Sari la conținut

Accident pe A3


RobertCtin
 Share

Postări Recomandate

Cu chestii din astea nu ar trebui nimeni sa se joace, cum sa spui despre cineva ca a decedat, sa mai dai si link spre contul de fb fara sa fii sigur?!? Si nici daca ai fi nu stiu daca e ok.

Cat despre ce s-a intamplat acolo eu pariez ca nu se va afla public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Cat despre ce s-a intamplat acolo eu pariez ca nu se va afla public.

Pai si cum altfel sa invete unii din greselile altora? Hmmm... (ironie, sa priceapa tot "omul")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai mortal este ca ei nu se cunosteau ....voi realizati? Adica el nu stia cine e ala de a decedat cu care a facut chiar el accident....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chiar si asa....nu te cunosti cand te intalnesti? :)

Deasta ies rau plimbarile cu necunoscutii :(

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine sincer nu ma intereseaza ce a fost acolo...daca era un sofer/pieton/caine/vaca/taur/tirist/autobuz devina, urlau toti ca din gura de sarpe. Acu numa ei stiu ce au facut pe autostrada, dar cand unu din ei moare, nu prea poti sa o scoti cu pale de vant si alte rahaturi. Omu ala probabil avea o familie sau niste cunoscuti care vor dori sa afle circumstantele accidentului, asa ca toata aceasta tacere din partea martoriilor si a celor implicati defapt spune multe.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu ala probabil avea o familie sau niste cunoscuti care vor dori sa afle circumstantele accidentului, asa ca toata aceasta tacere din partea martoriilor si a celor implicati defapt spune multe.

Sa nu exageram. Forumul nu e politie. De spus or sa spuna (teoretic) cui sunt obligati sa spuna.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău să nu fiu de acord. Sau trăim împreună, sau murim separat. Cața vreme politia nu publica statistici de accidente și cazuri individuale, depinde doar de noi sa facem publice informațiile care pot preveni alte accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, tu esti analfabet functional. Spre deosebire de Ribo, eu ma refeream strict la replica ta, lucru pe care il poti deduce usor din faptul ca am dat chiar quote.

 

Uite, sa iti explic ca la prosti: spre deosebire de ce ai zis tu in quote-ul respectiv ca ar trebui sa se intample cu accidentele de pe drumul public, nici tu nici prietenii tai de pe forum nu ati postat la momentul respectiv detalii despre accidentul tau. Poti chiar vedea un comment acolo pe topic cu "nu dau detalii din respect pentru bla bla bla". Iar date despre identitatea victimei avem acum, la 6 luni distanta. Bineinteles, cu zero detalii in continuare. Trei poze cu mobra indoita, nimic despre locul accidentului.

 

Mai pe scurt, despre alte accidente vrei sa se publice si culoarea chilotilor motociclistului insa despre al tau, cat mai putin. Acum ai inteles?

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.
Am citit intreg topicul.
Am inteles interesul pentru ceea ce s-a întâmplat, ca sa putem "învăța" ceva.
Dacă vrei să înveți citeste si aprofundeaza ceea ce scria Oresti in " Am devenit motociclist, oare cât mai am de trait"
Dacă vrei să înveți, mergi regulamentar fa cursuri de îndemânare și cursuri de conducere defensiva.
Acum, sa va zic ceea ce s-a întâmplat acolo.
Reproduc din discutia telefonică cu un foarte bun prieten al lui Vali:

La intrarea pe autostradă, cei doi s-au luat la întrecere, la trecerea peste pod unul dintre ei s-a dezechilibrat și s-a acrosat cu cel de-al doilea.
De aici a urmat tragedia.
Vali a decedat pe loc.
Acum ca ati aflat cum s-a întâmplat, sunteti mai linistiti?
Concluziile ce le trageți, ar fi foarte frumos sa le păstrați pentru voi.
Sa nu începeți cu contraziceri si opinii inutile.
Va rog frumos.
Fac apel la un admin sa închidă acest topic.

Multumesc pentru intelegere.
Cu respect, ma înclin.

RIP VALI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...