Sari la conținut

Dalboka 22 septembrie


Alex28
 Share

Postări Recomandate

Va salut!

 

Cine are chef de o plimbare si niste fructe de mare gustoase la Dalboka?

Traseul este Bucuresti- Calarasi- Dobrich- Dalboka. Ne putem opri si la Cap Kaliagra, iar la intoarcere Vama Veche (unde ne putem opri la o clatita) si in functie de timp drumul vechi sau autostrada.

Mai este o varianta Bucuresti- Ruse- Razgrad- Varna- Dalboka pe care n-am incercat-o, dar as fi dispus daca drumul este bun si interesant.

Eu sunt matinal si prefer sa ne intalnim in jurul orei 8, iar mersul il am destul de alert. Opririle cam la 100 km, viteza de 120-130 minim in afara si 70-80 in sate daca ne permit conditiile.

Eu merg in orice caz, probabil este ultimul weekend de plimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te singur in ritmul tau, nu mai lua pe altii dupa tine.

Ca fapt divers, daca vrei un sfat, nu mai scrie vitezele cu care mergi pe forum.

Te iau sfintii la 11 metri garduri pe urma. Stii cum e aici ? Pfuuu, e plin de ei, viteji la taste, sfatuitori, atotstiutori si la primul viraj li se rupe caruta in drum si le intra morcovul cu tot cu iepure pe partea cealalta.

Pe cealalta parte, exista o mica mare dreptate, vezi cum mergi, sa nu fii subiect la rubrica neagra pe forum, sa te vada din timp carutasii, camionagii, aia care mai intorc peste o dubla continua, ca stii cum e, daca nu-ti pazesti tu dosul, te incaleca conservarii de nu te vezi.

 

on: vezi ca au niste rapane acolo de sta matza in coada. have fun.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...