Sari la conținut

Piesa Logan no name...adica fara nume pt mine


marauder
 Share

Postări Recomandate

Da, dar numa' 2 maini, 2 picioare si un cap! Pe care ar fi bine sa nu pice "golanu'"! Asa ca grija mare cum o suspenzi, recomand cu caldura sa o pui pe 2 "iezi" (capre adica).

Ma tot uit pe topicul special dedicat caprelor si nu ma hotarasc de la care dintre ele sa ma opresc

In principiu sunt 2 mari distribuitori: nea Ivan, si Pitesti2010. Mai e un distribuitor, Cicloburu, dar caprele lui sunt de lux, "labo"-ul caprelor.

Chiar nu stiu de unde sa iau caprele de rigoare...astept recomandari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

+1 pt iezii de la Lidl! Si au 2 randuri de gauri, deci o potrivesti la orice nivel (inaltimea caprei :D ).

Caprele @cicloburului sunt prea de rasa sa le bagi sub golan, dar 2-3 zdrente de pe topicul ala ar fi la fix sa le tavalesti pe la antiruliile alea! :lol:

Stau si ma gandesc ce bmw din 1900 toamna avea saracii din astea cu surub ca la golan...

» Post actualizat in 27 Sep 2018 14:06

 

Eu asa am facut :D dar la BMW

Uite, asta schimba si ambreiaje!

» Post actualizat in 27 Sep 2018 14:11

 

io zic sa cauti niste sarma

Nope, de cand au aparut "soriceii" (fașetele din plastic) nu se mai poarta!

post-5325-0-11695600-1538057403_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si ma gandesc ce bmw din 1900 toamna avea saracii din astea cu surub ca la golan...

Erau pe mai multe, Cod BMW Surub 07119912595 M8X160 Usage +114 +E3 +E9 +NK +E30 M3 +E12 +E28 +E24 +E23 Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Epilog

 

Desi pare floare la ureche, ca na, un surub cu neste bucsi de cauciuc, si gata.....dar neeeeeeeee, in primul rand cum dai jos surubul vechi, care dupa ani si ani e cam sudat de cauciuc? Eu m-am chinuit si am sfarsit prin a taia surubul, dar si aici un pic de chin ca nema pozitie.

Apoi surubul nou..mureau daca il faceau cu 1 cm mai lung, sa nu te chinui sa pui piulita? Mureau cred...asa te chinui cu pozitionarea barei cu bratul, de iti vine sa arunci cu toate dupa porumbei (eu am cativa prin parcare care nu sunt fricosi).....si trebuie sa te prinzi cam la ce inaltime trebuie sa ridici "roata" ca sa se potriveasca cat de cat gaura din brat cu gaura din bara....daca nu faci o pozitonare cat de cat ok surubul sta stramb si canci mai pui piulita.

Ce sa mai, e adevarata chestia cu socoteala de acasa si aia din targ.....a durat cam 2 ore spre 3 si nervi cacalau.

Data viitoare, daca va fi cazul, sarma :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era bancul ala pe vremuri, un italian cu o Alfa derapeaza pe o fleasca de gheata, intra in pom. Nu trece mult si un neamt face cu Mercedesul acelasi lucru. Cum stateau ei acolo si isi studiau epavele, vine si romanul cu Dacia si o lipeste. Se vaicareau toti:

Italianul: "mamma mia, am muncit 1 ani sa-mi cumpar macchina si acum e buna de aruncat!"

Neamtul: "arbeit 2 ani sa-mi cumpar limuzina si uite cum a ajuns"

Romanul: "am muncit o viata sa-mi cumpar Dacia asta si am facut-o praf"

La care italianul si neamtul in cor: "cine te-a pus sa-ti cumperi o masina atat de scumpa?!?"

Asa si colegul cu Loganul!

Mda, se pare ca la asta stabilizatoarea nu e deasupra puntii, nu trebe data jos pt amaratele alea de bucse.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cand vreti masini scumpe. Le reparati pe genunchi, in fata blocului ca la service se cere mult :)))

 

 

Boss...esti culmea ...omul vorbeste de logan in plm .

 

Pfffff

» Post actualizat in 29 Sep 2018 20:09

Io stiam ca religia nu te lasa sa vb de logan ...

 

Sa nu fim rautaciosi...cum notiunea de "scump" e relativa, e posibil ca "," colegului cu bmw sa i se para ca loganul e masina scumpa....asa are sens afirmatia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tot uit pe topicul special dedicat caprelor si nu ma hotarasc de la care dintre ele sa ma opresc

In principiu sunt 2 mari distribuitori: nea Ivan, si Pitesti2010. Mai e un distribuitor, Cicloburu, dar caprele lui sunt de lux, "labo"-ul caprelor.

Chiar nu stiu de unde sa iau caprele de rigoare...astept recomandari :)

Mulțam de apreciere, drept urmare... Capră nouă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...