Sari la conținut

Atentie la fake-uri ( casca shoei gt flip-up )


yusuf
 Share

Postări Recomandate

Pentru simplul fapt ca este pe AliExpress inseamna ca e fake ??

pentru simplul fapt ca shoei nu produce GT Flip up , si cum tu ai pus intrebarea asta fara sa gandesti putin asa poate sa cumpere cineva casca crezand ca este shoei si ii crapa pe cap la prima cazatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru simplul fapt ca shoei nu produce GT Flip up , si cum tu ai pus intrebarea asta fara sa gandesti putin asa poate sa cumpere cineva casca crezand ca este shoei si ii crapa pe cap la prima cazatura

 

10+ pt raspuns. Inchis gura corespunzator colegului.

 

 

In alta ordine de idei... tot ce eu imi comand de pe Aliexpress sunt huse si folii de telefon.. in rest, nu am incredere in nimic de acolo!

Cred ca anuntul acela poate sa fie raportat drept inselatorie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesanta situatie, nu ma asteptam sa vad fake-uri de calibrul asta pe Aliexpress.

 

Aliexpress are o politica foarte stricta cu privire la fake-uri, vad ca produsul a fost deja dezactivat, iar vanzatorului i s-a sters contul.

Pe Aliexpress se permite vanzarea de clone, replici, copii dar nu sub marcile originale (ceea ce mi se pare ok, cumperi in cunostinta de cauza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesanta situatie, nu ma asteptam sa vad fake-uri de calibrul asta pe Aliexpress.

 

Aliexpress are o politica foarte stricta cu privire la fake-uri, vad ca produsul a fost deja dezactivat, iar vanzatorului i s-a sters contul.

Pe Aliexpress se permite vanzarea de clone, replici, copii dar nu sub marcile originale (ceea ce mi se pare ok, cumperi in cunostinta de cauza).

Da si mie mi se pare ciudat ca exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mizeriile de care pomenești exista din simplul motiv ca exista și mizerii de mobre și nu doar miare japoneze, italiene sau nemțești care se vor cu pretenții la consumabile. Ai umblat prin China, India, kongo, Tunisia, Pakistan? Nici eu. E, acolo circula mobre încălțate cu anvelope din alea, nu cu bridgestone, Pirelli sau Metzeler.

Romanu' e chitit pe chitrosenie. Astept sa vad gume LingLong pe miare :D Si cand te gandesti ca mizeriile astea exista doar pt ca le cumpara lumea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai umblat prin China, India, kongo, Tunisia, Pakistan? Nici eu. E, acolo circula mobre încălțate cu anvelope din alea, nu cu bridgestone, Pirelli sau Metzeler.

nici tu dar stii cu ce cauciucuri se umbla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mizeriile de care pomenești exista din simplul motiv ca exista și mizerii de mobre și nu doar miare japoneze, italiene sau nemțești care se vor cu pretenții la consumabile. Ai umblat prin China, India, kongo, Tunisia, Pakistan? Nici eu. E, acolo circula mobre încălțate cu anvelope din alea, nu cu bridgestone, Pirelli sau Metzeler.

Nu neica, eu ma refer la romani, care au masini de 80+ mii euro incaltate cu cauciucuri de iarna cand sunt 40 de grade vara.

Daca esti atat de destept incat sa-ti iei o coaja de ou doar pentru ca scrie Shoei pe ea, in loc sa alegi un brand in bugetul tau dar care a trecut niste minime teste de bun simt, iti meriti soarta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanu' e chitit pe chitrosenie. Astept sa vad gume LingLong pe miare :D Si cand te gandesti ca mizeriile astea exista doar pt ca le cumpara lumea...

NU fac ma aia de motorete :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnișoara, calm! Țările erau ca și exemplu, tari in care sunt mii de motoare pe km2. Nu te mai da deștept pe aici, ca ești prea...

nici tu dar stii cu ce cauciucuri se umbla

» Post actualizat in 27 Sep 2018 09:15

Cui pasa de romani și ce gume îsi pun pe cotet? Fiecare își pune ce vrea, cumpara ce vrea. S a mai discutat subiectul cu anvelopele de iarna care circula și vara...și au fost n motive. De la lene de a le înlocui, la buget redus, etc. Și tu ești unul dintre ei, recunoaște!

Nu neica, eu ma refer la romani, care au masini de 80+ mii euro incaltate cu cauciucuri de iarna cand sunt 40 de grade vara.

Daca esti atat de destept incat sa-ti iei o coaja de ou doar pentru ca scrie Shoei pe ea, in loc sa alegi un brand in bugetul tau dar care a trecut niste minime teste de bun simt, iti meriti soarta :D

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce mi as pierde un minut aiurea? Când știu sigur ca sunt o grămada de șmecheri care vor shoei la preț de preț?

Câțiva ai și aici pe topic, aspiranți la mașini de 80 de mii, vise și vise. Altul care visează tăierea pomilor de pe marginea drumurilor din motivul ca nu poate lua curba ca da in pom. Muahahahahaha!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru simplul fapt ca shoei nu produce GT Flip up , si cum tu ai pus intrebarea asta fara sa gandesti putin asa poate sa cumpere cineva casca crezand ca este shoei si ii crapa pe cap la prima cazatura

 

Cand vezi ca faci un astfel de topic, de atentionare, in speranta sa nu ia cineva teapa si apare un user care crede ca lucrurile de pe Aliexpress sunt originale, parca iti pui cateva intrebari. Mi-a venit o idee de afacere, vand casti Shoei originale luate pe Aliexpress, putin mai scumpe, si facem sigla cu made in Romania, originale :)

» Post actualizat in 27 Sep 2018 09:25

De ce mi as pierde un minut aiurea? Când știu sigur ca sunt o grămada de șmecheri care vor shoei la preț de preț?

Câțiva ai și aici pe topic, aspiranți la mașini de 80 de mii, vise și vise. Altul care visează tăierea pomilor de pe marginea drumurilor din motivul ca nu poate lua curba ca da in pom. Muahahahahaha!!!

 

Oricum nu exista ca el pe forum, indiferent ce se scrie pe forum , el este contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce mi as pierde un minut aiurea? Când știu sigur ca sunt o grămada de șmecheri care vor shoei la preț de preț?

Câțiva ai și aici pe topic, aspiranți la mașini de 80 de mii, vise și vise. Altul care visează tăierea pomilor de pe marginea drumurilor din motivul ca nu poate lua curba ca da in pom. Muahahahahaha!!!

Mestere mai lasa alcoolul ca te-a prajit si te faci de ras mai mult decat te-ai facut deja.

 

Sanatate si drum bun!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumele tale ieftine nu impresionează nici o maimuța. Aberezi amărâtule, aberezi!

Mestere mai lasa alcoolul ca te-a prajit si te faci de ras mai mult decat te-ai facut deja.

Sanatate si drum bun!

 

» Post actualizat in 27 Sep 2018 09:46

Cui pasa de amărâții ăștia? :|

 

Cand vezi ca faci un astfel de topic, de atentionare, in speranta sa nu ia cineva teapa si apare un user care crede ca lucrurile de pe Aliexpress sunt originale, parca iti pui cateva intrebari. Mi-a venit o idee de afacere, vand casti Shoei originale luate pe Aliexpress, putin mai scumpe, si facem sigla cu made in Romania, originale :)» Post actualizat in 27 Sep 2018 09:25

 

Oricum nu exista ca el pe forum, indiferent ce se scrie pe forum , el este contra.

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se numeste profit.

Se numeste bisnitar imputit. Despre profit discuti cand este vorba despre un platitor de taxe si cu tot felul de alte costuri in spate. Oricum nu e cazul, dat fiind ca vinde un produs contrafacut a carui utilizare poate pune viata in pericol. E cam la fel cu masinile samsarite, fara airbag-uri si kilometrajul dat inapoi cu 500.000 km.

 

Spunea cineva de report...pe olx poti sa dai report pana te plictisesti, ii doare fix in coor de ce vinde lumea sau de cine cui ii trage teapa. In schimb i se poate da un cap in gura.

Editat de razvano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...