Sari la conținut

Info ZZR 1400 de vanzare


Marioso
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

Sunt din Suceava si sunt interesat daca ma poate ajuta cineva cu detalii despre motocicleta din anunt: https://www.olx.ro/oferta/kawasaki-zx-14-r-sau-zzr-1400-IDaRlRh.html#48f887e8c7

Am inteles ca proprietarul este din Arad si sunt curios daca stie cineva motocicleta prezentata.

Doresc achizitionarea ei si orice informatie ma ajuta deoarece nu as dori sa bat 1200 km inutil.

Va multumesc anticipat si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are numar rosu, e sub pretul pietei de afara( de unde pare da fie recent adusa) iar limbajul folosit de catre vanzator bate spre samsareala/smecherie.

 

Cauta una in mintile ei si lasa aventurile de-un Weekend de pe Olx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Este inscrisa pe Arad, dar are numar mare, de auto. AR 15 KOM pare a fi, dupa numele proprietarului.

 

Legat de toba din stanga, pacaleste unghiul de filmare, nu imi pare stramba.

Motocicleta pare impecabila la prima strigare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are numar rosu, e sub pretul pietei de afara( de unde pare da fie recent adusa) iar limbajul folosit de catre vanzator bate spre samsareala/smecherie.

 

Cauta una in mintile ei si lasa aventurile de-un Weekend de pe Olx.

Caut dar din pacate nu prea gasesc in Romania. Scanez mobile.de si moto.it si nici acolo nu prea sunt multe variante disponibile in limita bugetului meu (9000-9500)

 

Salut. Toba din stanga sta rau. Nu cunosc motorul, nu stiu nimic de el. Ideal e sa rogi pe cineva din arad sa mearga sa o vada(chiar si contracost) sa nu fie sa bati drumul degeaba.

Si mie mi s-a parut ca tobele nu sunt montate la aceelasi unghi.

 

Trebuie vazuta de cineva din Arad.

Cauta.l pe aria Arad din partea lui Luigi pe userul Giv32, este motociclist vechi si roaga.l sa o vada el sau sa te recomande cuiva.

Multumesc pentru recomandare.

 

De ce ai pune un numar normal,pliat? :)

» Post actualizat in 30 Sep 2018 11:57

Ba da istet mai esti :)

Editat de Marioso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din 2015 nu vei gasi la acest pret, clar. Daca motorul este in mintile lui merita acesti bani, dar asa cum scria cineva, este bine sa mearga cineva acolo sa-l vada. Pe mobile.de sunt doua oferte bune de luat in considerare. Succes in noua achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc propretarul, iar motorul l-am vazut prin luna mai sau iunie, eu zic ca e cum zice in anunt. Intradevar proprietarul are un stil asa mai "aparte", dar nu cred ca se preteaza la samsareala, oricum merita sa discuti cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e la orice schimb. La voi toti sunt samsari, la pariuri toate meciurile sunt blaturi, etc. De ce? Ca n aveti bani nici de o shaorma dar la comentat sunteti primii si cei mai destepti. Tipic romanesc, ce sa mai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci explica tu logica, de ce la vanzare pretul e 9000 si la schimb 12000? Pe ce principiu? Pe net doar pe samsari I-am vazut cu 'dumele" astea, in rest oamenii care chiar au ceva al lor de vanzare pretul ramane acelasi. Te-ai bagat aiurea in seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dpmdv schimbul e o varianta in care speri sa dai un mort pe altul + o diferenta sau sa iei ceva mai putin mort. Ce sanse sunt ca eu sa imi doresc alt agregat si sa gasesc pe cineva care il are fix pe ala si il vrea pe al meu?!? In lumea reala vinzi, pui sau nu diferenta, si cumperi ce iti doresti. Restul combinatiilor da, mi se par samsareala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suportul numarului spate nu este aliniat; la fel si toba stanga (privit din spate)

 

Apropos de schimb - supraevaluarea tigaii pentru schimb este balancanism trist....

 

ii da impresia vanzatorului ca se pisa pe fraierul care vrea sa dea ceva la schimb, de parca ala de ar da un vmax, nu poate sa zica la fel, fac schimbul si fiecare se va lauda la un sprit cu acolitii lui ca l-a mai facut pe unu la bani.

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e acelasi an, dar sunt convins ca e o optiune excelenta (in comparatie cu anuntul de pe Olx)

 

/index.php?/topic/754287-vand-kawasaki-zzr-1400-2007-30000km/

Stiu anuntul, dar din pacate doresc ceva mai nou, dupa 2012 deoarece consider ca upgrade-ul facut in acel an este destul de major.

 

Din 2015 nu vei gasi la acest pret, clar. Daca motorul este in mintile lui merita acesti bani, dar asa cum scria cineva, este bine sa mearga cineva acolo sa-l vada. Pe mobile.de sunt doua oferte bune de luat in considerare. Succes in noua achizitie!un

Am discutat cu persoana. Am facut un videocall cu el si la prima vedere este pare un motor usor neingrijit. Am sa vorbesc cu o cunostinta sa mearga sa il vada. Multumesc

Din pacate doresc ceva mai puternic, momentan am 144cp si cu pasager e un pic cam putin, as dori ceva mai puternic si sa nu pierd prea mult din capabilitatea motocicletei de a sta pe curbe. De vreo luna ma tot documentez daca exista si alte variante mai usoare de motociclete(deoarece greutatea zzr-ului nu ma incanta) pe care sa pot monta un topcase sau 2 sidecase-uri si care sa se incadreze la supersport/sport. Am 1.92 inaltime si asta restrange si mai mult aria de cautare. Multumesc pentru comment si iti doresc spor la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

144 cp sunt putini? :-))))))

Eu am 98 pe o vaca de 390 kg si niciodata nu am simtit nevoia sa am mai multi la o utilizare normala, de touring. Si nici nu m.am facut de ras pe strada in compania altor mobre potente. In fine..

Nu inteleg de ce cauti Zzr pe care sa il impodobesti cu coburi si nu iei in calcul direct Gtr ul! Acelasi motor si frane potente, cuplu si confort intr.o motocicleta laudata si apreciata de toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca nu mai ungi lantu :)))

144 cp sunt putini? :-))))))
Eu am 98 pe o vaca de 390 kg si niciodata nu am simtit nevoia sa am mai multi la o utilizare normala, de touring. Si nici nu m.am facut de ras pe strada in compania altor mobre potente. In fine..
Nu inteleg de ce cauti Zzr pe care sa il impodobesti cu coburi si nu iei in calcul direct Gtr ul! Acelasi motor si frane potente, cuplu si confort intr.o motocicleta laudata si apreciata de toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

144 cp sunt putini? :-))))))

 

 

Cand vii de pe un superbike, chiar si de generatie veche, da, 150 de cai ti se par putini si e normal sa vrei mai mult. Mai ales cand viteza de 200 km/h ti se pare o viteza fireasca pe autostrada. Cand ai avut inainte un cruiser obosit de 48 de cai, normal ca 98 de cai ti se par o herghelie de nestapanit.

 

@Marius

Stiu ca te feresti de BMW, dar totusi un K1200S/K1300S e o optiune destul de interesanta. Sau VFR1200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand vii de pe un superbike, chiar si de generatie veche, da, 150 de cai ti se par putini si e normal sa vrei mai mult. Mai ales cand viteza de 200 km/h ti se pare o viteza fireasca pe autostrada. Cand ai avut inainte un cruiser obosit de 48 de cai, normal ca 98 de cai ti se par o herghelie de nestapanit.

 

@Marius

Stiu ca te feresti de BMW, dar totusi un K1200S/K1300S e o optiune destul de interesanta. Sau VFR1200.

Aici te refereai la cineva anume? :)))

Dragstaru, 65, TDM u 90, RT ul de acum 100+? :)))))

pentru lant, exista solutii-ungator automat.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...