Sari la conținut

Persoana de 69 ani accident pe Iriceanu.


bunu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa se odihneasca in pace.Rog pe rude sa ma contacteze la 0725934947.Ciminalii trebuiesc pedepsiti.N-au invatat nimic nici din moarte lui Gigina si probabil nu vor invata nici din moarte lui Posa.


» Post actualizat in 07 Nov 2018 10:28

Numerele publicate de Nicule nu raspund.Astept sa fiu contactat .

 

Daca s-ar gasi un martor, ceva, o filmare, va rog, apelati numerele de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

 

La 20.11.2018 la 11:56, Ribo a spus:

Bine ma sanatate? FGM de oligofren tupeist

 

?! Ai gresit topicul?

 

L.E. Am vazut acum de ce te-ai atacat. FMMamii lui de jeg...

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

On 19.11.2018 at 15:33, l.u.v said:

Este perfect!

Data firma in judecata, poze + filmuletul acesta si orice judecator da drept de castig bani multi.

Salvati clipul, sa fie... Cine stie cand vor fi scoase de pe u2b

On 20.11.2018 at 10:56, Ribo said:

Bine ma sanatate? FGM de oligofren tupeist

Zicea cineva mai devreme ca si-a agatat casca in cui. Uite un motiv! (evident ma refer la reactia cretinului din reportaj)

 

Dumnezeu sa il odihneasca pe d-ul Posa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Faptul ca   " a murit cu zile " ca urmare a rupturii de splina se datorește " grijii "acordate de cadrele medicale .

In anul  2009 am pățit același lucru . Am scapat la limita dupa un parcurs de aproape doua ore (Locul accidentului - Spital Curtea de Arges - Spital Județean Pitesti )  . In cazul de mai sus nu trebuia sa se întâmple asa ceva .

Sa-i fie țarâna ușoară .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Circul zilnic in Bucuresti si descopar gauri imense de aprox 30 cm adancime in carosabil! Vara acesta, dupa o zi ploioasa, am intrat cu roata fata intr-o gaura foarte adanca acoperita de apa, dupa care am fost plonjat in alta masina parcata si am fost foarte aproape sa ma loveasca o masina care era in mers! Am avut norocul sa nu patesc nimic, in afara de cateva vanatai si cateva plastice sparte la mobra! 

Cine raspunde daca se intampa sa intru intr-o groapa adanca, roata fata sa nu mai iasa din groapa si mai apoi sa fiu accidentat? Naiba sa ii ia pe toti, permanent fac fotografii si le postez pe google maps, insa nu am remarcat ca cineva sa ia vreo masura....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa raspunda nimeni vreodata pentru ca Garcea are grija sa adauge in fiecare raport -  " neadaptarea vitezei la conditiile de drum". 

 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.12.2018 la 12:09, M!ha! a spus:

Nu o sa raspunda nimeni vreodata pentru ca Garcea are grija sa adauge in fiecare raport -  " neadaptarea vitezei la conditiile de drum". 

 

Ai dreptate doar ca in cazul de fata neexistand marcaje de avertizare nu ai ce viteza sa adaptezi. Se vede in filmare cum apar muncitorii dupa eveniment ca sa marcheze zona.

@yzfmann  Bine ca nu ai rupt ceva oase. Treaba cu baltile se poate rezolva urmand una din regulile de baza de prevenire: nu treci prin ele indiferent ca esti pe jos, pe bici, pe mobra sau cu masina. E drept ca uneori nu ai pe unde sa treci dar atunci o faci si tu cu viteza redusa si eventual pe unde trec rotile masinilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 11.12.2018 la 11:26, Silver Arrow a spus:

Ai dreptate doar ca in cazul de fata neexistand marcaje de avertizare nu ai ce viteza sa adaptezi. Se vede in filmare cum apar muncitorii dupa eveniment ca sa marcheze zona.

@yzfmann  Bine ca nu ai rupt ceva oase. Treaba cu baltile se poate rezolva urmand una din regulile de baza de prevenire: nu treci prin ele indiferent ca esti pe jos, pe bici, pe mobra sau cu masina. E drept ca uneori nu ai pe unde sa treci dar atunci o faci si tu cu viteza redusa si eventual pe unde trec rotile masinilor.

Ai mare dreptate, dar sunt sigur ca putini citesc forumurile inainte sa se accidenteze. Stii cum e, in trafic, involuntar' le simti primul pe propria piele! 

Problema cea mai nasoala apare in momentul cand circuli in spatele autoturismelor. Mai nou, aproape in tot Bucurestiul s-au pus garduri de protectie in zona liniilor de tramvai. Astfel, nu mai este acel spatiu care ofera posibilitatea celor pe 2 roti sa circule pe partea stanga sau dreapta a autoturismelor. Ala cu masina din fata ta, la 60 km la ora ia gaura intre roti. Slabe sanse ca tu sa o feresti....daca se circula in coloana 

Crede-ma ca un tip care circula cu un autoturism in spatele meu pe banda 2 m-a injurat si m-a intrebat ce dreaku caut eu pe acea banda, cica eu, pe 2 roti, nu am ce cauta acolo! Mi-a spus ca el stie sigur ca locul celor pe 2 roti este DOAR pe banda 1!

Ce naiba puteam sa ii mai raspund?

Editat de yzfmann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Copii motociclistului mort au contactat un avocat si vor intenta proces firmei cu pricina.E de durata dar vinovatii vor fi pedepsiti.Probabil voi fi citat ca martor.Ma voi duce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...