Sari la conținut

Persoana de 69 ani accident pe Iriceanu.


bunu
 Share

Postări Recomandate

Un domn ,venerabil la 69 ani venea linistit pe Bd Iriceanu Ion.Sensul de mers dinspre Sos.Oltanitei.La intersectia cu str.Bacalbasa,nume blestemat,o firma de asfaltari a varsat o basculanta cu asfalt ocupand intrega banda 1 bineinteles fara nicio semnalizare.Venerabilul care se numeste Posa venind pe prima banda si cu soarele in ochi nu a vazut gramada de asfalt si a intrat in plin in ea.A cazut si s-a ranit la clavicula dupa care a fost luat de salvare..Motociclistul conducea un scuter de cilindree mai mare cu nr.B 56 KKd.In timp ce stateam de vorba cu politistul motociclist despre accident oamenii de la firma au adus repede 2 panouri de semnalizare a pericolului.Daca motociclistul va dori sa -si recupereze pagubele ii stau la dispozitie cu fotografii.Nu am pus foto pentru ca nu gasesc cablu respectiv.Deci voi reveni cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am inteles...retardati cei care au pus gramada in drum. Dar sa n o vezi? De era noaptea mai intelegeam. E o varsta la care, totusi, ar trebui ca oamenii sa aiba alte preocupari, lasand sofatul de o parte. Bine, acu sa sara toti soferii si motociclistii cu permis de 6 luni cu gura...

Editat de BMWs1000RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Constantin cu Burgmanul ?!! :rusinica: Sper sa nu!

Nu sunt multi de varsta sa cu Maxiscuter in Bucuresti.

Nu e "mosu".Constantin are 79 nu 69.

» Post actualizat in 31 Oct 2018 14:49

Am inteles...retardati cei care au pus gramada in drum. Dar sa n o vezi? De era noaptea mai intelegeam. E o varsta la care, totusi, ar trebui ca oamenii sa aiba alte preocupari, lasand sofatul de o parte. Bine, acu sa sara toti soferii si motociclistii cu permis de 6 luni cu gura...

La fel ca si tine am gandit si eu.Pursisimplu la acea ora era un soare puternic si direct in ochi.Deci e scuzabil.

» Post actualizat in 31 Oct 2018 14:51

Posa ,veteranul nostru are permis numai AAAAAA.Asta pasiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camaradul Posa de 69 anisori,posesor de permis numai categoria A si conducator al unui scuter de capacitate mai mare care pe Bdul Iriceanu Ion a intrat direct si s-a accidentat ,intr-o gramada de asfalt varsata cu nesimtire de Dorei, ocupand complet banda 1.Omu s-a accidentat destul de rau si a fost luat cu salvarea.Am deschis un topic pa accidente.Mai am de pus pozele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pentru asa ceva se da compania respectiva in judecata. Mai ales ca sunt si poze, martori, lucrurile sunt clare si simple.

Amintiti-va de americanul care l-a omorat pe Teo Peter, la proces a demonstrat ca semaforul si indicatoarele erau obturate de un copac si nu a avut nicio problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Luigi: traiesti in Romania. Tara in care militia te trimite la spital si spitalu la popa. Pe verificatelea adica, nu din auzite. Nu vad cui foloseste sa dai sperante unui senior ca isi va recupera ceva din paguba adresandu-se justitiei in tara asta.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Exact asta este lucrul pentru care nu castigam nimic: nu ne cerem drepturile! Toti sunt deziluzionati si au exact aceeasi mentalitate " nu se intampla dom'le nimic"

Eu am fost accidentat in 2008 de unul care a intrat peste mine pe rosu. Omul nici macar nu a avut bunul simt sa ma sune sa ma intrebe de sanatate. Asta m-a ambitionat atat de tare incat am zis ca mor cu el de gat, l-am dat in judecata, iar 5 ani jumate mai tarziu am castigat 20.000 euro despagubiri morale si materiale.

 

Nu vad cui foloseste sa dai sperante unui senior ca isi va recupera ceva din paguba adresandu-se justitiei in tara asta.

Intre a da sperante cuiva si a le taia din fasa este o mare diferenta. Este o vorba, mai bine sa ramai cu regretul ca ai incercat, decat cu parerea de rau tardiva ca nu ai facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine. La fel as face si eu! Daca unul nu vede in drum un autobuz, motor, gramada de nisip? Ce sanse are sa vada un om? Repet, batranii si asa zisii seniori...sa se mai abtina si sa nu se mai incapataneze ca ei pot, ca ei dreg. Nu m as uita la nimic daca doamne fereste...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Insisti pe un lucru in care devii penibil. Ce treaba are varsta cu faptul ca n-a vazut o groapa sau altceva din cauza soarelui sau ploii? Motopolitistul ala care a cazut intr-o groapa avea 28 ani, si el era vinovat ca nu a vazut craterul nesemnalizat in mijlocul drumului?

Bai frate, ce mentalitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ce eroi va dati unii :) cum banana mea sa vezi gramada aia care are culoarea asfaltului cand iti mai bate si soarele in ochi ? Eu chiar azi am patit sa nu vad absolut nimic din cauza asta. Unele strazi sunt atat de lucioase incat devin ca o oglinda in anumite conditii. Va rog lasati eroismele, deja stim toti ce mari piloti sunteti unii si chiar nu e cazul sa va laudati si pe acest topic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...