Jump to content
Sign in to follow this  
VyXxer

Lauda de sine

Recommended Posts

Buna ziua, dracilor! Pardon… dragilor.

M-a luat capul. Cum s-ar zice sint cu pisicul down. E un motan de 6 luni, asa de nesimtit ca sta numai printre picioare, de vars mereu cafelele pe mochetele doamnei. Dar nu asta e ideea, ci, ca n-am motor.

Cum ma perpeleam asa, fiindca nu stiu ce sa mai iau, ca la cat am batut anunturile pe olx si mobile pot oferi consultanta ca asistent de cumparaturi in achizitie de motoare, asta neinsemnand ca ma pricep si la partea tehnica… in fine, intr-o zi cand am luat o pauza de la search, m-am gandit sa iau in serios un gand care nu mi-a dat pace prin, cred ca 2004, deci am cautat pe siteuri dedicate un kit pt a construi o

. De ce acum? Pentru ca atunci nu eram insurat si se intelege ca nu puteam sa dau salariul meu pe prostii de astea cand aveam de cumparat bere si tigari. Oricum, ca sa revin la treaba cu construitul, nu sint la prima incercare, ca m-am mai taiat de cateva ori la dește cand incercam sa fac niste nave la vreo 15 cm din ce materie lemnoasa aveam prin magazie.

Nu stiu daca e topic dedicat despre navomodelism, asa ca nu cred sa strice daca bag aici rezultatele optinute in incercarea de a finaliza

, pe care am achizitionat-o.

Pe aceasta cale va aduc la cunostinta ca daca nu imi iese pana la final sau cum ar trebui, asta e vina voastra fiindca nu m-ati ajutat sa-mi iau un Sprint GT, asa ca din lipsa de motor m-am luat de alte prostii. Pardon: m-am luat de prostii. Dar… macar sa “va radeti” de ce greseli am facut cat am incercat sa ma dau mare constructor. :D

Initial am intrebat pe siteul de unde am cumparat kitul cate ceva despre el. Omul care mi-a raspuns a fost mai mult decat ok, mi-a dat un link catre ceva video cu HMS si o lista minima de scule necesare. Spre parere de rau a ambilor, nu aveau pe stoc si trusa pe care o pregatisera fix pt habarnisti ca mine, incat ramane sa vad ce gasesc prin Brico, sau alte marketuri de gen. Cat priveste partea video, sint pe you tube vreo 60 de clipuri (in crestere) care ajuta foarte mult.

Intrucat am citit, nu mai stiu pe unde, ca pana la finalizarea unei astfel de machete dureaza sute de ore (sau o fi fost vorba de ceva la o scara si/sau complexitate diferita), plus ca io ma cunosc si cat de harnic sint, s-ar putea ca asta sa fie topic (macar) de iarna, daca intre timp nu dau cu diferite parti ale kitului de pereti sau imi pierd interesul.

Revin… sper.

Iar daca e cineva care a mai incercat asa ceva, nu-i bai sa-si dea cu parerea, chiar ar fi binevenita.

HINT: daca va taiati la dește opriti-va imediat. M-am chinuit o gramada sa scot petele de pe lemn, cu clor.

post-69982-0-61764400-1541778117_thumb.png

post-69982-0-71415900-1541778123_thumb.png

post-69982-0-18422700-1541778129_thumb.png

Ia legatura cu ghiavolu' tazmanian de aici de pe forum : Taz Asg.

Asta daca-ti plac temele sf :P

Io zic că nu-ţ` încape fundu` în aia. Chiar aşa sărac eşti?

Iti recomand sa te uiti la film,te va ajuta mult! Succesuri!!!

Puțîn cîte puțîn...

Am vazut su fi juma de film... merge.

0.png

1.png

2.png

4.png

Acum 48 minute, Latomeru a spus:

Bree!! Filmul l-am abandonat incetisor dar sigur.

P_20191205_202849.jpg

Ai grija cand dai cu șampania in ea 😃

:))) pai la cum ma misc cred ca pica odata cu revelionu' 2025

Acum 43 minute, Latomeru a spus:

:))) pai la cum ma misc cred ca pica odata cu revelionu' 2025

Numai bine,  o sa fie sampanie la-ndemână 

Presenting "Bounty boat", da' mai dureaz.

1a.png

1b.png

1c.png

1d.png

1e.png

1f.png

La final sa le bagi in damigeana, ca in sticla nu incap :)

Spor la treaba!

Interesant. Intotdeauna v-am invidiat pe astia de aveti rabdare cu smecherii din astea.