Spartan Carbon, HJC RPha 11, HJC RPha70, Bell Star (are un design foarte agresiv), Scorpion exo 1400 carbon, Scorpion exo 2000. Pentru un Arai trebuie sa mai cotizezi putin..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...