Sari la conținut

Merita sa lasi jobul din tara si sa pleci in UK ?!


Supa La Plic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@MrD Ah, nu, asa e el, prost :)))). El sare de poponeata si apoi cand ceilalti rad de el vine si ne zice de ce sarim de poponeata (dar shhh, el e super destept - printeaza foi si i le duce lu' sefu') :))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In asta nu ma mai lansam cu tine in discutii :)))) Cand oi pune poze cu tine, motocicleta ta si cauciucurile tale atunci poate discutam.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MrD a spus:

much-hate-i-sense.jpg

 

Simti ura lor fata de mine, eu nu-i urasc, ii compatimesc.

Acum 28 minute, littlekriminal a spus:

In asta nu ma mai lansam cu tine in discutii :))))

 

Pai da, ca e si multa injinerie la spalat masini :laugh:

 

Acum 28 minute, littlekriminal a spus:

Cand oi pune poze cu tine, motocicleta ta si cauciucurile tale atunci poate discutam.

 

Nu e cazul, competentele mele sunt recunoscute si nu pot fi contestate. De fapt cred ca esti singurul gaozar care incearca sa insinueze ca nu as fi motociclist, chestie de care esti constient mai ales in contextul in care te pretinzi inginer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca esti un motociclist slab, mult mai slab decat vrei sa lasi impresia pe aici. Asta in cazul in care mai ai motocicleta.

Competentele tale sunt sigur ca tind spre 0, numai ca ti-e rusine sa recunosti.

Topicul era si este despre altceva, deci hai sa pastram discutia on-topic.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, littlekriminal a spus:

Eu cred ca esti un motociclist slab, mult mai slab decat vrei sa lasi impresia pe aici. Asta in cazul in care mai ai motocicleta.

 

Si ti-ai dat seama de asta cugetand pe forum?

 

Acum 22 minute, littlekriminal a spus:

Competentele tale sunt sigur ca tind spre 0, numai ca ti-e rusine sa recunosti.

 

Nu-mi aduc aminte sa te fi vazut vreodata sa dai cuiva un sfat tehnic, spre deosebire de tine eu mai intervin si ajut. Nivel de competente... pai john17 habar nu are cum arata o bobina de inductie, nu stia ca exista masini care isi iau semnalul pentru vitezometru de la sensorii de ABS, cutiile automate sunt un mister pentru el si totusi tu il consideri pe acest individ o persoana competenta. Pai daca eu ii dau lectii cum sunt, competent sau incompetent? :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, ca daca nu ai vazut tu inseamna ca acolo s-a terminat lumea. Am dat destule, dar ti-am zis, la mine exista viata si dupa forum.

Mi-am dat seama ca esti slab din ce prostii ai mai debitat de-a lungul vremii, ca nu stau sa-mi umplu memoria cu toate prostiile pe care le-ai scris, dar cred ca nu sunt singurul de aici care poate sa confirme toate astea despre tine. Stii cum e, cand multi iti spun ca esti beat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, littlekriminal a spus:

Da ma, ca daca nu ai vazut tu inseamna ca acolo s-a terminat lumea. Am dat destule, dar ti-am zis, la mine exista viata si dupa forum.

 

Ia zi, ce sampon auto folositi acolo in perfidul Albion?

 

Acum 8 minute, littlekriminal a spus:

Mi-am dat seama ca esti slab din ce prostii ai mai debitat de-a lungul vremii, ca nu stau sa-mi umplu memoria cu toate prostiile pe care le-ai scris, dar cred ca nu sunt singurul de aici care poate sa confirme toate astea despre tine.

 

Bati campii.

 

Acum 8 minute, littlekriminal a spus:

Stii cum e, cand multi iti spun ca esti beat...

 

Problema e cand aia de zic ca esti beat sunt in coma alcoolica, de aici si hilarul situatiei. Recte indivizi care posteaza pe forum ca mari cunoscatori dar care isi suna fratii sa-i intrebe despre probleme mecanice si descopera ca fratele lui mecanic e mai prost ca el. Sau altii care nu aveau nici cea mai vaga idee cum functioneaza o cutie de viteze automata sau ca si acestea la randul lor au discuri de ambreiaj. Si asta numai doua-trei exemple care imi vin in minte.

 

Asta va e nivelul, dar va dati injineri... probabil acesta este si motivul pentru care realizarile inginerilor auto sunt sublime dar lipsesc cu desavarsire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, littlekriminal a spus:

@Ice-DCred ca l-au luat la misto toti prietenii si acum a ramas singur, de aia incearca sa se tot agate de unul, de altul...

Care ma, o duce bine chiar si cu femeile motocicliste, cu cat le jigneste mai mult, cu atat este mai iubit. Bine, cele de teapa lui😂, ca si astea sunt pe capete. Mai am de invatat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.08.2020 la 9:02, MrD a spus:

 

(...)

Asadar, daca acum 5-6 ani as fi spus ca UK e o destinatie de luat in seama acum pot sa spun 100% sigur ca nu e, exceptie facand cazurile in care esti selectat pentru skill ul tau si esti platit pe masura.

 

Pai fara "skill" e cam greu sa fii "selectat" in cam orice tara... ma refer, bineinteles, la tarile in care "selectionarea" nu se face pe pile si spaga.

 

In rest, niciodata un emigrant nu sa se simta in totalitate acasa intr-o alta tara, e normal sa vada numai jumatatea goala a paharului... insa totusi, ia zi, cata asistenta ai primit in perioada COVID? E o intrebare retorica, nu e nevoie sa intram in detalii personale, vroiam doar sa evidentiez ca cei ca nu traiesc in UK nu stiu si "amanunte" de acest gen ci doar ce vad la teve sau feisbuc, cum se fura mobrele ziua in amiaza mare, etc.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, yo4hgx said:

vroiam voiam doar sa evidentiez ca cei ca nu traiesc in UK Romania nu stiu si "amanunte" de acest gen ci doar ce vad la teve sau feisbuc, cum se fura mobrele ziua in amiaza mare, cum e veața în Ferentexas etc.

 

Fixed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, Ice-D a spus:

Nu stiu in cazul altor persoane, dar al meu, testul covid gratuit, a venit a doua zi prin sms. Plus, platit 100% pe toata perioada carantinei.


Eu ma refeream la alt fel de “asistenta”... mai materiala asa...

Acum 30 minute, Kagemusha a spus:

 

Fixed.


Ce sa zic, cam subtil sarcasmul pentru nivelul meu...

 

Totusi, fata de multi care isi dau cu parerea despre cum e viata in UK, fara sa fi venit macar un weekend in vacanta, eu am trait in Romania vreo 40 ani... am uitat multe insa nu si cat de destept e romanul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, yo4hgx a spus:

 

Pai fara "skill" e cam greu sa fii "selectat" in cam orice tara... ma refer, bineinteles, la tarile in care "selectionarea" nu se face pe pile si spaga.

 

In rest, niciodata un emigrant nu sa se simta in totalitate acasa intr-o alta tara, e normal sa vada numai jumatatea goala a paharului... insa totusi, ia zi, cata asistenta ai primit in perioada COVID? E o intrebare retorica, nu e nevoie sa intram in detalii personale, vroiam doar sa evidentiez ca cei ca nu traiesc in UK nu stiu si "amanunte" de acest gen ci doar ce vad la teve sau feisbuc, cum se fura mobrele ziua in amiaza mare, etc.

 

 

Hai sa iti zic ceva, apropo de asta. Covid-ul a scos multa mizerie la iveala, la nivel social/profesional. Grupul in care lucram pana acum vreo luna a mers pe premisa clara profit inainte de oameni, luand masuri de tot rasul si mentionand f clar ca in cazul nostru nu se lucreaza de acasa, fiind "company people" (o expresie cel putin dubioasa). Si-au aratat coltii, profitand de nesiguranta instaurata in randul oamenilor, exercitand o presiune suplimentara care, nu-i asa, era fix lucrul care lipsea in momente de fata. Cum am spus, foarte scarbit. Oamenii isi vor arata tot timpul adevarata fata in momentele grele din viata iar ei nu au demonstrat-o din plin. 

In tara asta pentru multi esti doar un numar. Auschwitz, cum spunea @Ice-D mai sus. Esti un robot din carne si oase si, daca intr-o zi mori cu ochii in monitor, la munca, sau cu barosul in mana, pe santier, lumea va uita de tine in 2-3 zile. Esti ok atata timp cat produci profit si taxe dupa care esti "waste". Asta este experienta mea insa exista si situatii total diferite. Business uri care isi trateaza oamenii excelent, ii respecta, au parte de securitate in momentele curente, lucreaza safe, de acasa, platiti in full, etc etc. "If you're lucky.." :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...