Sari la conținut

Accident pe A3


RobertCtin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

La austrieci pe dn-uri in curbele stranse parapetii au protectii de cauciuc speciale pentru motociclisti. Iar pasurile alpine asfalt special, tot pentru motociclisti. Dar la aia ca sa intri pe un TF te costa 10-30 de euro de mobra. La noi daca ar face asa ceva pe TF cu taxa cu tot ar sari lumea de curr in sus!

 

ă... nu chiar. Uite, Grossglockner. Stalpisori de beton si hău imediat dupa, sute de metri de hău.

 

post-40351-0-07682800-1540798000_thumb.jpg

 

In rest, perfect deacord cu taxarea, as prefera sa platesc 30 euro sa urc TF-ul pe asfalt curat, sa opresc intr-o parcare amenajata, sa pot sa-mi las echipamentul in lockere si sa mananc undeva civilizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica nu erau Imperium.

Am auzit si eu mitul cu Imperium, sa speram ca nu este adevarat!

Mitul imperium nu il stiam ,dar i-am intalnit la CT la o înmormântare, ei veneau de undeva din sudul litoralului, liderii tot ziceau ca au tras bine din sticla pana dimineata, ca sunt încă "loviti" de aburi si ca mai au drum lung dupa. Probabil veniseră la inmormantarea baiatului doar să aibă timp să se trezească. Acum aud ca uzual fac accidente. Este trist, dar dupa ce i-am cunoscut nu mai e de mirare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitul imperium nu il stiam ,dar i-am intalnit la CT la o înmormântare, ei veneau de undeva din sudul litoralului, liderii tot ziceau ca au tras bine din sticla pana dimineata, ca sunt încă "loviti" de aburi si ca mai au drum lung dupa. Probabil veniseră la inmormantarea baiatului doar să aibă timp să se trezească. Acum aud ca uzual fac accidente. Este trist, dar dupa ce i-am cunoscut nu mai e de mirare.

Probabil fusesera la baiatul asta: /index.php?/topic/754215-accident-valul-lui-traian-constanta/?hl=constanta

A fost ceva discutie aprinsa pe pagina de facebook a Imperium. Ei pareau ferm convinsi ca motociclistul era posesor de permis, in timp ce Politia Romana (prin prisma presei) era de alta parere.

 

Din ce posteaza pe FB si din cum i-am cunoscut eu acum un an si ceva, pareau oameni seriosi. Poate ne lamureste @john17, daca tot s-a dat cu ei mai recent decat mine.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stim pana la urma care e stirea corecta? 10 motociclete implicate...doar 2 defapt? Mi se pare ireal sa faci accident pe autostrada....intre doua motociclete....sau au fost implicate si masini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, si "pala de vant" cred ca a fost singura din ziua de ieri! ca sa nu mai zicem ca trebuie sa fie destul de serioasa ca sa destabilizeze pe trotineta ori la acalmia de ieri e cam greu de crezut. tind sa dau vina pe neatentie la mersul in coloana si nererspectarea unei distante safe intre rideri.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Repet, nu grupul Imperium a fost pe A3!

Am iesit de cateva ori cu Imperium, dpmdv au fost ok. Nu perfecti, dar e imposibil sa controlezi zeci de motociclisti, mai ales ca este un grup eterogen. Oricum de departe cel mai civilizat grup cu care am mers in ceea ce priveste deplasarea in coloana. La Constanta am fost cu ei anul trecut in septembrie la inmormantarea unui baiat care facea parte din smurd, cred ca la acel eveniment s-a facut referire.

Revenind la subiect, in filmarea aia din masina am vz doar motoare sport. Banuiesc ca nu se vor face publice prea multe detalii, omerta functioneaza.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, era mai veche întâmplarea, posibil sa fie de anul trecut, trece timpul repede. Aici am inteles din start ca nu ar fi ei, făceam doar o paralelă. Atunci au zis cativa singuri ca sunt "loviti" de alcool ca doar nu i-am întrebat eu. In rest, părea un grup bun. Păcat ca sunt si uscături.

 

Multi se dau pe mobre, chiar cu un grup mare, dar e posibil ca unii sa fie "sprițuiți" ceea ce nu ar trebui sa aiba nici o legatura cu motociclismul sau cu alte vehicule pe drumuri publice.

 

In grup de vitezane, accidentele pot aparea usor din viteza + neatentie sau dintr-o apropiere la care "pala de vânt" face diferenta !!

 

RIP pt cel care s-a dus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe FB: Un tânăr de 30 de ani a murit şi altul a fost rănit grav, duminică, în urma unui accident care a avut loc pe Autostrada A3, între Ploieşti şi Bucureşti, traficul rutier spre Capitală(16:47) fiind blocat.

Potrivit ISU Prahova, accidentul s-a produs pe A3, la intrarea pe Autostradă dinspre Ploieşti, între doi motociclişti.

În urma impactului, unul dintre motociclişti, în vârstă de 30 de ani, a fost declarat decedat.

La faţa locului a intervenit un elicopter SMURD care a preluat cea de-a doua victimă, un bărbat, care are mai multe traumatisme, starea lui fiind gravă. Acesta va fi dus la Spitalul de Urgenţă Floreasca.

 

Cred ca a fost un incident genul cursei de MotoGP de duminica, unu cu mana pe gaz, altul cu mana pe frana pe aceasi parte a benzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru din ce in ce mai rar pe forum.

Acum o fac din respect pentru un om care acum nu mai este printre noi.

Asa cum am facut-o mereu pe acest gen de topixuri, fac in apel la respect și la liniște.

Dac vrei să-ți arăți compasiunea sau parerea de rau, fa-o in liniste, pintr-un simplu RIP.

 

Odihneste-te in pace copile si veghează asupra noastră de acolo de sus.

 

RIP VALI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ă... nu chiar. Uite, Grossglockner. Stalpisori de beton si hău imediat dupa, sute de metri de hău.

 

attachicon.gifG0032436.JPG

 

In rest, perfect deacord cu taxarea, as prefera sa platesc 30 euro sa urc TF-ul pe asfalt curat, sa opresc intr-o parcare amenajata, sa pot sa-mi las echipamentul in lockere si sa mananc undeva civilizat.

Daca nu ma insel Glocknerul nu intra la DN-uri, adica la urmatoarea categorie de drumuri dupa autostrazi. Oricum, cand am fost eu pe el asfaltul era impecabil si “am polizat capetele de ghidon” desi plouase.

Oricum drumurilenalpine la ei intra practic intr-o categorie aparte. De-aia au si taxa.

» Post actualizat in 29 Oct 2018 18:39

Intru din ce in ce mai rar pe forum.

Acum o fac din respect pentru un om care acum nu mai este printre noi.

Asa cum am facut-o mereu pe acest gen de topixuri, fac in apel la respect și la liniște.

Dac vrei să-ți arăți compasiunea sau parerea de rau, fa-o in liniste, pintr-un simplu RIP.

Odihneste-te in pace copile si veghează asupra noastră de acolo de sus.

RIP VALI.

Gabone, inteleg ca stii ce si cum s-a intamplat... N-ar avea de invatat cate ceva unii incepatori de p-aici daca ar sti ceva amanunte? Nu totul, doar cate ceva... Zic si eu...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tot respectul pentru cel care a decedat, eu chiar imi doresc sa aflu cum s-a intamplat accidentul.. in felul acesta putem sa invatam si noi ceva dar totodata sa le aratam si noilor veniti pe strazi: Asa NU!

R.I.P. Vali!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot o dati inainte cu "sa invatam din fiecare accident, din dinamica lui, bla bla bla".Vreti balacareala pe forum dupa care sa sustineti ca ati invatat ceva si ca ii veti invata pe altii? Hai lăsați-o balta. Va place cancanul dar va fofilati dupa texte ieftine.

 

Vreti sa aflati cu adevarat pt voi insiva? Pai cautati,in mediul online si nu numai, persoane apropiate protagonistilor si trageti-i de limba. Sau cautati-i personal pe accidentati/decedati si aflati informatiile "la prima mana". Aveti cwoaie si interes sa faceti asa ceva? Nu prea cred. Sunteti patetici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot respectul Gabone, aici nu e bocitoare, aici incercam sa intelegem ce s-a intamplat si cum putem evita pe viitor astfel de situati! pacat de baiat si de ziua frumoasa care s-a incheiat tragic!

in alta ordine de idei va prezint o solutie pentru accesul pe autostrada cand intrarea este blocata. de pe centura ploiestiunui se poate accesa drumul 101d pe langa Adeplast. astfel aveti acces la km68 parca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot o dati inainte cu "sa invatam din fiecare accident, din dinamica lui, bla bla bla".Vreti balacareala pe forum dupa care sa sustineti ca ati invatat ceva si ca ii veti invata pe altii? Hai lăsați-o balta. Va place cancanul dar va fofilati dupa texte ieftine.

Vreti sa aflati cu adevarat pt voi insiva? Pai cautati,in mediul online si nu numai, persoane apropiate protagonistilor si trageti-i de limba. Sau cautati-i personal pe accidentati/decedati si aflati informatiile "la prima mana". Aveti cwoaie si interes sa faceti asa ceva? Nu prea cred. Sunteti patetici.

Da’ nu vrei tu mai bine sa cauti in online alte siteuri si sa ne lasi pe noi sa spunem fiecare ce are de spus indiferent de subiect?! Ca ce chestie te apuci tu sa ne iei de urechi pentru parerile noastre despre ceva?! Oi fi si tu vreun mic Ceausescu!

Hai joc de glezne!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rubrica asta are subtitlul "sa invatam din greselile altora". Rubrica de comemorari este mai sus pe pagina, ii zice "in memoriam".

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai usor sa nu faci cu inima. Esti din gasca "hai sa invatam din necauzrile altora" adica a celor pasionati de cancan tarziu in noapte, de te ofuschezi asa? Iti dau reply din plictiseala, oricum tu faci parte din orice gasca dupa cum bate vantul.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este Marius mitroi a decedat , am ieșit cu el aseară sa mâncăm e puțin julit și are o mana în ghips atât. Nu mai dați info dacă nu le verificați . Nu am vb prea multe de acc pentru ca nu era prea dornic sa vb de asta și nu am insistat

Editat de Imperion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc despre marius mitroi viorel cu GSXR i s-a postat si contul de facebook ,despre el vorbesc :) , A mai fost implicat un R1 din ce mi-a zis si acela a decedat dar nu stie cum il cheama

Editat de Imperion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...