Sari la conținut

Parere Supermoto Fiabila


RobertCtin
 Share

Postări Recomandate

@George - Din Bucuresti, de la Dementor. Era vrea 7150-60 fara TVA, deci nu departe de oferta ta.

Am renuntat pana la urma, am preferat sa bag bani in ceasuri (boala grea) si am luat un Xmoto sh. Departe de pur-sange ca si putere, greutate, insa o gasesc foarte potrivita pentru ce am nevoie, adica frecus prin oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am un KTM 640 enduro si un KTM 950 SM.

640 de oras e mai bun cu 21 pe fata pt ca poti sa sari borduri si alte chestii + consum bun+ cutie scurta.Intretinerea e o gluma se face in fata blocului fara probleme

950 SM de we sau plimbari - zicea cineva ca e tanc nimic mai gresit e o motoreta usoara cu o bicicleta fenomenala - nu prea se potriveste in oras in trafic supra aglomerat - ii place sa respire

deci parerea mea e ca un endurache de 650 cu cauciucuri mix e cea mai buna treaba in oras - nu vei putea folosi cauciucurile de sm la potentialul lor pentru ca nu sunt curbe in oras unde sa conteze  si rotile de enduro rezista mai bine la scheme dar cu frane un pic mai slabe dar motoreta oricum e ff usoara

Editat de duke nunkem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cozmino: citeam azi la Dementor pe site si pretul lor de catalog e 7980eur+tva. O sa dau un telefon zilele ce urmeaza sa vedem ce si cum.

 

@duke nunkem: pe mine nu ma intereseaz deloc in oras, nu fac nici un metru in oras cu moto. Nu-mi fac griji ca nu voi utiliza anvelopele(si nu numai) la potentiaul lor, am niste drumuri demențiale in zona. 😎

Exact de un hooligan bike am nevoie, dar nu in oras. Hehe, avantajul zonei in care locuiesc si a faptului ca aici in oras nu ai nevoie de moto. 

https://www.dementor.ro/site/item/14-supermoto-husqy/53-701-supermoto-2018.html

 

Uite... @cozmino. Asta am gasit la ei pe site. Daca le dau un telefon direct arunca cu 10% la gunoi? Nu ar fi rau. Oricum nu ma intereseaza de unde il iau. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George - Eu zic sa incerci, n-am ce garantie sa-ti oferi. Cei 10%, daca ti-i ofera, nu sunt aruncati la gunoi. Faciliteaza o vanzare care tie iti aduce obiectul dorit, lor un nou client respectiv un anumit profit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, ai dreptate. M-am exprimat eu nefericit putin. 😊 Maine vorbesc cu cei de aici din BM  sa vedem care e oferta finala. Voi suna si la Dementor sa vedem ce zic si ei. Bineinteles ca oferta cea mai buna va castiga. Astazi am comandat si casca, asa de an nou sa stiu ca stau ca pe ace pana ajunge SM-ul.  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cozmino: asa cum ai spus, mi-au oferit telefonic 10% discount. Adica 8460eur pret final cu tva inclus. A spus cel cu care am vb ca urmeaza sa discute cu seful sau sa vada daca se poate un discount si mai mare. Livrare din stoc(producator banuiesc) in 10 zile. Asteptam mailul de confirmare si dam apoi comanda. Ma indoiesc ca cei din BM pot oferi un pret mai bun decat cei de la Dementor. Deblocarea motocicletei respectiv lucrarile in  garantie imi vor fi asigurate de dealerul KTM din Baia Mare. De asemenea si livrarea se va face tot aici. 

Ceilalti dealeri KTM/HUSQVARNA contactati mi-au spus ca nu stiu preturi, ca trebuie sa sune la fabrica sa vada cand deschide (am aflat eu ca pana pe 14.01 sunt oficial inchisi), fara a oferi telefonic nimic interesant. 😊

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nope, nu am luat drujba încă. Mi-au spus cei de la Dementor ca doar pe sfarsit de martie vor fi disponibile la fabrica. Sper din suflet sa nubse hotarasca doamna mea ca e cazul se ceva modificări prin casa pana atunci. Plus ca, daca va fi in productie noul KTM 690 la un pret apropiat, s-ar putea sa ma sucesc putin... Plm...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... Ciudata reducerea. Cu 10% ieșea 8460eur și cu 15% iese 8340eur? Sunt slab la matematica dar parca tot îmi da cu virgula. 😁 Aoleu ce scump e KTM-ul. 

Mda... Verificasem prețul intreg din mailurile de la Dementor. Era 8950eur. Acum pe site e 9680eur. Com'on....black fraier day sau ce? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e 15% din pretul vechi e de bine. Desi oricum vor spune ca nu e disponibil, am un feeling. Sa vedem "actualizarea" preturilor. 

Dupa ce mi-au confirmat ca e pe stoc si am trimis datele de facturare, au intrat "pe silent" timp de aproape 2 saptamani. Au revenit cu mail cum ca nu e pe stoc pana la sfârșitul lui martie. Acum, apare "disponibil la comanda" in chemar gri. Pe cand KTM-UL e "disponibil la comanda" cin chenar verde. Ciudat rau modul de operare. 

Mda... Iar s-a schimbat site-ul. Nu e disponibil nici Husky si nici Ktm-ul. Ieri dimineata le-am dat un mail sa aflu ce si cum, pana acum nici un raspuns. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dememtorul sulii calului. Se schimba zilnic site-ul(azi e disponibil, maine nu), la mailuri nu mai raspund, la telefon nu raspund, pe WhatsApp a raspuns cineva la nr de pe site in scarba spunându-mi ca nu e bun numarul pt comenzi moto si sa sun la altul. Nu buna ziua, nu la revedere, zici ca l-am deranjat de la fwutut. 

Asa ca, astept sa primesc oferta din Ungaria iar pretul final va fi pret producător +tva romanesc(importata de un dealer local). Va fi mai scump cu 300eur(partea dealerului local) dar macar nu trag de cineva să-mi ia banii. Să-mi bag ceva in ei si in seriozitatea celor de la Dementor. 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere.

Pe mine m-au ajutat de fiecare data cu orice n-am gasit la altii. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai,macar ai mai eliminat o posibila sursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha... Am primit raspuns de la Dementor. Cica încă nu au raspuns concret de la fabrica pe cand va fi livrabil Husky-ul. Asta ca asta, dar partea cea mai tare e alta. Am intrebat care va fi pretul avand in vedere ce scrie la ei pe site. Adica acum pe site e 8307eur iar oferta lor "personalizata" pt mine, facuta acum aproape 2 luni, e 8460eur. Ghiciti raspunsul. 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, george05 a spus:

Ha... Am primit raspuns de la Dementor. Cica încă nu au raspuns concret de la fabrica pe cand va fi livrabil Husky-ul. Asta ca asta, dar partea cea mai tare e alta. Am intrebat care va fi pretul avand in vedere ce scrie la ei pe site. Adica acum pe site e 8307eur iar oferta lor "personalizata" pt mine, facuta acum aproape 2 luni, e 8460eur. Ghiciti raspunsul. 😁

Raspunsul e,ca e Made in Italy. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...