Sari la conținut

Poiana Brasov 13.10.2018 (etapa VTM)


Minu
 Share

Postări Recomandate

Salutare, merge maine careva la Poiana Brasov la etapa de Viteza in Coasta?Plec in jur de 10.30 din Ploiesti (benzinaria Lukoil Km 6-Dn1) trebuie sa fim acolo intre 12 si 13 cand e pauza dintre antrenamente si concurs.

Stilul de mers:flexibil, atat timp cat nu implica depasiri la noroc pe viraje.

Traseul:Dn1 (pe Cheia cred ca facem mai mult).

Telefon:0720033376 Cosmin

Ora:10.30 (voi incerca sa fiu punctual avand in vedere ca sunt la o nunta)

Vremea inca tine cu noi iar la munte este ok, tocmai ce am fost azi o fuga Ploiesti-Cheia-Bran-Rucar-Targoviste-Ploiesti iar peisajul e de vis.

post-43306-0-82027200-1539453669_thumb.jpeg

post-43306-0-80675000-1539454323_thumb.jpeg

post-43306-0-35449600-1539454341_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, tentant! Doar ca daca as merge as vrea mai devreme... Problema mea e ca sunt rupt de oboseala si acum ma dor toate alea... Vad cum ma trezesc maine!

Ai in minte un loc anume de unde sa vezi proba? Ca, dupa mai multe variante, eu prefer linia dreapta de la intermediar unde ai avantajul de a putea urca pe str Nisipului (parca, pe langa spitalul tbc) si cat e circulatia inchisa.

Dn1 clar! Lukoil km 6? Unde e asta? Ca eu il stiu doar pe cel din Barcanesti :huh:

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme nu prea am cum, ca sunt la nunta acum si vin spre dimineata acasa.Si oricum daca pleci putin mai devreme e drumul inchis de la 8 dimineata cred pana la 12 si nu poti urca cu motorul.Eu cred ca voi sta in prima linie dreapta dupa platoul din Poiana, ma duc dupa niste amici tin Targoviste, depinde de ei unde se aseaza.

E benzinaria de langa acel Petrom de la Km6 langa Metro.

 

DiarM:Posada, Poiana, etc. si pe acolo avem parte de peisaje misto ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, iesirea din Ploiesti spre Bv. Nu stiu unde e luk, dar petromul il stiu.

Care platou?! Ultima linie dreapta a probei e la troita, dupa parcari. Si am zis, unde stau eu de regula pot ajunge si cu circulatia inchisa venind pe o strada care inteapa drumul poienii din lateral.

Vedem ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, e tot pe Dn1 cu 100m pana in el, prefer acolo pt ca Petromul ala e mereu acglomerat: https://www.google.com/search?source=hp&ei=cEXCW7DWJ6fkkgXcgogI&q=lukoil+centura+ploiesti&oq=&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.1.0.35i39l5.0.0..5898...1.0..0.0.0.......0...........5.CKbhT-Ac2vg#istate=lrl:iv&rlimm=6067595218512128413

 

Sus pe platou imediat dupa parcari e o linie dreapta, acolo am stat si anul trecut, dar depinde unde se aseaza amicii mei.

Eu la 10 si ceva voi fi in benzinarie iar la 10.30 plec.Daca e ceva ai nr. meu, ma poti suna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Aproape ca renuntasem la idea deplasarii la "finala". Care e posibil sa fie jucata deja, Răduț a spart azi motorul si numai o minune il poate aduce maine la start.

Vezi ca, acum vreo luna, am ajuns de la nunta acasa la 4.30, iar la 9 eram in omv-ul de langa casa sa plec la Voina cu niste baieti! Asa ca nu e scuza cu nunta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...