Jump to content

Aprilia RSV4 aPRC Max Biaggi SE

Recommended Posts

• Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 1 year later...

Bestia merita sa o faci de rusine intr-un filmulet si sa-l postezi aici.

Spor la vanzare,ca-s convins c-o sa plangi dupa ea. :)

• 8 months later...
On 06.05.2020 at 16:30, Christian 1 said:

Bestia merita sa o faci de rusine intr-un filmulet si sa-l postezi aici.

Spor la vanzare,ca-s convins c-o sa plangi dupa ea. :)

Merci.

Motocicleta este încă disponibilă. Are în jur de 12000km. Se poate vedea în București, zona centrală.

Preț: 8999€

Wow ! Mi se pare incredibil ca o motoreta ca asta inca nu s-a dat dupa atata timp.  

Majoritatea "interesaților" se bagă în seamă și mă pun pe drumuri, după care ori nu mai răspund, ori își aduc aminte că da fapt "au treabă" sau "nu au toți banii". Noroc în viață să aibă.

În rest, racerii de bulevard preferă S1000RR că "are mai mulți cai". Nu ai ce replică să mai dai la asta, îți aduci aminte unde trăiești și treci peste.

Două clipuri cu motocicleta:

Edited by PzKpfW

Aș vrea să nu mai stea în garaj și să se bucure cineva de ea.

Motocicleta se vinde cu toate accesoriile:

651.thumb.jpg.7acf7a2404cc39c7a2af3141100cde49.jpg

Are cele două chei originale. ITP valabil până în vara lui 2022.

Fa cumva sa se mai bage inseama careva pe topicul asta periodic ...

Nu pot sa fiu sigur ca o cumparam , dar ma oftic putin ca nici macar nu am considerat-o la ultima runda de cumparaturi pt ca pur si simplu am uitat de ea.

Acum am coloana in revizie si tre sa ma ocup de aia ...dar daca iese bine si o sa mai pot calari motorete , cam la asa ceva vizez.

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

Aș vrea să nu mai stea în garaj și să se bucure cineva de ea.

Bucura-te tu de ea pana una alta, e clar cea mai răsărită din parc 👍😁

Salut!

La 19.09.2018 la 18:59, PzKpfW a spus:

Motoreta asta e ca gagica aia bună și tatuată care te fute pân-te seacă când te prinde, dar cu care știi că n-ai niciun viitor.

Daca nu e cu suparare, pe unde umbla tipele astea tatuate? Ca la biblioteca nu am dat niciodata peste ele! 😒

Vad ca nu spune nimeni aici, asa ca o sa fiu eu Captain Obvious: Ai cumparat motocicleta din Franta, probabil ca ai mai multe sanse de vanzare in afara Romaniei; pur si simplu Romania nu e publicul tinta pentru asa atelaj. Singura situatie pe care o vad in care ai putea sa o vinzi in Romania e sa o dai sub pretul pietei, astfel incat sa o ia ori un "colectionar" (i.e. tacanit "hoarder" de motociclete), ori un samsar care sa o vanda in afara Romaniei ulterior.

Spor la vanzare!

14 hours ago, CapnJackSparrow said:

Vad ca nu spune nimeni aici, asa ca o sa fiu eu Captain Obvious: Ai cumparat motocicleta din Franta, probabil ca ai mai multe sanse de vanzare in afara Romaniei; pur si simplu Romania nu e publicul tinta pentru asa atelaj. Singura situatie pe care o vad in care ai putea sa o vinzi in Romania e sa o dai sub pretul pietei, astfel incat sa o ia ori un "colectionar" (i.e. tacanit "hoarder" de motociclete), ori un samsar care sa o vanda in afara Romaniei ulterior.

Spor la vanzare!

Merci. Ai dreptate. Am avut și vreo două oferte din afară. Nu ne-am înțeles în principiu datorită transportului. Dar cel mai probabil o voi pune foarte curând pe mobile.de.

Legat de preț: deja este mai ieftină decât cele din afară. Un model Factory aPRC din generația asta și cu atât de puțini km costă bine peste 10 mii în Italia sau Germania - vezi pe mobile.de, moto.it, subito.it, etc. De versiunea asta specifică nu mai spun, personal nu am găsit niciun Max Biaggi SE la vânzare pe nicăieri.

Încă un aspect: motocicleta nu a văzut circuit. Mi se pare oarecum important să menționez în măsura în care majoritatea celor din Italia sunt pregătite de/date pe circuit.

16 hours ago, Starcream said:

Bucura-te tu de ea pana una alta, e clar cea mai răsărită din parc 👍😁

Nah. La motociclismul pe care-l fac eu, am ceva ce îmi oferă mai multă plăcere/km decât Aprilia :) 

image.thumb.png.6fe582a556653e0b368ca416af46506c.png

De-asta nu prea merg deloc cu RSV. De-asta are puțini km. De-asta-l vând.

Edited by PzKpfW

Bafta la vanzare, motoreta arata foarte bine.
Din pacate stiu si eu ce inseamna sa vinzi un bun la care tii ca la ochii din cap in RO, si nu vrei sa ajunga pe mana unui samsar.
Deageaba e cel mai mic pret din Europa, deageaba e intretinut bunul.

La noi mi se pare ca se vand numai BMW-uri, Harli si alte motociclete cazute sau revopsite unde mai e loc de negociere. Daca pui un bun in stare foarte buna, fara defecte, cu descriere corecta, istoric si km demonstrabili, samsarii sunt descurajati pentru ca stiu ca nu au de unde sa ciupeasca, sa mance si gura lor ceva altceva infara de rahan. Si la mine a venit cineva sa vada motoreta, a zis ca citez "arata mult mai bine ca in poze" si apoi s-a carat ca nu avea de unde sa mai ciupeasca...

Multa bafta la vanzare, si rabdare.

Salutare, foarte frumoasă motocicleta,cât despre vânzarea ei trebuie să ai rabdare si sa nu cazi in capcana prețului mic pe care vreau unii sa il impună cu prostiile si cu toate scuzele aberante ,dacă moto ii in mințile ei si nu are nimic ascuns poți cere si tine de bani va veni omul potrivit pentru ea.Asa ca incurajare :gândește-te ca tocmai am vandut un KTM superduke1290 r cu 11000 km ,oare ai vrea să ști cam ce specimene m-au contactat?,baftă 💪😂

14 hours ago, JCDenton said:

Bafta la vanzare, motoreta arata foarte bine.
Din pacate stiu si eu ce inseamna sa vinzi un bun la care tii ca la ochii din cap in RO, si nu vrei sa ajunga pe mana unui samsar.
Deageaba e cel mai mic pret din Europa, deageaba e intretinut bunul.

La noi mi se pare ca se vand numai BMW-uri, Harli si alte motociclete cazute sau revopsite unde mai e loc de negociere. Daca pui un bun in stare foarte buna, fara defecte, cu descriere corecta, istoric si km demonstrabili, samsarii sunt descurajati pentru ca stiu ca nu au de unde sa ciupeasca, sa mance si gura lor ceva altceva infara de rahan. Si la mine a venit cineva sa vada motoreta, a zis ca citez "arata mult mai bine ca in poze" si apoi s-a carat ca nu avea de unde sa mai ciupeasca...

Multa bafta la vanzare, si rabdare.

Merci. Ai sintetizat foarte bine situația. Parcă sunt chiar dezamăgiți oamenii când nu au de ce să se lege pentru ciupeală (au mai încercat-o cu "da' e de Franța dom'le, nu e limitată la 100cp?", dar nu le-a mers).

Succes și ție.

2 hours ago, romyc said:

Salutare, foarte frumoasă motocicleta,cât despre vânzarea ei trebuie să ai rabdare si sa nu cazi in capcana prețului mic pe care vreau unii sa il impună cu prostiile si cu toate scuzele aberante ,dacă moto ii in mințile ei si nu are nimic ascuns poți cere si tine de bani va veni omul potrivit pentru ea.Asa ca incurajare :gândește-te ca tocmai am vandut un KTM superduke1290 r cu 11000 km ,oare ai vrea să ști cam ce specimene m-au contactat?,baftă 💪😂

Unul dintre specimene aș fi putut fi eu 😕 Mi s-a cam pus pata pe SD 1290, dar mi-am impus să vând ori asta, ori Multistrada înainte de a începe să caut. Am prea mulți bani blocați în fiare aiurea. Nu ne-am sincronizat.

Ai dreptate, răbdare, dar motocicleta stă deja la vânzare de 2 ani și se învechește degeaba, stând mai mult în garaj. 

Ba, da' cum e filmuletul ala de l-ai postat la inceput cu nenea ala care o incearca inainte si inapoi!!

Nu arunc cu promisiuni, dar poate daca-mi iese pasenta...

1 hour ago, littlekriminal said:

Ba, da' cum e filmuletul ala de l-ai postat la inceput cu nenea ala care o incearca inainte si inapoi!!

De care zici mă nene? De ăla de pe iutub?

Ha, da. Se aude cel puțin la fel de bine și-n realitate. Cel mai fain sunet de motor sportiv de stradă, punct - părerea mea. Mai este un singur motor V4 de pe piață, Ducati Desmosedici Stradale (Panigale V4, Streetfighter V4, Multistrada V4) dar nu se aude la fel, având alt unghi între bancuri (65° vs. 90°) și altă ordine de aprindere: motorul Aprilia e un fel de "long bang" (la fel ca prima generație de V-Max) cu manetoanele arborelui la 180°, pe când Ducati are un twin-pulse (tot un fel de big bang) cu defazaj la 70°.

Poate speculez aiurea, dar Claudio Lombardi (cel care a conceput motorul și și-a petrecut o mare parte din carieră ca inginer motor la echipa de F1 a celor de la Ferrari), l-a proiectat ținând cont și de acest aspect.

image.thumb.png.9c212050b0179418b32e224a91bab4da.png

De fiecare dată când mă uit la clipul ăla (sau altul asemănător) îmi vine să n-o mai vând. Nu mai este niciun alt motor care să sune la fel de bine și-mi va fi dor de asta. Dar îmi aduc aminte că sunt prea sărmac pentru a ține o motocicleta cu care să merg maxim 1000km/an.

Eu azi am vazut pentru prima oara filmuletul si am luat-o razna. Nu inteleg cum naiba, ca doar am mai auzit Aprilii, am si mers pe cateva, dar frăăăățiiieee, asta e la alt nivel. L-am adaugat la favorite, de anunt zic. Poate cine stie cum ne-o duce viata...

Acum 4 minute, littlekriminal a spus:

dar frăăăățiiieee, asta e la alt nivel.

E cea mai zgomotoasă motocicletă auzită vreodată. Iadul direct! In za good way

58 minutes ago, Starcream said:

E cea mai zgomotoasă motocicletă auzită vreodată. Iadul direct! In za good way

Se aude puțin, da. Și ca să fie clar: evacuarea de pe ea nu este legală pe stradă. Nu este prevăzută cu db-killer/silencer/amortizor zgomot. Detalii tehnice aici.

• Admin

Asta nu-i aia făcută din 2 bucăți, codița de Honda și restul de la Aprilia? 

Au ieșit bine sudurile pe cadru și lipiturile carenei, zici că mobra-i nouă! 

PS: sună într-un mare fel motorul.

Ulei nu-i pui? 🤣