Sari la conținut

Accident mortal Chitila 20.09.2018


MadalinM.
 Share

Postări Recomandate

am vazut n vorbind cu tel la ureche la volanul unor masini care 100% au sistem handsfree in sistemul audio de fabrica.

Imi plac de cei care tin telefon pe speaker in mana la ceva distanta de gura si de urechi cand vorbesc la telefon in masina. Care e smenul? Cand le opreste politia vin cu argumente ca nu au telefon la urechi si cred ca scap? Sau doar le e frica de radiatie in creier?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

si au masini suficent de noi sa aiba radio cu BT.... da o fi greu de imperecheat


» Post actualizat in 21 Sep 2018 10:02

Ieri,in trafic,am dat peste unul cu o duba care conducea haotic chiar prin centru.....vorbea la telefon!

ai noroc ca nu scria AWBuri in timp ce vorbea la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si tot tu tragi dupa aia, lovire si alte violente se cheama in CP. Smardoiala in trafic nu-i buna. Amenzile de sute de euroi, si aplicarea lor pe bune, asta ar fi solutia. Da' p*la, daca maine amenda pentru intors pe dubla se face 500 euro, ies (cuvant jignitor) in strada sa protesteze ca-i prea mult.

pai din ce zici tu , asa nu e bine asa nu e bine, da cum sa facem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă un constructor construiește o casă, și o construiește bine, proprietarul va plăti doi șekeli pentru fiecare suprafață a casei.

 

 

Cum plm o casă poate să aibă mai multe suprafeţe? :wacko:

 

Nu mă miră că distruşii care au gîndit asta au creat şi restul inepţiilor

 

 

Dacă, însă, nu reușește, și casa se prăbușește, ucigându-l pe proprietar, constructorul va fi omorât.

Dacă fiul proprietarului va fi omorât, fiul constructorului va fi ucis

Dacă cineva acuză pe altcineva, fără să poată aduce vreo dovadă, acuzatorul va fi omorât.Dacă un judecător ia o decizie într-un caz, iar apoi se dovedește că a greșit, va fi pus să plătească de douăsprezece ori cât a impus el acuzatului, și nu i se va permite să mai judece.Dacă un hoț este descoperit în timp ce fură, va fi omorât.

» Post actualizat in 20 Sep 2018 16:20

Ar ffi mqi putine accidente?,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa intelegi , suprafete =camere/despartituri/o fi si etaje, daca tu zici ineptii este pb ta dar ei nu inchuiau usile, asta.ti spune ceva, Code of Hammurabi , nu era el chiar asa inept, uite unul mai aproape de noi Tepes doamne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu jur ca la astia nu merge decat educatia cu pumnu :)

Hai ca bag iar povestea asta:

 

Cand eram pe la vreo 15-16 ani, aveam un tigan mic de statura, pe la vreo 12-14 ani in cartier care injura pe toata lumea. Amicii mei il fugareau, prindeau si dadeau in dinti (la figurat, nu a patit nimic omul in urma altercatiilor). Bai il trageau astia de urechi si ala tot injura. Ii dadeau cate una peste ceafa, asta tot injura. Se saturau astia si il lasau in pace, plecau si in spate asta tot injura. Asa vad eu si 'educatia cu pumnu' de la noi. Nu merge. Cand politia nu se uita, tot trebuie unul sa faca ceva sa scuteasca 30 de secunde, sa taie o linie continua ca nu are chef sa o faca legal la semafor. E adevarat ca si drumurile sunt cum sunt, dar viata grea tot meltenii si-o fac singuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai din ce zici tu , asa nu e bine asa nu e bine, da cum sa facem?

Putem pune de o initiativa legislativa cetateneasca, sa cerem amenzi de la 500 epuroi in sus. Te bagi?

 

Iti repet, bataia in trafic iese de obicei prost pentru ala care o da. Se poate face si parnaie. Si nici un judecator nu se va uita la argumentul "era sa ma omoare vita dracului".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca ar fi politia care sa dea amenzi si sa ia carnete, ar merge mult mai cu grija. Nici macar nu e nevoie sa crestem amenzile sau ceva. Doar sa isi faca politistii treaba.

Politia nu face decat sa aprobe montarea gardurilor si sa stea la panda cu radarul. Nu vezi unul urmarit pe strada pentru ca a trecut pe rosu, ca a intors pe continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare mecanicul de locomotiva ce are de zis? Nu a fost destul de vizibil trenul lui? Trebuia sa bage preventiv sirena, de 4-5 ori, sa trezeassca tot cartierul. Urmariti filmuletul, poate va prindeti cum e cu prioritatea.

 

https://www.facebook.com/Punctul/videos/2172249079660966/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplator orice vehicul feroviar foloseste avertizarea acustica de 2 ori inainte de trecrea la nivel si a 3aoara in timp ce trece. Duba insa cred ca era blindata de transport valori, a vaut bafta totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta incerc si eu sa le zic de ceva timp. Cei ce nu vad un tren, nu observa destul de des si alte "obstacole". Daca motoretele au si ceva viteze mai mari decit viteza traficului normal, ciocnirea e garantata.

Si mai e un aspect important, deloc de neglijat. Cu raspindirea internetului mobil, foarte multi soferi sint atenti la ce scrie pe smartphone, au ochii atintiti pe ecran in loc sa se uite la sosea.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...