Sari la conținut

Accident pe A3


RobertCtin
 Share

Postări Recomandate

Salutare.
Poze preluate de pe un grup Facebook.
Detalii mentionate in comentarii:

 

Motorul era praf . Salvarea il resuscita , pompieri la fata locului .
Eram in autocar si nu am apucat sa vad nr din pacate
.

 


Cine cunoaste detalii, sa scrie, eventual daca se poate ajuta cu ceva, in vreun fel.

 


» Post actualizat in 28 Oct 2018 14:39

A aparut si un articol intre timp:

https://www.ziarulincomod.ro/accident-grav-intre-doi-motociclisti-la-intrarea-pe-a3-un-tanar-decedat/

Accident grav pe autostrada A3, Ploiești-București, între două motociclete! Accidentul s-a produs la intrare pe autostradă, dinspre Ploiești, după podul peste DN 1, pe sensul spre București, transmite ISU Prahova, care intervine la fața locului.

Unul dintre motocicliști, în vârstă de aproximativ 30 de ani, a fost declarat decedat. Cel de-al doilea motociclist a suferit multiple traumatisme și va fi transportat la un spital din capitală cu un elicopter SMURD.

Traficul este blocat complet pe sensul de mers către București.

post-86391-0-10520600-1540737362_thumb.jpg

post-86391-0-74525500-1540737372_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocmai ce am trecut pe acolo cand ne intorceam de la mare, initial am crezut ca e vb de vreun cal mort, era ceva acoperit pe sensul PL-Buc noi mergand in sens invers si fiind si intuneric nici prin cap nu mi-a trecut trecut ca s-a ntampla asa ceva acolo, un baiat am inteles ca e din Bucuresti, autostrada spre Bucuresti e inchisa..... RIP :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce s-a intamplat, culmea e ca pe baiat l-am cunoscut acum mai bine de 7 ani, adica nu era un incepator, mergea destul pe motor...era si coleg cu noi pe forum aici si dezvolta un proiect pentru siguranta noastra...........RIP Marius :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi-le asta celor care au filmat pe acolo, cred ca erau cu o masina ceva din cate am observat si eu la randul meu.

Da, ma , la aia din masina ma refeream, doar nu la tine?! Scuze daca s-a inteles gresit.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Marius, din spatele proiectului ridesafe.eu :(

Marius Mitroi?

Daca este asa, ce crunta ironie a sortii, sa dezvolti aplicatii care sa ajute motociclistii in caz de accident si tu sa mori in accident moto!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius Mitroi?

Daca este asa, ce crunta ironie a sortii, sa dezvolti aplicatii care sa ajute motociclistii in caz de accident si tu sa mori in accident moto!!

Posibil sa fie el. Pff, chiar zilele trecute am căutat topicul cu ridesafe sa vad când se lansează. Păcat.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marius Mitroi?

Daca este asa, ce crunta ironie a sortii, sa dezvolti aplicatii care sa ajute motociclistii in caz de accident si tu sa mori in accident moto!!

Despre el este vorba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu vb de acel parapet ,,protector”, de pe autostrazi si mai nou de gardul despartitor prin Bucuresti.

 

Oare cand le monteaza, nu exista in toata birocratia asta o hartie care sa intrebe daca sunt safe pentru motociclisti?!

 

Pacat ca din nefericire, ne preocupa mai mult hate ul, decat sa creeam o asociatie a motociclistilor din Romania, care sa-si impuna punctul de vedere ori de cate ori este nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu exista!

La austrieci pe dn-uri in curbele stranse parapetii au protectii de cauciuc speciale pentru motociclisti. Iar pasurile alpine asfalt special, tot pentru motociclisti. Dar la aia ca sa intri pe un TF te costa 10-30 de euro de mobra. La noi daca ar face asa ceva pe TF cu taxa cu tot ar sari lumea de curr in sus!

Cat despre asociatie, cu cat suntem mai multi, cu atat mai imposibil de facut una eficienta. Ai auzit tu de vreo asociatie romaneasca a soferilor de autoturisme?! Nu, pentru ca sunt din ce in ce mai majoritari (scuze de formulare) cocalarii si prostii printre automobilisti. La fel e si cu motociclistii. Cand erau putini, parca mai greu te incurcai de ei prin trafic, printre masini. Acum, cu cat sunt mai multi, cu atat mai des dau de ei pe strazi. Cat crezi ca-i intereseaza pe astia o asociatie?!

 

Fara legatura cu accidentul asta, scuze de off.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba despre Marius Mitroi de la Ridesafe. Nu mai imprastiati informatii false. Este vorba despre Marius Mitroi Viorel. Un baiat din Bucuresti cu GSXR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nubyan:Ai mai multe informatii te rog?Eu am inteles ca era vorba despre Marius Mitroi si mai multi mi-au confirmat ca despre el e vb. dar daca tu zici ca nu e el se pare ca m-am inselat si-mi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...