Sari la conținut

Accident Sinersig 28 oct 2018


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Dar de motociclistul fara permis nu spune nimeni nimic?

Cand am postat linkul nu aparuse inca update-ul respectiv in articol. Oricum, in zona sunt destui "minoritari" si se vedea din poze numarul de "Spanea", sansele erau mari sa nu aiba carnet, sa nu aiba acte la motocicleta etc.

Oricum, de pe acest forum am aflat ca nu iti trebuie permis ca sa fii considerat motociclist ;) Deci cui ii pasa de fapt de update-ul ala nesemnificativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca situatia reala, daca ar fi sa o aflam, peste 20% din motocicletele care circula pe strada sunt fara acte.

 

Cunosc personal cateva cazuri, si sunt aparent "oameni seriosi".

 

Imi amintesc acum vreo 3 ani cand vroiam sa imi schimb motocicleta, vazusem un hornet pe olx la un pret foarte competitiv pentru anii ei. Cand l-am intrebat pe ala de acte "dar la ce iti trebuie dom'le acte? te dai cu ea asa. Pe cine intereseaza actele? :)) "

 

Am inteles ca in partea de sud a tarii au devenit mai rigurosi. Eu nu am fost decat odata mergand pe moto, si atunci nu mi s-au cerut actele. Am fost doar avertizat verbal cu privire la o neconformitae si lasat sa plec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...