Sari la conținut

Cu 3 crai pe creasta Muntilor Baiului


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

Svgobi, Dan, mi-ar fi placut foarte mult insa weekendul asta plec cu familia si cu niste prieteni la Fundata, deci nu pot sa va insotesc.

Maine sau vineri ma gandesc sa merg un pic la Coclau aici in Bucuresti sa mai exersez niste lucruri pe off.

 

Cu siguranta voi iesi in weekendul urmator, 20-21, fie soare fie ploaie, facem un thread separat sa vedem propuneri de traseu, momentan am in minte cam asa:

- Mai sunt niste lucruri frumoase de vazut prin Vrancea (cascada, etc.) la care nu am ajuns, tot pe off.

- Daca o sa fie un weekend cald, o iesire cu ceva de genul 20 de traversari de rauri, aici e mai mult de planuit traseul si holbat la harti, dar am timp.

- Daca ploua atunci ceva prin noroaie (orizontale) si nu foarte departe.

 

Din fericire mai avem destule weekenduri anul asta cu temperaturi pozitive :D sper.

Un lucru e cert, nu intentionez sa iernez prea curand.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

svgobi, eu ma bag, traseul oricum nu il cunosc. Eu sunt oarecum incepator la capitolul offroad, asa ca rugamintea mea este sa ai ceva rabdare cu mine.


Alex, daca vrei sa iesi pe vineri dupa-amaiza pe langa Bucuresti, as fi interesat si eu de o iesire in intervalul orar 16-19.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, atunci o sa mai urmaresc urmatoarele topicuri de pe sectiunea de excursii, poate o sa ma sincronizez cu voi la vreo tura. Daca vrei ceva sugestie de traseu pe langa Bucuresti, mie mi-a placut mult malul Argesului, am mers pe bucata Adunatii Copaceni - Oltenita, dar banuiesc ca si in amonte este la fel de fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

svgobi, eu ma bag, traseul oricum nu il cunosc. Eu sunt oarecum incepator la capitolul offroad, asa ca rugamintea mea este sa ai ceva rabdare cu mine.

Atunci ai grija cu 690-ul ala, raportul putere-masa e foarte mare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Foaarte tari pozele :)).

Motociclete de nota 10.

Auzi, mi se pare mie sau sunt un pic cam grele aceste caprite superbe de 250 kg? Ca vad ca prea se opresc des sa pască iarba.

(pun întrebarea astea ca sa-mi justific de ce nu am nevoie de un v-strom).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am V-Strom de 10 ani (650 8 ani si 110000km si 1000XT de 1,5 ani si 34000km). Recomand V-Stromul din toata inima.

Intr-adevar, daca esti incepator, te descurci cam greu pe un drum ca asta cu bolovani. Daca nu sunt bolovani si noroi pana in gat, se descurca de minune.

Cazaturile toate au fost la opriri sau la viteza prea mica.

Oricum, felicitari ca te-ai descurcat pe urcarile alea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
5 hours ago, igi said:

E gata si filmuletul nostru.

 

Cat de frumoase sunt locurile alea, o incantare sa revad traseul asta, m-am uitat la tot filmuletul.

Deci sa-mi bag am numarat vreo 6, 7 trante cu KTM-ul si Africa Twinul. Spectaculoasa rostogolirea rider-ului cand s-a dus naibii la vale Honda.

 

"apropo asta nu-i traseul" :))))


Bravo ca ati izbavit baieti, si eu ma rugam sa se termine bolovanii aia pe urcare.

Tot asa am urcat si noi pe rand, pe toate portiunile astea.

 

Sunt asa de grele mobrele astea, cum se inclina un pic cum le-ai pierdut..

Cred ca ati slabit cel putin 5 kg.

 

Dar a meritat, ati prins si voi vreme buna si vedere superba spre Bucegi

 

Ce misto e Nexx-ul ala, e primul sau X Wed 2?

 

"Cu negru-n jos" :))))

 

Superb!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...