Sari la conținut

Lauda de sine


Krimh
 Share

Postări Recomandate

Buna ziua, dracilor! Pardon… dragilor.

M-a luat capul. Cum s-ar zice sint cu pisicul down. E un motan de 6 luni, asa de nesimtit ca sta numai printre picioare, de vars mereu cafelele pe mochetele doamnei. Dar nu asta e ideea, ci, ca n-am motor.

Cum ma perpeleam asa, fiindca nu stiu ce sa mai iau, ca la cat am batut anunturile pe olx si mobile pot oferi consultanta ca asistent de cumparaturi in achizitie de motoare, asta neinsemnand ca ma pricep si la partea tehnica… in fine, intr-o zi cand am luat o pauza de la search, m-am gandit sa iau in serios un gand care nu mi-a dat pace prin, cred ca 2004, deci am cautat pe siteuri dedicate un kit pt a construi o

. De ce acum? Pentru ca atunci nu eram insurat si se intelege ca nu puteam sa dau salariul meu pe prostii de astea cand aveam de cumparat bere si tigari. Oricum, ca sa revin la treaba cu construitul, nu sint la prima incercare, ca m-am mai taiat de cateva ori la dește cand incercam sa fac niste nave la vreo 15 cm din ce materie lemnoasa aveam prin magazie.

Nu stiu daca e topic dedicat despre navomodelism, asa ca nu cred sa strice daca bag aici rezultatele optinute in incercarea de a finaliza

, pe care am achizitionat-o.

Pe aceasta cale va aduc la cunostinta ca daca nu imi iese pana la final sau cum ar trebui, asta e vina voastra fiindca nu m-ati ajutat sa-mi iau un Sprint GT, asa ca din lipsa de motor m-am luat de alte prostii. Pardon: m-am luat de prostii. Dar… macar sa “va radeti” de ce greseli am facut cat am incercat sa ma dau mare constructor. :D

Initial am intrebat pe siteul de unde am cumparat kitul cate ceva despre el. Omul care mi-a raspuns a fost mai mult decat ok, mi-a dat un link catre ceva video cu HMS si o lista minima de scule necesare. Spre parere de rau a ambilor, nu aveau pe stoc si trusa pe care o pregatisera fix pt habarnisti ca mine, incat ramane sa vad ce gasesc prin Brico, sau alte marketuri de gen. Cat priveste partea video, sint pe you tube vreo 60 de clipuri (in crestere) care ajuta foarte mult.

Intrucat am citit, nu mai stiu pe unde, ca pana la finalizarea unei astfel de machete dureaza sute de ore (sau o fi fost vorba de ceva la o scara si/sau complexitate diferita), plus ca io ma cunosc si cat de harnic sint, s-ar putea ca asta sa fie topic (macar) de iarna, daca intre timp nu dau cu diferite parti ale kitului de pereti sau imi pierd interesul.

Revin… sper.

Iar daca e cineva care a mai incercat asa ceva, nu-i bai sa-si dea cu parerea, chiar ar fi binevenita.

 

HINT: daca va taiati la dește opriti-va imediat. M-am chinuit o gramada sa scot petele de pe lemn, cu clor.

post-69982-0-61764400-1541778117_thumb.png

post-69982-0-71415900-1541778123_thumb.png

post-69982-0-18422700-1541778129_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

La final sa le bagi in damigeana, ca in sticla nu incap :)

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Frumos! Felicitari!

Ai cu ce sa te lauzi!!

Iti mutlumesc ca mi-ai adus aminte de copilarie 🤗

Daca nu am traforat la coastele primei si singurei bercutze ...

Cu acea ocazie, la 12 ani, m-am apucat sa invat sa cos la masina, ca sa imi pot face panzele.

Ma intreb cati copii mai fac modelism in ziua de astazi in RO?

Si acuma trebuie sa mai am cartea de modelism de acu' 40 de ani cu desenele pieselor ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 8/16/2020 at 5:36 PM, TETEA. said:

Cum stai cu ochii? Cate minute/ore bagi in continuu cand te apuca harnicia?

Incep sa dea rateuri, desi inca nu port bicicleta.

1 hour ago, TETEA. said:

Bravo! Cand e lansarea la apa?

Ms.

Nu ma risc :)))

15 hours ago, Silver Arrow said:

Ai cu ce sa te lauzi!!

Fata mea este model! :))

On 8/16/2020 at 6:01 PM, Lucian_M said:

Respect!

Same!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...