Jump to content
Sign in to follow this  
senin

Vand Honda Dominator(Scrambler)

Recommended Posts

650 cmc,50 CP,inmatriculat,stare f buna,fabricatie 92,aproximativ 50 000 KM(a fost inlocuit km),consumabile noi,nu are modificari la cadru,doar modificari de design,in afara motorului restul componentelor sunt noi.Set roti originale de rezerva.Vopsit cadru si componente in camp electrostatic.

Pret 3700 EUR

Se poate vedea in Braila.

Tel. 0744 541 296

post-71559-0-49814500-1539597300_thumb.jpg

post-71559-0-40691400-1539597312_thumb.jpg

post-71559-0-47327700-1539597329_thumb.jpg

post-71559-0-46712500-1539597408_thumb.jpg

post-71559-0-08260600-1539597505_thumb.jpg

Vad ca ai facut din uratenia aia de Dominator o motocicleta superba. Cand am citit textul ma gandeam ce nebun vrea 3700 de euro pe un Domi' din '92, dupa ce am vazut de fapt in poze ce se vinde deja ma gandeam ca as cumpara-o eu. De fapt, ptiu drace, stai cu ea departe, ca nu vreau sa mai cumpar inca o motocicleta, nu fac colectie :D

Tentatia e mare. Prea mare.

frumoasa lucrarea! :)

Pret 3700 EUR

:crack: :crack: :crack:

PS. ar fi bine sa mentionezi de ITP, fiscal, daca esti proprietar sau nu in acte...

PS. ar fi bine sa mentionezi de ITP, fiscal, daca esti proprietar sau nu in acte...

erai bun de moderator :crack:

» Post actualizat in 15 Oct 2018 11:21

Foarte smechera jucaria.

Dintr-o mie de euro vei scoate ceva profit dar si munca cred ca a fost pe masura sa o aduci la stadiul asta. Frumoasa foc, seamana cu Ducati Scrambler

Îi fii tu bun ca designer, dar ca fotograf ești ”varză”. 5 poze din care 4 doar pe dreapta?

Nu că m-ar interesa să o cumpăr și oricum am văzut-o și pe stânga prezentată în revista MOTOEXPERT acum vreun an cu interviul tău și deja atunci m-am minunat cât de frumoasă se poate face o Dominator.

Felicitări și succes la vânzare

Edited by Dr_krl

Îi fii tu bun ca designer, dar ca fotograf ești ”varză”. 5 poze din care 4 doar pe dreapta?

Nu că m-ar interesa să o cumpăr și oricum am văzut-o și pe stânga prezentată în revista MOTOEXPERT acum vreun an cu interviul tău și deja atunci m-am minunat cât de frumoasă se poate face o Dominator.

Felicitări și succes la vânzare

Interviul era cu cel care a facut-o :D Cu Nelu Chesaru. de vandut o vinde proprietarul actual.

E la moda prostia, cumpărăm fiare vechi si le vindem de noi. Nu e nici arta nici pasiune , e un (cuvant urat) de bussines.

E la moda prostia, cumpărăm fiare vechi si le vindem de noi. Nu e nici arta nici pasiune , e un (cuvant urat) de bussines.

Ai mâncat ceva stricat?

Ma bag si eu, ca ma stiu cu Nelu, cel care a creat acest scrambler.

Fierul ala vechi de care zice omul a fost desfacut bucatica cu bucatica, pus la punct, apoi s-a modificat tot ce s-a putut pe partea estetica si functionala. Daca s-ar socoti doar manopera, ar ajunge de-un concediu prin Europa. Nu stiu cu ce pret a dat-o Nelu (ma pot interesa, totusi), dar 3700 pe un motor premiat si unicat nu mi se pare o avere. Mai ales pentru impatimitii genului. Iti place- marci banul. Nu-ti place, treci mai departe.

Ai mâncat ceva stricat?

E stricat el,nu mancarea.

Deși nu sunt adept cafe racer sau scrambler, această motocicletă cred că este armonios lucrată și frumoasă. Dacă o compari de ex. cu RnineT, asta mi se pare mult mai echilbrată și reușită. Chiar dacă e mult mai veche.

Motocicleta are ITP valabil si nu sunt modificari care sa ingreuneze obtinerea la expirare.Sunt proprietar in acte,se poate scoate fiscal oricand.

post-71559-0-92802200-1539680207_thumb.jpg

post-71559-0-47448600-1539680241_thumb.jpg

post-71559-0-12801000-1539680266_thumb.jpg

post-71559-0-79490900-1539680277_thumb.png

Poti estima la ce greutate ajuns ?

Fain atelajul :)

a scris Nelu pe undeva că ar fi cu 28kg mai ușoară și mai maevrabilă datorită roții față R19,

mai eficientă pe frânare.etc. ;)

Edited by ovideu

Deci ~135kg la gol. Greutate de SM. Cu un mic upgrade la furcă și frâne, ar fi și distracție maximă.

Oricum, arată bine iar prețul e bun.

Motocicleta are ITP valabil si nu sunt modificari care sa ingreuneze obtinerea la expirare.

Dimensiunea diferita a rotii fata n-o fi? :huh:

Daca se intampla sa vrea roata pe 21,cum am spus ,exista rotile originale si se poate inlocui cea de pe fata.

Greutatea a fost redusa,cum a zis cineva mai sus,cu 25-30 kg.

De curiozitate doar, cum a ajuns la 50cp?

Care e viteza maximă? :D

Nu cred că este atât de relevantă puterea la motocicletele astea. Inițial avea vreo 45, a mai câștigat câțiva cu filtrul ăla de aer + evacurile permisive, au mai evadat câțiva în cei 26 ani de viață... Doar un dyno ți-ar mai spune exact cât are - și asta doar la roată. Iar puterile din documente sunt cele de la arbore.