Sari la conținut

Scuter de 49 cmc inscris la primarie - e voie cu el in Paris?


raluca_carlan
 Share

Postări Recomandate

Acum 38 minute, JUST4TNT a spus:

In 2019 nu merg la PARIS. Am zis. Hai ca anul acesta (2019) toata lumea cu scuter de 49cmc inscris pe primarie sa boicoteze PARISULl!

Ha,ha. In 2017 am fost. Si stiu cum e Parisul ... asa ca nu are rost sa il boicotez! Parisul e minunat, nu se compara cu tabra comunista din Lepsa!

LE: o poza din turnul Eiffel ... asa in ciuda alora care comenteaza pe langa:

DSCF3752.thumb.JPG.f986222b12ae08698343b86866376627.JPG

Si inca o precizare: topicul nu mai e de actualitate. Nu, nu va bucurati, nu am renuntat la Paris. Numai ca firma de inchirieri, ne-a gasit un motorhome cu un garaj ceva mai mare. Unde incape la fix (cu oglinzile demontate) YBR-ica mea. Iar, YBR-ica are numar alb de politie, talon, RCA, carte verde ... tot tacamul. Asa ca nu mai imi fac griji.

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cucoana , matale/ sotul ai pierdut de pe scuter caserola de mici cat te-ai intors 3 km in jurul casei . Daca plecati la Paris pe troscoleta pierdeti pasagerul , ceea ce nici nu ar fi rau daca ar conduce Dl. Carlan. Asa ca lasati visele cu Paris-ul pe scuter si ramineti ancorata in realitate : bonurile la MAN!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Paris se pleaca cu o motorulota. In motorulota vom baga motocicleta (adica trascaleta). Ce sa pierd? Cred ca tu ti-ai pierdut o parte din creier ....

Citeste primul post din acest topic. YBR-ica va fi folosita pentru plimbare din camping in Paris. Ce e asa greu de priceput?

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Nu am avut timp sa citesc topic-ul :).

Atata timp cat ai categoria A sau o alta subcategorie si scuterul este inscrie pe primarie (numar galben) si are RCA si CARTE VERDE valabila in FRANTA (nu e barata) ai voie sa circuli cu el.

Am trecut vama cu scuterul meu de mai multe ori si u a fost nici un fel de problema, nu vorbesc din auzite ;).

Spor,
Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.02.2019 la 22:57, raluca_carlan a spus:

Si totusi stie careva raspunsul la intrebarea mea?

In atatea luni trebuia sa intrebi totusi la ghiseul de inmatriculari.

Am precizat ca am cunostinta din Brasov care a cumparat second hand un Kymco People 50 cc cu numar alb si talon.

Am fost cu el in momentul achizitiei, nu vorbesc din auzite. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum nu poti circula in afara tarii cu numere provizorii, iar cu cele temporare galbene din Germania in afara D, cu tzidula de la primarie sunt convins ca poti circula si pe Calea Laptee! Doar esti cetatean ioropean, ai drepturi! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://treaties.un.org/doc/Treaties/1977/05/19770524 00-13 AM/Ch_XI_B_19.pdf

 

citeste capitolul III si vezi daca indeplinesti conditiile de acolo

 

 

in alta ordine de idei, puteai sa intrebi la Rutiera pana acum, ca sunt 5 luni de cand ai deschis topicul

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...