Sari la conținut

Teapa Automobile Bavaria ?


pestritu
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Cata lupta si incrancenare la unii pentru un lucru minor! Bucurati-va fratilor de zilele frumoase, de familiile voastre. Bai, rai mai suntem ca specimene!!

@Initiator, citeste atent ce a scris paulynos, ca spune bine.

Daca BMW ul ala era ultimul exemplar iesit pe poarta fabricii as mai fi zis, dar sa iti freci nervii cu un rahat mi se pare de Caragiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dat mail la BMW in Germania,

 

Normal si de bun simt ar fi sa impingi o reclamatie acasa la bembe.

Insa din ce stiu de la oameni care au lucrat mai aproae de "conducere", Ro nici nu exista pentru ei (motivele ma gandesc ca vi-s clare)

 

Poate lucrurile s-au mai schimbat (m-as mira), dar din nou este responsabilitatea ta sa faci tot ce se poate legal sa iti rezolvi problema.

 

Spor la treaba

Editat de hora09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spun eu, toate reclamatiile facute la patria mama se fw catre Ro. Acum cum ab nu e totuna cu bmw Romania, poate le freaca putin ridichea. Desi vanzarea de sh inclin sa cred ca e biznisul lui șmiț "pă persoana fizica". Care este.

Daca ar fi fost un client neamt in Ro s-ar fi agitat lucrurile mai tare.

Daca ai de ce sa te agati, merita. Poate iti iei dilărie bmw la finalul procesului :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata lupta si incrancenare la unii pentru un lucru minor! Bucurati-va fratilor de zilele frumoase, de familiile voastre. Bai, rai mai suntem ca specimene!!

@Initiator, citeste atent ce a scris paulynos, ca spune bine.

Daca BMW ul ala era ultimul exemplar iesit pe poarta fabricii as mai fi zis, dar sa iti freci nervii cu un rahat mi se pare de Caragiale.

 

pe de-o parte ai dreptate, dar fiindca toti facem asa cand unul altul isi bate pla de noi si noi zicem ca nu are rost sa ne batem capul cu ei, ei tot asa se vor comporta mai departe fiindca stiu ca nimeni (sau foarte putini) nu le va face nimic cand ei fac magarii.

 

eu in prima faza i-as chema la mediator. acolo o sa-si dea probabil seama ca nu vrei sa renunti usor si poate iti fac o alta oferta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu! Notificare prin avocat, sa vrea ei la mediator eventual! Asta daca ai de ce apuca saracia aia de contract.

Notificarea este deja pe drum.

» Post actualizat in 02 Nov 2018 11:36

in antecontractul ala ce zice ca obligatii la AB?

Zero obligatii din partea lor.

O porcaririe de contract in care sunt favorizati doar ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super, atunci tu in baza a ce ii dai in judecata? ca sa le ceri ce anume daca ei nu au obligatii fata de tine ci doar tu fata de ei?

nu ca le tin partea, dar mi-e mila de energia irosita inutila, nu mai zic de bani, ai tai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu au obligatii contractuale inseamna ca au dreptul sa vanda masina pt care am dat avans(pt rezervare), semnat ctr leasing, trimis pe cineva sa o vada, zbor tm-buc pt semnarea ctr plus alte lucruri facute inutil?

Editat de pestritu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai au dreptul sa o vanda cui vor ca e a lor, acum problema e ca nu ai tu dreptul la vreo despagubire pentru timpul si banii pierduti din cauza lor..... Dar poate ma insel si prin lege o fi ceva ce te protejeaza de asa ceva, chiar daca contractul nu o face.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Lucrurile astea se rezolva decent prin discutii, restul sunt copilarii. O firma de talia lor este acoperita in acte si vor gasi si solutii amiabile sa-ti rezolve problema, dar probabil ca ti-ai umflat muschii si atunci te-au trimis la plimbare la judecata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine cereai niste revizii gratuite in reteaua lor care sa ajunga la valoarea diferentei sau chiar un pic mai mare asa pt deranjul tau.

cu vorbe bune ajungi mai departe decat cu sabia in mana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine cereai niste revizii gratuite in reteaua lor care sa ajunga la valoarea diferentei sau chiar un pic mai mare asa pt deranjul tau.

cu vorbe bune ajungi mai departe decat cu sabia in mana :)

La cat de scumpe sunt reviziile cred ca ii ajungeau de maxim 3-4. Astia din retaua BMW au niste scoruri nesimtite la capitolul asta.

Sa isi recupereze macar banii si sa se reorienteze catre o alta companie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sa isi recupereze macar banii

Pai este evident ca si.i recupereaza, doar nu a fost el de vina.

Oricum, la 20-30.000 euro cat este costul ala mi se pare circ sa te cramponezi atat de un fier. Iei altul si cu asta basta, te intelegi cu bavaria sau oricine altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai este evident ca si.i recupereaza, doar nu a fost el de vina.

Oricum, la 20-30.000 euro cat este costul ala mi se pare circ sa te cramponezi atat de un fier. Iei altul si cu asta basta, te intelegi cu bavaria sau oricine altcineva.

Acum sincer sa fiu il inteleg si pe om ca se agita...se simte nedreptatit si pe buna dreptate. Eu zic sa se linisteasca si sa discute cu un avocat pentru a vedea implicatiile.

Daca valoarea de recuperat e mai mica decat valoarea investita nu merita sa te agiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu știam că îți rezervă mașina dacă plătești un avans rezonabil. Nu ți s-au oferit posibilitatea asta?

Poate ai avut noroc, se plânge multe lumea că sunt proaste bnv-urile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și Audi e prafao.doar e binecunoscut ce motoare au grupul wv.

BMW prafao, Audi prafao- curiozitatea ma macina, care masina la voi nu este prafao?

» Post actualizat in 04 Nov 2018 07:55

Pot incerca sa ghicesc- Tramvao?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...