Jump to content
Sign in to follow this  
Altair

Big mouth Connor vs. Khabib

Recommended Posts

Ma mir ca nimeni nu a adus inca vorba de acest spectacol

Iarăși religie. Frate până si in octogon...

E cumva tradițional sa se balacareasca fighterii.

Oricum eu unu nu prea gust lupta la sol.

Khabib daca tot e asa de tare sa stea in doua nu sa se taraie pe jos tinand barbalai in brate.

Dacă va fi din nou meci între ei cred ca McGregor daca reuseste sa nu se lase luat in brate poate câștiga.

Eu urmaresc UFC de foarte multi ani. Conor a luat bataie, dar defensiva lui contra lui khabib a fost cea mai buna dintre toti oponentii lui, mai mult decat atat, e singurul care i-a luat o runda lui khabib in cele 26 de meciuri. Omul e un talent, insa s-au cunoscut cei 2 ani de pauza. Eu nu vorbesc doar din "experienta" mea de telespectator, ci o zic toti cei care au fost luptatori mma, de la Matt Serra pana la Joe rogan si tot asa (care defapt e comentator dar e un analist bun).

Din pacate pe khabib il paste o suspendare de minim 6 luni si nu o sa-l mai vedem prea curand, e posibil chiar sa se retraga.

Connor isi merita soarta . El viata sportiva a lasat.o pe planul 2 de peste doi Ani...era epuizat efectiv iar la sol nu exceleaza . A mai luat bataie la sol .

Ce oligofreni!

Dar daca sunt si platiti pentru asta treaba e buna!

Vezi connor vs diaz 1. Ce rasturnare de meci.El cade fizic pe finalul meciurilor . Daca numa de betii si scandaluri s.a tinut in ultima vreme ....

Strict in cazul de fata, doi luptatori care s-au transformat in maimute dupa terminarea meciului, incercand sa dovedeasca nu stiu ce. Cu toata adrenalina stransa in timpul meciului, nu aveau dreptul sa se comporte asa. Mult circ pentru nimic.

Niste manelisti

Ma bucur CA COnnor si-a luat omorul in ring. De vazut totusi si ce s-a intamplat inainte de meci si cum s-a ajuns la scandal.

Omul era cu fumuri in cal dar la ultima conferinta de presa dinaintea meciului, omul o luase pe ulei.

» Post actualizat in 13 Oct 2018 09:40

Khabib daca tot e asa de tare sa stea in doua nu sa se taraie pe jos tinand barbalai in brate.

Dacă va fi din nou meci între ei cred ca McGregor daca reuseste sa nu se lase luat in brate poate câștiga.

Daca este regulamentar de ce sa nu foloseasca lupta la sol? Connor este slab la sol iar Khabib a profitat de asta.

Iar in afara de asta, firul lui Connor nu s-a rupt la sol ci cand si-a luat lovitura in figura. In meciul asta Connor a fost elementul slab.

Aha

post-12605-0-46266100-1539427497_thumb.jpg

Edited by Robyb

Un circ (la care mă uit și eu) care se vinde!

A se vedea ce sume se învârt în astfel de gale și ce diferențe sunt intre cei care știu să creeze/vândă o poveste, o controversă și cei de practică un sport "tăcut" chiar dacă e dus la desăvârșire!

Adică a fi guraliv în cazul lui Connor e intriga din scenariu. Fără asta zecile de milioane rămâneau în așteptare!

Edited by Tornada

Da, cam aceeasi panarama ca si la box, alt sport adresat Neanderthalienilor.

Ca si-a luat bataie era de asteptat ins m-a frapat Habib ca si-a dat drumul.

In rest nu e alta poveste decat in alte parti, standarde duble, bisericute, bani multi si circ.

Bataia a fost insa OK, lui Habib i-a parut rau ca nu poate sa-si duca treaba pana la capat.

Connor este un maimutoi, pacat de talentul lui si de anii de munca, s-a hotarat sa fie un clown pe bani multi. Asta e doar inceputul, o sa-si mai ia bataie si de altii, daca mai accepta lupte.

Ati vazut Tony Ferguson impotriva lui Anthony Pettis? Mult mai putine vorbe si mult mai multa implicare.

https://www.mma-core.com/videos/Tony_Ferguson_vs_Anthony_Pettis_Full_Fight_UFC_229_Part_1/10244042

» Post actualizat in 13 Oct 2018 14:13

That was funny. Nici Connor nu gusta lupta la sol. Daca ar fi asa de tare insa pe doua picioare nu l-ar fi pus dagestanezul in missionary runda de runda, pana s-a plictist si l-a luat pe la spate :)

Mi-a placut cum a zis Habib dupa meci ca taica-sau o sa-l plezneasca acasa pentru ce a facut acolo :)

Tot circul pe care il face irlandezul este pe bani. Pe multi bani. Si datorita acelor bani castiga atat el, cat si adversarul.

La fel a fost si in cazul meciului cu meyeder. Ce valoare sportiva a avut meciul atata timp cat Mey practic era retras, si McGregor nu luptase niciodata un meci de box profi.

A fost doar circ pe bani. Pe foarte multi bani. Iar daca se cumpara, ei vand.

Dupa "marele scandal" de fapt nimeni nu a depus plangeri. Toti au iesit cu conturile grase. Este teatru, nimic din ce vedem in afara ringului nu e lasat "la voia intamplarii".

Da, cam aceeasi panarama ca si la box, alt sport adresat Neanderthalienilor.

Adica dupa tine, sa stii sa te aperi, este pentru neandertalieni,?Ciudat fff ciudat.

Daca este regulamentar de ce sa nu foloseasca lupta la sol? Connor este slab la sol iar Khabib a profitat de asta.

Ca e ... sa zicem asa mai putin masculin si mai mult metromasculin sa te strângi tare-n brate cu unu transpirat.

Dacă le ai mari si tari stai in doua si nu te tii in brate la odihna... etc.

Daia.

Mie desi nu votez la referendumuri cretine imi place ca un meci de box / mmc sa nu se transforme în greco romane. Ca la greco romane nu imi place sa ma uit.

Adica dupa tine, sa stii sa te aperi, este pentru neandertalieni,?Ciudat fff ciudat.

Nu imi plac sporturile care implica violenta, bataie. Sigur, este o parere personala.

Ca e ... sa zicem asa mai putin masculin si mai mult metromasculin sa te strângi tare-n brate cu unu transpirat.

Dacă le ai mari si tari stai in doua si nu te tii in brate la odihna... etc.

Daia.

Mie desi nu votez la referendumuri cretine imi place ca un meci de box / mmc sa nu se transforme în greco romane. Ca la greco romane nu imi place sa ma uit.

Aia e ca nu prea stau in doua si cam alearga/danseaza in ring ca niste pixde la Dancing with the Stars. Si atunci vine unul ca Habib si ii arata cum miroase testosteronul. Dintre aia doi nu exista dubii care este metrosexualul, din pacate.

Do_IzS8U0AAckR-.jpg

Barbat a fost si asta pana sa dea de bani exact ca multi altii si la fel cum o sa se schimbe si inapoiatul ala mintal cu religia.

Sunt fan kickboxing, mma si toate sporturile de contact.

Imi place de McGregor, chiar daca e echivalentul cocalarului perfect.

Tot timpul aud aceeasi chestier, ca gura mare, ca numa' show, etc. Putini se gandesc ca este un om care a avut contact numai cu sportul, numai cu batai si betii si oameni care nu s-au prea dus la scoala. Nu inteleg, sincer, ce pretentii ati avea, sa deseneze unicorni si sa scrie corect gramatical? Am vazut chestia asta si de multe ori in Ro, oameni care au stat o viata intreaga in atelier si fac niste chestii imposibile, iar altii care nu stiu sa se lege la sireturi le reproseaza ca nu stiu sa se exprime/scrie correct.

Oamenii sunt platiti cu o grama' de bani sa se bata si sa faca show si asta fac, cum stiu ei mai bine. Acum ca nu se bat in autodictari, na, e de inteles.