Sari la conținut

Accident


Kosh
 Share

Postări Recomandate

Accident grav la Baneasa Gurgiu, in zona capelei, iesirea spre Pietrele.
Motociclist decedat.
Nr de inmatriculare: GR 94 CZR, o Aprilia rosie.
MErgeti cativa acolo, va rog.

S-a intamplat chiar langa casa parintilor, care doar au auzit.
Salvarea a venit greu...

A decedat, saracu'.

Neacordare de prioritate, popa din sat i-a luat fata si acum e c'un procuror acolo, probabil incercand sa musamalizeze cazul.

Eu sunt la dreaq in Campina, ca ma repezeam acolo


» Post actualizat in 06 Oct 2018 15:01

politia nu-i lasa pe ai mei sa faca poze

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe temeiul procurorului care se afla acolo, cred.
Politistul deja o ameninta pe mama ca o amendeaza daca face poze. Am auzit prin telefon.

Cand i s-a reprosat medicului de pe ambulanta de ce au ajuns asa de tarziu, aia instiga politistul s-o amendeze pe mama, ca cica mama o ameninta.

Salvarea a venit la 40 de min de la efectuarea apelului.

 

Si cand ma gandesc ca acu' cateva zile am plecat de la ei.

Clar popa vrea sa musamalizeze cazul...

Popa a mai bagat o masina in sant, tot cu aceeasi manevra.

De data asta a reusit sa omoare pe cineva, atunci nu reusise.

PS: a reusit cineva sa ajunga acolo?

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident grav la Baneasa Gurgiu, in zona capelei, iesirea spre Pietrele.

Motociclist decedat.

Nr de inmatriculare: GR 94 CZR, o Aprilia rosie.

MErgeti cativa acolo, va rog.

S-a intamplat chiar langa casa parintilor, care doar au auzit.

Salvarea a venit greu...

A decedat, saracu'.

Neacordare de prioritate, popa din sat i-a luat fata si acum e c'un procuror acolo, probabil incercand sa musamalizeze cazul.

Eu sunt la dreaq in Campina, ca ma repezeam acolo

» Post actualizat in 06 Oct 2018 15:01politia nu-i lasa pe ai mei sa faca poze

Stai usor, ce te agiti asa ?

Cat faci de la Campina pana acolo ? Cel mult 30 de min. Daca e cu transformare, oricum dureaza pana fac masuratori, etc, ai timp sa ajungi. Graba ta sau prezenta altor persoane crezi ca invie mortul ? Daca vor sa tergiverseze vor suporta consecintele, fiecare cu raspunderea lui.

» Post actualizat in 06 Oct 2018 16:22

Motocicleta ar trebui sa fie un RSV 1000 negru, nicidecum rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de inviat mortul, ci de a va asigura ca nu "mortul e de vina".
Sunt 181km de aici pana acolo: Baneasa de Giurgiu. Daca tu ii faci in 30 de minute, ma inclin.

Motociclistul, echipat doar cu casca care i-a sarit la impact, a lovit masina in portiera dreapta si a cazut ghemuit langa masina.
10 metri de frana... nu inteleg de ce nu sa ridicat in scarite. Probabil a crezut ca poate sa opreasca la timp.

 

Imediat a aparut si finul popii, de la Bucuresti si incerca sa accentueze vina motociclistului dar a fost huiduit de persoanele de acolo.

 

Au fost ridicate atat masina cat si motocicleta.
Popa e la "explicatii" la Giurgiu

 

 


Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comuna Baneasa, este pe o ruta intens circulata de motociclisti in weekend, si anume: Bucuresti - Giurgiu - Oltenita.

Cum mergi spre Giurgiu, inainte de Daia este un giratoriu langa o troita. Acolo se face stanga spre Oltenita.

Comuna Baneasa, este locul unde s-a intamplat accidentul, mai exact, la iesirea din comuna, sensul spre Oltenita.

Este o capela acolo, construita de popa din bani europeni.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosc si, lasand la o parte meseria pe care o are, mi s-a parut un om cu capul pe umeri si responsabil.

Chiar se plangea ca nu gaseste oameni in sat cu care sa munceasca. Ca le da bani, mancare, bautura si tigari si oamenii prefera sa stea acasa, pe ajutor social.
Nu stiu cum de-a reusit sa faca asta, mai ales ca motociclistul ii venea din fata, e linie dreapta acolo cat vezi cu ochii.

Daca minim ai farul aprins si nu ai 400 la ora, nu EXISTA nu l-am vazut.

Mai era si pe zi.
Poate s-a intamplat la fel cum s-a intamplat cu popa care m-a lovit pe mine, adica avand in vedere ca nevasta-sa era in scaunul din dreapta si in acest caz, popa n-o mai fi fost atent la drum ci la gura nevestii.

Pacat ca uite, a omorat un om si, mai mult de 3 ani cu suspendare nu-i da nimeni. Daca ii primeste si p-aia.
Mai are putin si iese la pensie...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Posibil. Ai mei mi-au spus ca, politistul nu l-a pus sa sufle in fiola.

Popa a suflat in etilotest iar daca nu ar fi facut acest lucru, ar fi fost un 192 cu 2 si 337 cu aplic 38 cp si implicit pedeapsa mult mai mare. Adica nu ar mai scapa doar cu o suspendare. La fel e rezultatul in cazul in care legat de ucidere din culpa se leaga o alcoolemie. Se merge pe expertiza tehnico-judiciara si apoi daca se dovedeste culpa exclusiva a conducatorului auto, la fel ... cu executare. Dar aceste lucruri sunt doar niste ipoteze avand in vedere ca ancheta e acolo, lucrurile s-au intamplat intr-un anumit fel iar noi stam sa dezbatem la rece de la distanta acest subiect.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se perinda televiziunile pe acolo acum.

Babele din sat spun la televiziuni ca n-a fost nici un accident acolo aseara si ca popa e nevinovat.
Mama spune ca popa nici nu s-a aplecat asupra victimei, nici nu l-a bagat in seama, sa stea de vorba cu el, sa incerce oarecum sa-l tina in viata.
Cu alte cuvinte l-a durut in plua, abandonandu-l acolo.
S-a lovit la tampla stanga, cazand pe stanga dupa impact. Impactul la cap l-a omorat si, ma gandesc ca, daca nu-i sarea casca, poate mai avea o sansa.
Plus ca salvarea a venit in 40 de min ceea este absolut incredibil.


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba despre a sta langa el, de a vorbi cu el. Nu sa-l lasi sa moara singur acolo.
Nici eu nu m-as fi bagat sa-l ating cumva, dar macar vorbesti cu el.
Nu l-as fi lasat singur nici o secunda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, frate. Il tii de vorba.

Nu-l lasi sa moara singur.

Nu-l lasi acolo si tu te duci la dreaq la 300 de metri.

Mai esti si popa in sat. Tu esti ala cu morala, cu bunatatea cu prostiile astea.

Si taman tu te comporti ca un jeg.

 

 

Victima se numeste Cezar si este din comuna.

Desi exista un "motociclist" acolo care o arde racing seara cu un moto galben si doar cu casca, din cate mi s-a spus, nu este cel decedat aseara.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...