Sari la conținut

Închiriez CAN AM SPYDER/RS


Florin Daniel

Postări Recomandate

Eu inteleg ca scula ta, pretul si garantia ta, dar chiar crezi ca o sa vina cineva cu 700 de euro in mana sau o sa iti faca transfer 700 de euro pentru garantie?!?! pretul in sine nu e mare, dar treaba cu garantia ... am inchiriat tot felul de vehicule, garantia nu a fost niciodata atat de mare, baza sta in contractul incheiat intre parti.


» Post actualizat in 07 Oct 2018 09:18

Da'....ceva pe.la 50 lei nu gasim ? ...un magarus ceva asa ca pt amarasteni ?

:P

Cine iti mai da tie ceva pe mana bre, eu nici bicicleta nu ti-as da-o :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg ca scula ta, pretul si garantia ta, dar chiar crezi ca o sa vina cineva cu 700 de euro in mana sau o sa iti faca transfer 700 de euro pentru garantie?!?! pretul in sine nu e mare, dar treaba cu garantia ... am inchiriat tot felul de vehicule, garantia nu a fost niciodata atat de mare, baza sta in contractul incheiat intre parti.

» Post actualizat in 07 Oct 2018 09:18

Cine iti mai da tie ceva pe mana bre, eu nici bicicleta nu ti-as da-o :P

 

un singur lucru iti spun:

 

daca intrebi cat costa inseamna ca nu-ti permiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc initiatorul topicului, dar cam la orice cazan am inchiriat eu (masina) a fost garantie 500 de euro, de pe card.

 

Cand am fost cu masina inchiriata de firma, pe contract scria clar ca a fost platita garantie de 500 de euro de catre firma, in avans.

 

La inchiriere de un scuter in Roma, garantia a fost 300 de euro.


Deci mai pe tot locul 'ieuropean' se cere garantie serioasa, si nu un amarat de cativa euroi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-as fi luat pentru o zi, sa vad daca imi place. Ma atrage modelul, dar nu stiu daca m-ar fi avantajat sa cumpar ceva asemanator. Din pacate imi este peste mana sa vin sa il iau. Poate sezonul urmator, daca o sa mai fie valabil.

 

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pitesti2010: Iti aranjez eu sa te dai cu unul. Asta sigur de saptamana viitoare, nu stiu la ce pret. In Pitesti, desigur.

Are 115 CP din ce stiu ... fuge ...

Vedem cum o fi vremea. Ma tenteaza sa fac o tura. O singura conditie ar fi, sa aiba ABS. Tinem legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

are motor 2V sau 3L ????

automat sau manual??

 

 

 

vin si eu :)

 

 

lasa Marius, daca nu apucam anu' asta, ramane pentru la anu'....

oricum, la o inchiriere m-as baga si eu, pretul nu mi se pare exagerat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are motor 2V sau 3L ????

automat sau manual??

 

 

vin si eu :)

 

lasa Marius, daca nu apucam anu' asta, ramane pentru la anu'....

oricum, la o inchiriere m-as baga si eu, pretul nu mi se pare exagerat

2v automat.

tocmai a ajuns aseara de la inchiriere cu o anvelopa taiata.

garantia nu s a oprit insa cel ce a inchiriat a suportat costul anvelopei si a montajului.

in unele situatii (omenesti) garantia se returneaza daca se pot remedia defectiunile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da Marius, ma bag :)

doara stii ca sunt fanul acestei dracovenii ;)

Conform contractului semnat si stampilat bunul sa incredinteaza spre conducere doar celui desemnat in scris. In caz de avarii polita casco v a solicita plata daunelor catre cel care nu a respectat contractul. Asadar in cazul in care cel ce inchirieaza si are daune polita casco nu va cere despagubiri insa in cazul in care se instraineaza bunul mai departe cel care este raspunzator si obligat sa plateasca daunele este cel ce a semnat in contract.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unde scrie ca nu poti adauga in contract , ca utilizator , inca o persoana ??? Intreb in necunostinta de cauza :)

Scrie insa in acest caz inseamna ca este si platitor.

Eu imi asum riscul ca cel ce o inchirieaza o poate da si prietenilor insa si ei trebuie sa isi asumeacest risc. Era doar o remarca sa nu ma certati ce am scris mai sus, atata tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...