Jump to content
Sign in to follow this  
SilQ

Grupul Moto de Facebook al fiecarui oras

Recommended Posts

Inevitabilul s-a intamplat, suntem multi pe facebook, e la indemana si popular.

Poate suntem cateva zile intr-un oras si vrem sa iesim cu cineva de acolo sau pur si simplu suntem in trecere si avem nevoie de ajutor, e bine sa cunoastem cel mai mare grup de facebook dintr-un judet. Va invit sa completati lista.

Judetul Cluj: Comunitatea Moto Cluj https://www.facebook.com/groups/464265620311426/

Link

Daca trag astia maine heblu' la feisbuk cum ramaneti? Voi in pom si pomu-n aer!

Sansele sa se traga heblu' la motociclism.ro imi par mult mai mari (si n-ar fi o premiera). Asta o spun in calitate de persoana fara bucifeis!

Am fost surprins sa ma pomenesc sambata in Oradea cu o parada/marș moto, organizata, cu poliție & stuff, in conditiile in care zilnic urmaresc postarile noi de pe forum dar nu citisem despre asa ceva. Am verificat si in sectiunea Bihor nu se postase nimic de ceva vreme. Probabil ca lumea prefera reteaua de socializare.

Edited by john17

Pai da, moartea regelui, bucuria nebunilor!
Ideea era generala.
Pe retele toti sunt motociclisti, pe strada nu vezi pe nimeni. Am fost la Lepsa sambata si nu am intalnit 7 motoare sute de km.
Poate era prea frig, dimineata erau 11 grade si la pranz 20, am citit pe platforme sociale si forumuri ca sub 15 grade nu se merge safe. :-))))))

Sansele sa se traga heblu' la motociclism.ro imi par mult mai mari (si n-ar fi o premiera). Asta o spun in calitate de persoana fara bucifeis!

Am fost surprins sa ma pomenesc sambata in Oradea cu o parada/marș moto, organizata, cu poliție & stuff, in conditiile in care zilnic urmaresc postarile noi de pe forum dar nu citisem despre asa ceva. Am verificat si in sectiunea Bihor nu se postase nimic de ceva vreme. Probabil ca lumea prefera reteaua de socializare.

Da secțiunea "Bihor" e cam moarta, pe grupul de Facebook se mai mișcă ceva . Mai e un grup Facebook "Two wheels Bihor". https://www.facebook.com/groups/279757858775440/ Edited by yoyo_man

Pai da, moartea regelui, bucuria nebunilor!

Ideea era generala.

Pe retele toti sunt motociclisti, pe strada nu vezi pe nimeni. Am fost la Lepsa sambata si nu am intalnit 7 motoare sute de km.

Poate era prea frig, dimineata erau 11 grade si la pranz 20, am citit pe platforme sociale si forumuri ca sub 15 grade nu se merge safe. :-)))))

S-a modificat modificarea, nu se mai merge sub 24, cer absolut senin si de la 10 la 16, in alta ordine de idei, multi motociklisti(Sau posesori de motor, ca mine), pur si simplu muncesc si in week end si nu au timp, dar in rest asa este cum zici.

Dupa mine tipul asta de topicuri trebuie sa fie administrate ca sa se si inteleaga ceva din ele. In sensul ca trebuie introduse in primul post linkurile catre grupuri. In curand o sa existe zeci de pagini si nu o sa se mai gaseasca nimic prin topic.

Asa este, asta se poate face usor, dar sa vedem daca nu face fasss ideea in doo pagini.

Tocmai ti a picat forumu luv, cred ca l a tras nenea de la domenii din priza !!!! Asa ca ce crezi, facebookul e up

Este dom'le, mai ales ca mersul pe net il poti face si iarna si nu costa decat abonamentul la Internet, nu consumabile, nu pericole, totul safe.

Ideea e foarte buna si ideal ar fi ca grupurile sa aiba acelasi trunchi la nume, ex. Comunitatea Moto Cluj, Comunitatea Moto Brasov..pe judete. Sau Comunitatea Motociclistilor din Cluj, Comunitatea Motociclistilor din Brasov, etc.

Tocmai ti a picat forumu luv, cred ca l a tras nenea de la domenii din priza !!!! Asa ca ce crezi, facebookul e up

Q.e.d.! Si, culmea, nici n-a trecut mult de cands-a pus problema :crack:

Poate era prea frig, dimineata erau 11 grade si la pranz 20, am citit pe platforme sociale si forumuri ca sub 15 grade nu se merge safe. :-))))))

Am observat asta si pe vreme buna ;)

Edited by Vallach

Da... m-as bucura ca acest topic sa poata fi moderat in asa fel incat sa pot edita postul meu si sa actualizez linkurile relevante din aceasta discutie. Si da...motociclisti ne putem da si aici si pe facebook la fel de bine asa ca nu e nimic mai presus unul decat celalalt. Idea era alta in postarea mea cu care am deschis acest topic si ma bucur ca se reactioneaza si pozitiv.

PS: Pentru Bucuresti doar acel grup cu 1000 participanti este ? Eram interesat de ceva mai mare. La cluj suntem 3300+ pe Comunitatea Moto Cluj. Hai ca poate aflam unul mai mare in Bucuresti. Stima

Eu nu stiu de niciun grup in orasul meu.

Ce oras? Poplaca?:D