Sari la conținut

Accident in 2016 - sfaturi


rastafarian
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 88
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ah, nu boss, ca in UK nu merge lumea beata, poate numa' seara. Nici in alte tari, peste tot se respecta legea si nici inchisori nu mai au. Judecatorii s-au reprofilat pe ornitologie si citatiile se trimit direct in baruri, sub forma de invitatii la after.

Da-le, doamne, minte...

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ajutor? Hahaha. Poate pentru cei care chiar conduc foarte des după ce consuma alcool.

Nu mai încurajați lumea la așa ceva. E ok, bei un păhărel de vin, mănânci, mai stai, după care pleci. Dar romanul nu pleacă pana nu se face manga și atunci, tine te. Ori face live pe fb, ori da in pom, ori sparge 20 de mașini dintr un foc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ziceam si eu mai sus. Ca cine se face manga oricum se 3.14sa pe lege, macar sa dea posibilitatea alora care chiar au o limita s-o faca in spatiul legii.

Lista e buna pentru cine calatoreste frecvent in ieuropa, delegatii & shite.

Editat de littlekriminal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a inceput pe 196 si s-a continuat pe 336/1, fapt pentru care mister de mai sus e citat in calitate de inculpat in momentul de fata.

Bateam catre altceva. Catre ideea ca in situatia asta faci tot posibilul sa nu implici politia.

Am lamurit ulterior ca nu a avut de ales.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce mașină este vorba și de garajul la care s-a făcut servisarea (manopera). În mod cert avocații asiguratorului îți vor cere cât mai mult.

 

În rest, nu prea înțeleg de ce stai fără permis (sau dovadă) în așteptarea soluționării unui proces civil. Pedeapsa "rutieră" sigur a fost pronunțată o dată cu soluționarea dosarului de la Poliție. Adică amendă + suspendarea dreptului de a conduce pe perioada X.

Pentru ca pana la solutionarea in instanta a dosarului penal, cel in cauza are dreptul de a conduce suspendat iar in urma hotararii ramase definitive prin neapelare i se va anula permisul de conducere ca o masura complementara la pedeapsa principala. Apoi va incepe civilul cu tot spectacolul de rigoare al aparatorilor din partea asiguratorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi-am dat seama de confuzie ulterior:

Deci nici dosarul de la Poliție nu e închis. Retrag ce am spus în acest caz.


Având în vedere că singurele părți citate la tribunal erau OP și asiguratorul, presupuneam în mod eronat că se vorbea deja despre civil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma , fraierii aia din Franta beau un pahar de vin si dupa trec pe apa plata , iar aia din Uk nu pun gura pe al doilea pahar de alcool. Noroc cu romanul bautor de Neuwmark ca tine consumul ridicat chiar daca conduce .

Editat de JUST4TNT
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca pana la solutionarea in instanta a dosarului penal, cel in cauza are dreptul de a conduce suspendat iar in urma hotararii ramase definitive prin neapelare i se va anula permisul de conducere ca o masura complementara la pedeapsa principala. Apoi va incepe civilul cu tot spectacolul de rigoare al aparatorilor din partea asiguratorului.

nu am avut drept de condus de la momentul accidentului pana in prezent ( mai bine de 2,5 ani )

» Post actualizat in 03 Oct 2018 07:49

Da, mi-am dat seama de confuzie ulterior:

 

 

Având în vedere că singurele părți citate la tribunal erau OP și asiguratorul, presupuneam în mod eronat că se vorbea deja despre civil.

 

este penal

Editat de rastafarian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...