Sari la conținut

Cheile Sohodolului, Obarsia Lotrului, Sibiu, Transfagarasan (tura de 2


Okesz
 Share

Postări Recomandate

3 hours ago, bogdansam said:

Salve! Atunci sa ne organizam pentru un traseu. Doritori?

Ce spui AlexAB? 

 

Bogdan, m-as reintoarce acolo oricand.

Cateva considerente insa: nu stiu daca e ziua destul de lunga pentru o tura de-asta. In Targu Jiu (acasa la nea @ivan pedala) noaptea temperaturile inca sunt pe minus. Eu din Noiembrie nu stiu cum mai e sa merg pe motocicleta, sper sa-mi amintesc pe ce parte trebuie sa ma urc.

Si poate cel mai important si frustrant in acelasi timp - motocicleta mea e inca in service desi tocmai ce am cheltuit 1400 ron pe revizie si inlocuit diverse cu piese noi, si tot nu merge bine, inca nu i-au dat de cap.

 

Saptamana asta sunt liber si initial aveam in plan sa ma plimb aproape in fiecare zi... dar nu fac decat sa stau frustrat cu tastatura in mana si sa belesc ochii pe OLX dupa alta motocicleta si sa ma uit cu jind dupa motociclisti pe strada si la filmari cu oameni care au inceput sa iasa.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa cum spui, aici temperaturile sunt cu mult sub minus (azi spre exemplu, cand am plecat de-acasa, erau -8*C) si nu locuiesc in oras, in Tg-Jiu...stau mai spre Sud, vreo 40km...deci la mine este mai cald nitel!

Si ca sfat...nu prea aveti cum sa parcurgeti acel traseu acum...nici cu senilata, fiindca...zapada, noroi, iarna, ger, copaci cazuti, stanci...etc...etc... Daca aveti chef sa treceti Sohodolu' fara voinicii...incercati pe la jumatatea lunii mai, sau chiar mai tarziu! Bafta...si ne vedem! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...