Sari la conținut

Pierdut “bumb” de prindere pinlock


inuo
 Share

Postări Recomandate

Salut. Asa cum am prezentat in titlu am pierdut unul din cei doi “bumbi” de prindere a pinlock-ului, si am ramas cu gaurica... as vrea sa remediez problema caci a venit vremea rece si vreau sa montez pinlock. Pot fi cumparate de undeva aceste bucatele de plastic? Sau aveti alte idei de remediere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Asa cum am prezentat in titlu am pierdut unul din cei doi “bumbi” de prindere a pinlock-ului, si am ramas cu gaurica... as vrea sa remediez problema caci a venit vremea rece si vreau sa montez pinlock. Pot fi cumparate de undeva aceste bucatele de plastic? Sau aveti alte idei de remediere?

depinde de casca. Eu zic sa incerci pe E-bay sau pe Olx in functie de modelul castii tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai ramas cu gaurica...si trebuie..bagat in ea :)))

Serios vorbind acum, ce producator? Se gasesc, intreaba si tu la magazinele care aduc firma respectiva. esti aproape de Bucuresti, poate rezolvi pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

La unele casti primesti cateva bucati de rezerva ,daca o cumperi de noua.Ar fi normal sa gasesti una gratis pe la un coleg de aici daca spui modelu ...si nu cumparam doar sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://pinlock.com/products/pins/

Par sa fie fix trei tipuri mari si late; probabil il ai pe primul, ca mai toata lumea; te prinzi simplu de care iti trebuie, vazand cum arata ala pe care inca il ai.

EDIT: sunt si niste marci cu pini mai speciali, pentru care scrie sa contactezi direct producatorul.

 

https://pinlock.com/product/pinlock-push-pins/

Vezi ca au si magazin online in caz ca nu gasesti la vreun coleg sau la magazinele de echipamente moto. Orienteaza-te si tu cum iesi mai ieftin.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am scotocit prin casa si am gasit 3 bucati care provin de la un Caberg .Sunt modelul fara surub ...dar cred ca sunt destul de universale pt ca pe casca am cu surub .Diferenta pare sa vina doar de la faptul ca cele fara surub sunt fixate de pinlock .

Daca crezi ca te ajuta iti pot oferi unul gratis ,doar cu predare personala in Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie să verifici exact modelul de cască şi de pini. De pildă, de la Caberg Duke nu se potrivesc la Airoh ST 701, de unde i-am pierdut. Am rezolvat-o momentan, lipind peste găuri - faţă/verso- nişte buline (albe) de plastic găsite la Leroy Merlin dedicate pt a masca găurile lăsate pt şuruburi în lemn/pal (4 lei vreo duzină). Tot la acelaşi magazin, există şi şuruburi (de diferite dimensiuni, cu tot cu şaibe şi piuliţe) din plastic, pt o improvizaţie care poate să ţină pinlockul...

Pe mine m-a ignorat vânzătorul căştii, care e din Braşov, pur şi simplu nu mi-a răspuns la niciun mesaj, iar soluţia îmbulinării o consider provizorie, până voi găsi accesoriile originale, casca fiind aproape nouă.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scotocit prin casa si am gasit 3 bucati care provin de la un Caberg .Sunt modelul fara surub ...dar cred ca sunt destul de universale pt ca pe casca am cu surub .Diferenta pare sa vina doar de la faptul ca cele fara surub sunt fixate de pinlock .

Daca crezi ca te ajuta iti pot oferi unul gratis ,doar cu predare personala in Buc.

Multumesc de ajutor. Daca ai timp maine dupa 16.00 ti as fi recunoscator. Eate modelul simplu ce se fixeaza prin presare. Editat de inuo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@initiator topic, nici acum nu spui despre ce brand este vorba!

Este bine ca cereti ajutor, dar habar nu aveti sa formulati limpede si clar ce anume doriti si pentru ce.

Daca este de foarte mare ajutor va pot impartasi “chiar acum” ca este vorba de o casca Probiker Synthese.

» Post actualizat in 02 Oct 2018 07:59

 

Maine nu pot decat dimineata .Miercuri o sa am timp si pe seara.

Multumesc de bunavointa. Miercuri este foarte bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca este de foarte mare ajutor va pot impartasi “chiar acum” ca este vorba de o casca Probiker Synthese.

» Post actualizat in 02 Oct 2018 07:59

 

Multumesc de bunavointa. Miercuri este foarte bine!

Ti-am trimis pm cu numarul de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...