Sari la conținut

Bicicleta de oras pentru oameni MARI


PowerTibor
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

http://i63.tinypic.com/289etmt.jpg

 

Acum ai si vreo sugestie pe topicul meu?

Frate, ce sa zic, ai un brat mai gros decat ambele mele picioare cand le tin incordate :wavey:

Acu revenind la intrebarea ta, spune si o limita de cascaval, ca altfel iti dau baetii linkuri d-astea de 2000 coco. In general lucrurile facute pe comanda au preturi mari.

 

PS: Suna din partea lui Luigi pe Adrian Adam din Medias (0744 230 460), omu aduce bicle sh de toate felurile si iti da un sfat meserias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau să te dezamăgesc, dar nu vei găsi ceva pentru tine în magazine.

eu am avut probleme cu cumpărarea unei biciclete pentru mine, 140-150 de kile în viu, în sensul că niciun vânzător, inclusiv magazine de renume, nu mi-a oferit garanție la biclă, cu toate că acestea erau undeva la 1200-1500€. Prima întrebare a tuturor a fost ”pentru cine cumpărați bicicleta”, ”dacă persoana are peste 120 de kilograme, să știți că nu se mai oferă garanție” :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Frate, ce sa zic, ai un brat mai gros decat ambele mele picioare cand le tin incordate :wavey:

Acu revenind la intrebarea ta, spune si o limita de cascaval, ca altfel iti dau baetii linkuri d-astea de 2000 coco. In general lucrurile facute pe comanda au preturi mari.

 

PS: Suna din partea lui Luigi pe Adrian Adam din Medias (0744 230 460), omu aduce bicle sh de toate felurile si iti da un sfat meserias.

 

Multam pentru contact, o sa incerc. Am mai fost in cateva magazine si la fel, s-au speriat doar cand m-au vazut la usa ca ma uit la biciclete. Cred ca o sa astept pana dupa sarbatori (ca vreau sa bag bine de Craciun :)) ) si dupa o sa ma mai pun pe slabit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.11.2018 la 21:47, l.u.v a spus:

Referitor la slabit, cred ca la volumul tau iti trebuie musai si un nutritionist care sa iti spuna profi ce si cum.

Nu stiu daca va fi nevoie, am mai slabit si singur, stiu ce am de facut. Am avut fluctuatii mari de greutate, am avut si vreo 160 acum ceva timp, iar acum ce-i drept m-am facut cat un tanc la peste 200. Nu-i bai, sa treaca sarbatorile doar. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.

Aici: https://www.yescycling.com/best-bikes-for-heavy-riders/ sunt cateva sfaturi si exemple de biciclete in functie de greutatea riderului.

In josul paginii, face trimitere tot pe site-ul zize: https://zizebikes.com/product-category/classic-bikes/550-pound-capacity-classic-bikes/

Asa cum spuneau colegii, preturile sunt destul de maricele, avand in vedere ca este vorba de biciclete "speciale". 

Merita sa arunci un ochi si sa te documentezi si, mai ales sa te interesezi cine aduce asa ceva, macar in Europa.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...