Sari la conținut

Teapa Automobile Bavaria ?


pestritu
 Share

Postări Recomandate

Nu boss ca nu am bani nici de tramvai eu personal merg cu o rișcă impumutata de la un var.. Mai fac un ban fac si miscare

:pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca as fi in locul tau, i-as pune oleaca pe drumuri. Macar pentru deranj.

aici e necazul ca Nu.i pui . Ei oricum au avocat platit deci numa bine il mai dezmortesti pe (cuvant urat) . Firmei in sine in afara de reclama negativa aici pe forum nu ai faci altceva . Vei vedea din pacate...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca nici cu alte reprezentante nu mi-e rusine. Ex. Volzvagan aia.

 

https://observator.tv/social/un-tanar-din-bucuresti-a-cumparat-o-masina-noua-la-mana-a-doua-211626.html

 

Iar referitor la calitatea masinilor germane din ultimii ani...la bemve sar distributiile ca popcorn-ul in cuptorul cu microunde, la volzvagan fie se duc axele cu came fie trebuie sa umbli cu butoiul de oloi dupa tine pentru ca iti consuma troaca de noua.

 

Explicatii auzite de la "mecanici" - "Domne, motorul de pe GE-TE-I este un motor de performanta si de asta consuma oloi." Da...1L de oloi la 1000 de km e consum normal? Pai in ritmul asta nu schimbi uleiul ci doar il completezi. Am doua cunostinte cu GE-TE-I, ambii au uleiul in portbagaj, ambele masini luate de noi.

 

Nemtalaii astia ar trebui oleaca sa faca niste cursuri pe la japoneji si coreeni.

Si volsvaginu' tedei de doo litre papa oloi.Din 2015.Din fabrica!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loganul (mie imi place mai mult sandero) e masina perfecta pentru Rromania. Cu maxim 1500 LEI iti poti cumpara pe OE articulatia , amortizoarele si franele fata spate. Piese sunt destul de ieftine si masina rezista destul de bine pentru drumurile noastre (forestiere). Este destul de inalta pentru bordurile din orase si destul de spatioasa pentru a cara tot felul de acareturi.

 

Dar omul ajunge la un nivel (fiind bazat financiar sau nu) si loganul este depasit. Sunt oameni care au ajuns la un nivel si nu poate circula cu un Logan.... Daca esti un afacerist si semnezi contracte de cateva mii \ zeci de mii de euro nu te poti prezenta cu un logan...

 

Initiatorul topicului banuiesc ca stie de ce a ales BMW si nu vad de ce vb de intretinerea unui Logan pe topicul de BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loganul (mie imi place mai mult sandero) e masina perfecta pentru Rromania. Cu maxim 1500 LEI iti poti cumpara pe OE articulatia , amortizoarele si franele fata spate. Piese sunt destul de ieftine si masina rezista destul de bine pentru drumurile noastre (forestiere). Este destul de inalta pentru bordurile din orase si destul de spatioasa pentru a cara tot felul de acareturi.

 

Dar omul ajunge la un nivel (fiind bazat financiar sau nu) si loganul este depasit. Sunt oameni care au ajuns la un nivel si nu poate circula cu un Logan.... Daca esti un afacerist si semnezi contracte de cateva mii \ zeci de mii de euro nu te poti prezenta cu un logan...

 

Initiatorul topicului banuiesc ca stie de ce a ales BMW si nu vad de ce vb de intretinerea unui Logan pe topicul de BMW.

Sunt perfect de acord in ceea ce priveste Dacia, in ultimii 6 ani am mers numai cu Dacia, Logan 300.000 km si Duster 290.000 km si inca merg cu el.

Insa confortul si siguranta sunt marea lor problema, iar eu fac minim 1000 km pe saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca nici cu alte reprezentante nu mi-e rusine. Ex. Volzvagan aia.

 

https://observator.tv/social/un-tanar-din-bucuresti-a-cumparat-o-masina-noua-la-mana-a-doua-211626.html

 

Masina din caz era nou, pe deviz de reparatie avea 6km la bord. Posibil sa fie avariat in transport sau parcare.

Se mai intample lucruri intre fabrica si dealer. Stiam pe cineva la o reprezentanta Opel in occident, acolo frecvent mai umblau la masiniile inainte sa fie livrate la clienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avansul de 10.000 lei a fost platit in contul bmw, fix pt a rezerva masina

Mda...e putin socant avansul pe care l-ai platit pentru un SH si problemele pe care le ai....

Adica, eu am platit 500 E avans pentru o masina noua (valoare de cca. 20000 E) si nu am avut nicio emotie ca o s-o pierd, desi era primul lot iesit pe poarta fabricii de 100 bucati/tara. Sunt perfect convins ca ar fi fost 100 de persoane care sa aibe 20k Euro sa ia cu banii jos, dar nu s-a pus problema asa.

 

Sfat: Mergi si sfatuieste-te cu un avocat inainte de a face ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...e putin socant avansul pe care l-ai platit pentru un SH si problemele pe care le ai....

Adica, eu am platit 500 E avans pentru o masina noua (valoare de cca. 20000 E) si nu am avut nicio emotie ca o s-o pierd, desi era primul lot iesit pe poarta fabricii de 100 bucati/tara. Sunt perfect convins ca ar fi fost 100 de persoane care sa aibe 20k Euro sa ia cu banii jos, dar nu s-a pus problema asa.

 

Sfat: Mergi si sfatuieste-te cu un avocat inainte de a face ceva.

Avocata a facut demersurile necesare, acum astept raspunsul oficial de la AB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...