Jump to content
Sign in to follow this  
Born-confused

KTM RC 125 2016

Recommended Posts

Preț: 3400€ (include TVA 19% deductibil)

Se vinde următorul motor, un KTM RC 125, cu aproape 5900km efectuati, achiziționat in Octombrie 2016 de la KTM Dementor de nou (MSRP ~4600€), împreuna cu piese KTM PowerParts achiziționate adițional:

-stickere pentru protecție împotriva zgârieturilor (Tank Protection Sticker #905.07.914.000 - 28€)

-Crash pad-uri fata + spate (Front & Rear Crashpads #901.09.945.000 - 38€x2=56€)

-Șa ergonomica, mult mai confortabila decât cea originala (Ergo Seat #905.07.940.000 -145€) => 230€ pentru piese

Motorul se vinde, deoarece împlinesc 18 ani și doresc sa trec la cat. B. Nu a fost rulat niciodată iarna, nu a fost căzut niciodată și a stat întotdeauna in garaj pe timpul verii, iar iarna inclusiv in casa, după cum se poate vedea in ultima poza, pentru a nu apărea nicio defecțiune la baterie. Dețin toate accesoriile cu care a venit, cartea service cu toate reviziile efectuate la KTM Dementor, iar la cerere pot trimite poze pe privat cu toate documentele dorite (talon, asigurare etc.). Rodajul a fost făcut după recomandările manualului, nu a trecut niciodată de 6k rpm, niciodată nu a fost turat cu motorul rece sau suferit vreun abuz de orice fel.

Motorul poate fi văzut și probat oricând in Buzău. Prețul afișat conține TVA deductibil și este negociabil. Ofer spre vânzare și echipament potrivit pentru o înălțime de 175-185 cm. Pentru orice fel de întrebări sau poze cu motorul, nu ezitați sa îmi dati mesaj aici sau sa ma sunați după ora 15:00 la 0743236318.

post-94804-0-19010300-1539853206_thumb.jpeg

post-94804-0-66041100-1539853229_thumb.jpeg

post-94804-0-60826900-1539853252_thumb.jpeg

post-94804-0-87097400-1539853330_thumb.jpeg

post-94804-0-01677900-1539853345_thumb.jpeg

post-94804-0-33167800-1539853359_thumb.jpeg

post-94804-0-31864900-1539853376_thumb.jpeg

post-94804-0-58139700-1539853390_thumb.jpeg

post-94804-0-41817400-1539853403_thumb.jpeg

se ridica intr-a 5a ? :crack:

Motorul se vinde, deoarece împlinesc 18 ani și doresc sa trec la cat. B.

pai cum? :eek:

nu mai faci A2 ?? :-L

Faina piesa, spor la vanzare! :mexicanwave:

PS. daca ai fi pus anuntul in iulie, il luam eu..... asa am luat deja un gixer de 125....

Edited by apriliacluj

PS. daca ai fi pus anuntul in iulie, il luam eu..... asa am luat deja un gixer de 125....

Atunci ai implinit 16 ani? Sa ma chemi la majorat!

» Post actualizat in 18 Oct 2018 09:51

Preț: 3400€ (include TVA 19% deductibil)

Faina jucaria.

Doamne ce faina e poza aia cu bradul , moto si araiul :) inca putin si vin sarbatorile :)

Spor la vanzare! Foarte frumusel!

Atunci ai implinit 16 ani? Sa ma chemi la majorat!

buna asta Metale! :10:

....era pentru Fi-miu, el a implinit 16 ani...

se ridica intr-a 5a ? :crack:

Din păcate, nu, are numai 15 cai.

pai cum?

nu mai faci A2 ??

Faina piesa, spor la vanzare!

Mulțumesc mult! Mi-aș fi dorit sa fac A2 și sa trec la un Ducati 796, însă riscurile sunt prea mari pentru mine, mi-au ajuns cei 5900km pe a mea.

Atunci ai implinit 16 ani? Sa ma chemi la majorat!» Post actualizat in 18 Oct 2018 09:51

Faina jucaria.

Mulțumesc!

Doamne ce faina e poza aia cu bradul , moto si araiul :) inca putin si vin sarbatorile :)

Spor la vanzare! Foarte frumusel!

Mulțumesc mult!

Da ce făcuși bre?

Da ce făcuși bre?

Personal, nu îmi mai pot asuma riscurile pentru motocicleta, indiferent de cât de “tari” sunt senzațiile. Am avut 15hp cu ABS, am concluzionat ca 90 fara (796 de mai sus) sunt prea mulți pentru mine. In plus, RC-ul a fost o soluție pentru o naveta zilnică și și-a scos banii (pana acum 2 luni nu exista autobuz unde stau eu), A2 ar reprezenta o cheltuiala nefondata din banii părinților, întrucât ma voi muta in scurt timp. Când voi fi in stare sa îmi plătesc măcar mâncarea, ma voi gândi la cat. A.

Când voi fi in stare sa îmi plătesc măcar mâncarea, ma voi gândi la cat. A.

Mai baiatule, ai tot respectul meu!

Felicitări pt gândire, succes in a ajunge in punctul in care sa fii independent financiar și sa poți sa dai de A, dacă o sa mai vrei.

Op cand e ziua ta? Nu ne inviti la petrecere? Stim ce sa iti luam cadou :)

Gandesti matur si te-au educat foarte bine ai tai, sa fiti fericiti! You rock!

Mai baiatule, ai tot respectul meu!

Mulțumesc mult!

Felicitări pt gândire, succes in a ajunge in punctul in care sa fii independent financiar și sa poți sa dai de A, dacă o sa mai vrei.

Mulțumesc pentru aprecieri!

Op cand e ziua ta? Nu ne inviti la petrecere? Stim ce sa iti luam cadou :)

Gandesti matur si te-au educat foarte bine ai tai, sa fiti fericiti! You rock!

21 Noiembrie. Dacă aveți drum prin Buzău, dau o bere, bineînțeles. Mulțumesc de aprecieri!

Notez si tin minte:)

Cand o duamna se autoinvita la tine , nu o dai inainte cu bere ,ci eventual cu durex sau ceva de profil :peace:

Greșeala mea, nu am observat ca o doamna a postat acel comentariu :). In plus, intenția era sa ma adresez la plural pentru toți cei care văd acel comentariu.

Cand o duamna se autoinvita la tine , nu o dai inainte cu bere ,ci eventual cu durex sau ceva de profil :peace:

Se vede ca esti un bou

Puteam sa raspund in mai multe feluri, am ales sa iti explic cum esti. In cazul asta, asteptarile tale au fost diferite si pre setate cumva iar eu nu am vreo vina, asta nu inseamna ca am iq pe minus dupa cum nu inseamna ca esti bou tot timpul.

Cu fața spre rasarit

Si cu fundul dezvelit,

Nu e greu de presupus

Ce-o sa-ti intre din apus...

Asta ca tot ai batut un apropo de autoinvitare.

Edited by john17

Dvs mr john aveti multa poezie in suflet..nu as putea sa ma supar mai ales ca nu asta statea la baza discutiei anterioare. Dar daca tuturor li s-a parut ca a fost o autoinvitatie, ma duc sa ma culc precum zicala..totusi pe 21 noiembrie nu o sa fiu la buzau in schimb o sa fac o urare aniversara :)

Buzău,

Hău, hău...

» Post actualizat in 22 Oct 2018 07:03

N-am gasit alta rîmă :P

Edited by john17

Puteam sa raspund in mai multe feluri, am ales sa iti explic cum esti. In cazul asta, asteptarile tale au fost diferite si pre setate cumva iar eu nu am vreo vina, asta nu inseamna ca am iq pe minus dupa cum nu inseamna ca esti bou tot timpul.

Dar nu te mai satura dumnezeu sa mai tot comentezi pe toate topicurile si sa te bagi in seama?

Plus ca...ORI NOTEZI ORI TI MINTE?

Ribo, faci greseli gramaticale si nu stiu de ce de la tine aveam asteptari mai mari din punctul asta de vedere, 2 legat de cum cand ce postez eu ar trebui sa fie ultima ta grija pe lumea asta. Postez ce vreau cand vreau si cum vreau, daca te simti ofensat poti sa ma adaugi pe lista de ignore si treaba e ca si rezolvata. Imi place sa te ajut sa gasesti solutia cea mai buna dupa cum observi.

Altfel, o pun pe seama tineretii tale si dorintei tale de a avea un meci cu mine. Nu cred ca te tine.

Edited by Flower-Power

...... faci greseli gramaticale si nu stiu de ce de la tine aveam asteptari mai mari din punctul asta de vedere,

............. solitia.............

........... rineretii................

idem :crack:

desi stiu ca postezi de pe telefon, iar I si U, R si T sunt vecini ;)

Astea erau typo errors , mi-am editat textul.

» Post actualizat in 22 Oct 2018 08:48

Merci pentru notificare..